{{ctrl.notification}}

آیا واقعا خرید بلیط هواپیما ایران ایر به صرفه است؟

آیا واقعا خرید بلیط هواپیما ایران ایر به صرفه است؟

سفرنتورک ، فروشنده رسمی بلیط هواپیما ایران ایر با پید اختصاصی می باشد. برای بلیط هواپیما ایران ایر با کلیک بر روی لینک زیر به صفحه اصلی بروید و با انتخاب نوع مسیر (داخلی/خارجی) ، مبدا و مقصد و تاریخ سفر خود ، جستجو نمائید وفهرستی از کل پرواز ها را مشاهده کنید.  چنانچه میخواهید صرفا پرواز های ایران ایر را ملاحظه نمائید میتوانید از فیلترهای پیش بینی شده در صفحه استفاده کنید. 

 

همه ما به دنبال آن هستیم که علاوه بر داشتن سفری با کیفیت که در آن به ما خوش بگذرد تا حد ممکن در هزینه های سفر صرفه جویی کنیم. سعی کنیم برای خرید بلیط، رزرو هتل، بازدید از اماکن گردشگری و غیره به نحوی برنامه ریزی کرده که بتوانیم پول سفر را مدیریت کنیم. یکی از مهم ترین فاکتورها در تعیین هزینه سفر قیمت بلیط هواپیما ایران ایر یا هر وسیله سفر دیگر است. در این بخش قصد داریم عوامل موثر در تعیین قیمت بلیط هواپیما ایران ایر و یا دیگر شرکت های هواپیمایی را با شما به اشتراک بگذاریم تا بتوانید هزینه های سفر خود را به بهترین شکل مدیریت کنید.

تاثیر کلاس پرواز بر قیمت بلیط

 قیمت بلیط هواپیما ایران ایر یا هر شرکت هواپیمایی دیگر با توجه به کلاس پرواز متفاوت است. می توانید بلیط پرواز خود ر از سه نوع بلیط فرست کلاس، تجاری و اقتصادی انتخاب کنید. نوع بلیط یکی از مهم ترین نکات در تعیین قیمت بلیط هواپیما ایران ایر است. در واقع امکاناتی و خدماتی که در طول پرواز به مسافران داده می شود نوع بلیط و هزینه پرواز را تعیین می شود. برای مثال اگر بلیط فرست کلاس که گرانترین بلیط های پروازی است را انتخاب کنید، می توانید از صندلی های تخت شو با فاصله زیاد و امکانات دیگری مانند اینترنت، لپ تاپ، تلویزیون، منو غذایی متنوع و غیره استفاده کنید.

کلاس تجاری نوع دیگر کلاس های پروازی است که قیمت بلیط هواپیما ایران ایر یا هر شرکت هواپیمایی دیگر آن پایین تر از پرواز با کلاس درجه یک دارد. این سفر مناسب افرادی است که می خواهند در طول پرواز به انجام کارهای شخصی و مربوط به پروژه های خود بپردازند و می خواهند در طول سفر از آرامش برخوردار شوند. کلاس سوم پرواز که قیمت بلیط هواپیما ایران ایر یا هر شرکت هواپیمایی دیگر آن کم ترین قیمت را در میان دیگر پروازهای دیگر دارد، پرواز اقتصادی است.

معمولا 90 درصد افراد برای سفرهای پروازی خود این پرواز را برای سفر خود انتخاب می کنند. بدون شک امکاناتی که در اختیار مسافران در طول پرواز قرار می گیرد، محدود بوده و همچنین  فاصله صندلی ها بسیار کم است. البته این نوع سفر نیز امکاناتی مانند پذیرایی، صندلی های مناسب و راحت برای کمر و غیره را دارند که شما در طول پرواز چندان اذیت نخواهید شد.

تاثیر کلاس پرواز بر قیمت بلیط

تاثیر نوع بلیط بر قیمت آن

مساله دیگر در تعیین قیمت بلیط هواپیما ایران ایر یا هر شرکت هواپیمایی دیگر نوع بلیط است. شما هنگام خرید بلیط هواپیما با دو نوع بلیط چارتر و سیستمی روبه رو خواهید شد. همانطور که می دانیم بلیط چارتر بلیطی است که صندلی های آن به وسیله یک شرکت هواپیمایی خریداری شده است. قیمت بلیط چارتر معمولا با توجه به میزان شلوغی و تردد در مسیر ، فاصله تا مقصد، زمان و فصل پرواز و عوامل دیگر توسط شرکت هواپیمایی چارتر کننده تعیین می شود.

مساله مناسب درباره قیمت بلیط هواپیما ایران ایر یا هر شرکت هواپیمایی دیگر به صورت چارتر آن است که می توانید از پروازهای لحظه آخری استفاده کنید. از آنجا که شرکت چارتر کننده می خواهد تمام صندلی های خود را در طول پرواز پر کند، در ساعات پایانی مانده به پرواز بلیط های خود را با قیمت بسیار پایین تری به فروش می رساند. این مساله مناسب سفرهای غیر ضروری است که بهتر است برای اطلاع از آن ها عضو کانال های اطلاع رسانی شرکت های هواپیمایی شوید. در صورتی که برنامه پرواز با برنامه های شخصی شما متناسب بود می توانید با قیمت بسیار مناسبی بلیط هواپیما را تهیه کرده و به سفر بروید.

همچنین قیمت بلیط هواپیما ایران ایر یا هر شرکت هواپیمایی دیگر از نوع چارتر برای کودکان زیر 2 سال کم تر است. پرواز سیستمی نوع دیگر پرواز است که برنامه آن ها از یک سال قبل تعریف شده و مسافران می توانند از مدت ها قبل بلیط سیستمی خود را خریداری کرده و صندلی خود را رزرو کنند. مساله اقتصادی در قیمت بلیط هواپیما ایران ایر یا هر شرکت هواپیمایی دیگر از نوع سیستمی آن است که قیمت آن با توجه به زمان مانده به پرواز متغیر است.

به این شکل که هرچه به زمان سفر نزدیک تر شوید قیمت بلیط نیز گرانتر شده و هر چه زودتر اقدام به خرید کنید، هزینه کم تری برای خرید بلیط پرداخت می کنید. مساله اقتصادی دیگر درباره قیمت بلیط هواپیما ایران ایر یا هر شرکت هواپیمایی دیگر از نوع سیستمی دارید آن است که قیمت بلیط برای نوزادان، کودکان و بزرگسالان فرق داشته و برای کودکان خود هزینه کم تری پرداخت می کنید.

تاثیر شلوغ بودن مسیر بر قیمت بلیط

مساله مهم دیگر در تعیین قیمت بلیط هواپیما ایران ایر یا هر شرکت هواپیمایی دیگر آن است که مسیر پرواز چقدر شلوغ است. این مساله کاملا طبیعی و ملموس است. هرچه تردد در مسیر و سفر به مقصد بیشتر باشد چون صندلی های پرواز در هر زمانی پر شده و شرکت هواپیمایی معمولا صندلی کم تری خواهد داشت، بلیط قیمت کم تری دارد. در حالت برعکس در سفرهای کم تردد و خلوت چون بسیاری از صندلی های هواپیما ممکن است خالی بمانند، بلیط با قیمت بیشتری به فروش می رسد. شاید قبل از خرید بلیط هواپیما به این مساله توجه نداشته باشید اما این فاکتور تاثیر بسیار زیادی بر تعیین قیمت بلیط هواپیما ایران ایر یا هر شرکت هواپیمایی دیگر دارد. شاید در مواردی سفر با هواپیما در مسیرهای پر تردد از نظر اقتصادی نسبت به سفر با وسیله شخصی و هزینه های بنزین و استهلاک ماشین بهتر باشد.

خرید بلیط از شرکت هواپیمایی ایران ایر

بدون شک سفر با هواپیما یکی از راحت ترین و مناسب ترین روش های سفر است که می تواند شما را در زمان بسیار کوتاهی به مقصد سفر برساند. شما با پرداخت قیمت بلیط هواپیما ایران ایر و سفر با این شرکت هواپیمایی می توانید از بالاترین کیفیت پرواز و آسایش و راحتی لذت برده و سفر مطمئن خود را به پرسنل حرفه ای این شرکت هواپیمایی بسپارید. پس به شما پیشنهاد میکنیم همین حالا جهت خرید بلیط هواپیما ایران ایر از سامانه سفر نتورک اقدام فرمائید.

ثبت نظر
chat 0