{{ctrl.notification}}

آیا واقعا خرید بلیط هواپیما ماهان به صرفه است؟

آیا واقعا خرید بلیط هواپیما ماهان به صرفه است؟

سفرنتورک ، فروشنده رسمی بلیط هواپیمایی ماهان با پید اختصاصی می باشد. برای خرید بلیط هواپیمایی ماهان با کلیک بر روی لینک زیر به صفحه اصلی بروید و با انتخاب نوع مسیر (داخلی/خارجی) ، مبدا و مقصد و تاریخ سفر خود ، جستجو نمائید وفهرستی از کل پرواز ها را مشاهده کنید.  چنانچه میخواهید صرفا پرواز های ماهان ایر را ملاحظه نمائید میتوانید از فیلترهای پیش بینی شده در صفحه استفاده کنید. 

 

سفر یکی از لذت بخش ترین لحظات زندگی همه افراد است که چند روزی فارغ از تمام دغدغه ها و نگرانی ها به آرامش و تفریح خودمان اختصاص می دهیم. عوامل مهمی بر کیفیت سفر تاثیر می گذارد. مقصد، همسفر، نوع وسیله جابجایی و کیفیت آن، هزینه ای که پرداخت می کنیم و غیره.  خرید بلیط هواپیما ماهان و سفر با این شرکت مسافربری می تواند بسیاری از دغدغه های شما را کم کرده و سفری ایده آل برای شما رقم بزند.

 

سفر یکی از لذت بخش ترین لحظات زندگی همه افراد است که چند روزی فارغ از تمام دغدغه ها و نگرانی ها به آرامش و تفریح خودمان اختصاص می دهیم. عوامل مهمی بر کیفیت سفر تاثیر می گذارد. مقصد، همسفر، نوع وسیله جابجایی و کیفیت آن، هزینه ای که پرداخت می کنیم و غیره. سوار شدن بر ناوگان ماهان و سفر با این شرکت مسافربری می تواند بسیاری از دغدغه های شما را کم کرده و سفری ایده آل برای شما رقم بزند. اما آیا واقعا خرید بلیط هواپیمایی ماهان پرواز خارجی یا داخلی ، و یا شرکت های هواپیمایی دیگر به صرفه است؟  ممکن است پس از استعلام بلیط هواپیما ماهان سوال برایتان پیش بیاید که چه عواملی بر قیمت بلیط هواپیما تاثیر می گذارد؟ با ما همراه باشید تا پاسخ به این سوال ها را با شما به اشتراک بگذاریم.

آیا واقعا خرید بلیط هواپیما ماهان به صرفه است؟1

عوامل موثر بر قیمت بلیط

در ادامه مطلب به عوامل موثر بر قیمت بلیط خواهیم پرداخت. اگر قصد خرید بلیط و سفر هوایی را دارید و میخواهید رزرو صندلی ماهان را انجام دهید ، با ما همراه باشید.

نوع پرواز

بدون شک قبل از خرید بلیط هواپیما ماهان داخلی یا خارجی ، درباره پروازهای سیستمی و پروازهای چارتر شنیده اید. نوع پرواز بر قیمت بلیط تاثیر مستقیم می گذارد. پرواز چارتر پروازی است که صندلی های آن توسط یک شرکت هواپیمایی مانند ماهان خریداری می شود. قیمت بلیط چارتر را معمولا با توجه به مقصد، میزان شلوغی و تردد در مسیر مورد نظر، فصل و زمان پرواز و غیره خود شرکت هواپیمایی تعیین می کند.

در صورتی که قصد خرید بلیط هواپیما ماهان از نوع چارتر را دارید باید بدانید قیمت بلیط برای کودکان زیر 2 سال با چند درصد تخفیف همراه است اما برای کودکان بزرگ تر از 2 سال قیمتی مشابه با بلیط بزرگسالان دارد. پروازهای سیستمی پروازهایی هستند که برنامه آن طی یک سال تعریف می شود و شما می توانید از ماه ها قبل بلیط سیستمی خود را تهیه کنید. جالب است بدانید قیمت بلیط سیستمی با توجه به زمان متغیر است. یعنی هرچه به زمان سفر نزدیک تر می شوید قیمت بلیط نیز گرانتر می شود. همچنین اگر قصد خرید بلیط هواپیما ماهان به صورت سیستمی دارید این نکته را مد نظر قرار دهید که قیمت بلیط برای نوزادان، کودکان و بزرگسالان متفاوت است.

کلاس پرواز

هنگام خرید بلیط هواپیما ماهان خارجی یا هر شرکت هواپیمایی دیگر، می توانید بلیط خود را از میان سه بلیط فرست کلاس، اقتصادی و تجاری انتخاب کنید. نوع بلیط از دیگر نکات مهم در تعیین قیمت بلیط است. در واقع خدمات و امکاناتی که در طول سفر به مسافران ارائه داده می شود نوع بلیط را تعیین و کرده و باعث تفاوت قیمت ها می شود. برای مثال بلیط فرست کلاس که گرانترین بلیط ها محسوب می شود دارای صندلی های تخت شو و با فاصله زیاد از دیگر صندلی ها بوده و امکانات دیگری مانند لپ تاپ، اینترنت، تلویزیون، منو غذایی و غیره در اختیار مسافران قرار می گیرد. 

خواندن این مطالب را هم به شما پیشنهاد میکنیم :

کلاس تجاری نوع دیگری از کلاس های پروازی است که قیمت کم تری نسبت به پرواز فرست کلاس دارد. این سفر مخصوص افرادی است که قصد انجام سفرهای کاری را دارند و نیاز دارند در طول سفر از آرامش کافی برخوردار شوند. در این پرواز فاصله صندلی ها از یکدیگر کافی بوده و امکاناتی مانند غذای گرم، تلویزیون، حوله گرم و غیره در اختیار مسافران قرار داده می شود.

کلاس اقتصادی نوع دیگر کلاس های پروازی است که معمولا افراد برای سفرهای خود آن را انتخاب می کنند. امکانات این پرواز محدود بوده و صندلی ها با فاصله کم کنار یکدیگر قرار گرفته اند. در صورتی که به دنبال یک سفر نه چندان طولانی با قیمت مناسب هستید، خرید بلیط هواپیما از شرکت ماهان در کلاس اقتصادی می تواند مناسب ترین انتخاب برای شما باشد.

آیا واقعا خرید بلیط هواپیما ماهان به صرفه است؟1

زمان باقی مانده به پرواز

در زمان خرید بلیط هواپیما هواپیمایی ماهان ممکن است  شما هم بارها و بارها راجع به بلیط های لحظه آخری شنیده باشید. بلیط های لحظه آخری تنها مربوط به پروازهای چارتر است، زمان که چارتر کننده در ساعات پایانی پرواز با تعدادی صندلی خالی روبه رو می شود. در این شرایط چارتر کننده از بلیط های لحظه آخری استفاده کرده و بلیط ها را با قیمتی مناسب و پایین تر به مسافران می فروشد. البته همیشه بلیط های لحظه آخری در پروازهای چارتر باقی نمی ماند. در مسیرهای پرتردد و یا ایام تعطیلات و پر سفر معمولا تمام بلیط های چارتر پروازها نیز به فروش می رسد. بنابراین اگر سفر مهمی پیش رو داشته و به دنبال خرید بلیط هواپیما ماهان هستید، به امید بلیط لحظه آخری و صرفه جویی در هزینه ها نباشید و سعی کنید بلیط خود را قبل از ساعات پایانی پرواز تهیه کنید. 

مقصد

بدون شک مقصد و فاصله آن از مبدا از دیگر فاکتورهای مهم در تعیین قیمت بلیط هواپیما است. هرچه مقصد و فاصله مکانی بیشتر باشد، قیمت بلیط هواپیما نیز بیشتر است. یکی از دلایل گرانتر بودن پروازهای خارجی نسبت به پروازهای داخلی بدون شک زیاد بودن مسافت است. با پیگیری رزرو بلیط هواپیمایی ماهان اطمینان حاصل کنید که از مناسبترین قیمت ها برای خرید های خود مطلع خواهید بود.

پرواز مستقیم و یا چند مقصده:

یکی دیگر از انتخاب هایی که هنگام خرید بلیط هواپیما ماهان یا هر شرکت هواپیمایی دیگر باید انجام دهید، پرواز مستقیم یا چند مقصده است. همانطور که از اسم این پروازها مشخص است، پرواز مستقیم پروازی بدون توقف و یک سره به مقصد است. بدون شک این پرواز آسایش و راحتی بیشتری به همراه داشته و قیمت بالاتری نیز دارد. اما در مقابل پروازهای چند مقصده که برای سفر به کشورهایی که از مبدا فاصله زیادی دارند صورت می گیرد، پروازهایی هستند که هواپیما به جز در مقصد در چند کشور دیگر نیز فرود می آید. این نوع پرواز بدون شک مسافر را بیش از پرواز مستقیم خسته می کند اما ارزان قیمت تر و اقتصادی تر نسبت به بلیط پرواز مستقیم خواهد بود.

میزان تردد در مسیر:

اگر قصد خرید و پیگیری رزرو بلیط هواپیما ماهان در مسیرهای کم تردد را دارید باید بدانید معمولا هزینه بیشتری را نسبت به مسیرهای پر تردد باید پرداخت کنید. معمولا مسیرهای مسافرتی شلوغی که در پروازهای چارتر تمام صندلی های آن توسط مسافران خریداری می شود قیمت کم تری نسبت به پروازهای کم تردد با صندلی های خالی دارند. این مساله می تواند مربوط به زمان پرواز نیز باشد که در تعطیلات و زمان های پر تردد قیمت بلیط ها معمولا ارزانتر می شود.

بدون شک همه افراد به دنبال یک سفر چند روزه ایمن و با کیفیت هستند تا چند روزی فارغ از دغدغه های روزمره به دنبال آرامش باشند. خرید بلیط هواپیما ماهان و سفر با این شرکت هواپیمایی می تواند اولین گام برای آغاز سفر رویاییتان باشد

date_range یکشنبه 19 اسفند 1397 remove_red_eye 726 بازدید favorite_border 0 chat 0
ثبت نظر
chat 0