{{ctrl.notification}}

ارزانترین فصل خرید بلیط هواپیما ماهان چه زمانی است؟

ارزانترین فصل خرید بلیط هواپیما ماهان چه زمانی است؟

سفرنتورک ، فروشنده رسمی بلیط هواپیمایی ماهان با پید اختصاصی می باشد. برای خرید بلیط هواپیمایی ماهان با کلیک بر روی لینک زیر به صفحه اصلی بروید و با انتخاب نوع مسیر (داخلی/خارجی) ، مبدا و مقصد و تاریخ سفر خود ، جستجو نمائید وفهرستی از کل پرواز ها را مشاهده کنید.  چنانچه میخواهید صرفا پرواز های ماهان ایر را ملاحظه نمائید میتوانید از فیلترهای پیش بینی شده در صفحه استفاده کنید. 

 

برای رفتن به سفر و خرید بلیط هواپیما شرکت ماهان یا هر شرکت هواپیمایی دیگر همه ما به دنبال صرفه جویی در هزینه ها هستیم. بلیط های هواپیمایی معمولا در فصل های مختلف سال قیمت های متفاوتی دارند. برای مثال معمولا برای خرید بلیط هواپیما ماهان به مقصد شهرهای جنوبی در فصل گرم تابستان هزینه کم ترین پرداخت خواهید کرد. در این بخش قصد داریم در صورتی که به اصفهان سفر می کنید سوغاتی های آن را بشناسید تا در سفر بتوانید خوراکی های خوشمزه و صنایع دستی منحصر به فرد آن را شناخته و از خریدن و امتحان آن ها لذت ببرید.

سوغاتی های اصفهان

بعد از خرید بلیط هواپیما  به مقصد اصفهان می توانید از سوغاتی های این شهر زیبا نیز لذت ببرید. سوغاتی های اصفهان به دو دسته صنایع دستی و خوراکی تقسیم بندی می شود. بدون شک همه ما بعد از خرید بلیط هواپیما شرکت ماهان و یا هر شرکت مسافربری دیگر به مقصد اصفهان می خواهیم برای خود و یا دوستانمان یادگاری و سوغاتی ببریم. پس با ما همراه شوید تا معروف ترین سوغاتی های این شهر را به شما معرفی کنیم.

صنایع دستی

خاتم کاری

 قدمت هنر خاتم کاری در اصفهان به زمان صفویه برمیگردد هرچند علاوه بر اصفهان این هنر دستی را در شیراز نیز می توان به صورت گسترده پیدا کرد. در این هنر دستی، هنرمند بر روی اجسام مختلفی ماننداستخوان شتر،فلزهای قیمتی مثل طلا ،نقره و برنج یا چوب درخت های خاصی مانند نارنج یا آبنوس کار کرده و آثار دستی و هنری بسیار زیبایی خلق می کند. بعد از خرید بلیط هواپیما شرکت ماهان به مقصد اصفهان و سفر به این شهر زیبا حتما این هنر دستی را برای دوستانتان برای سوغاتی تهیه کنید.

پارچه های قلمکار

پارچه های قلمکار سوغات مخصوص شهر اصفهان و بسیار مورد علاقه گردشگران خارجی و خانم هاست. به این هنر چاپ روی پارچه نیز می گویند که در آن با کوبیدن قالب های معمولا چوبی آماده، بر روی پارچه های مختلفی با جنس های مختلف نقش های بسیار زیبا و خاصی ایجاد می کنند.این پارچه یکی از زیباترین سوغاتی های اصفهان به شمار می آید که بعد از خرید بلیط هواپیما شرکت ماهان به مقصد شیراز حتما از آن ها بخرید.

قلم زنی

قلم زنی یکی دیگر از هنرهای معروف و سوغاتی های زیبای اصفهان است که بر شی های مختلف مانند گلدان، بشقاب، سینی و جعبه شکل و طرح های مختلفی را حکاکی می کنند. قلم زنی را شاید به غیر از اصفهان در شهرهای دیگر نیز ببینید، اما زیباترین و ظریف ترین طرح ها بدون شک در اصفهان تولید شده و شما می توانید بعد از خرید بلیط هواپیما شرکت ماهان به مقصد این شهر زیبا و سفر به آن از این سوغاتی برای دوستانتان کادو بگیرید.

قلم زنی

قلاب دوزی

قلاب دوزی از دیگر صنایع دستی اصفهان است که به دلیل نیاز به ظرافت کار، بیشتر بانوان اصفهانی در آن ماهر هستند. در قلاب دوزی هنرمند بر روی پارچه هایی رنگارنگ و زیبا با استفاده از نخ ابریشم قلاب دوزی، گل دوزی و یا سکمه دوزی را انجام داده و یک پارچه بسیار زیبا و متفاوت را طراحی می کند. بعد از خرید بلیط هواپیما شرکت ماهان به مقصد اصفهان و سفر به این شهر قلاب دوزی می تواند یک سوغات عالی به خصوص برای خانم ها باشد.

میناکاری

مینا کاری از دیگر هنرهای دستی در اصفهان است که قدمتی بسیار دیرینه داشته و سالیان زیادی است که گردشگران از آن به عنوان سوغات اصفهان، نمی توانند از آن چشم پوشی کنند.در این هنر دستی وسایل چینی، فلزی ویا ظروف سفالی را به زیباترین شکل ممکن با مواد رنگی تزئین کرده و آن ها را به شکل زیبایی طراحی می کنند. بعد از خرید بلیط هواپیما شرکت ماهان یا هر شرکت هواپیمایی دیگر به مقصد اصفهان خرید یک وسیله زیبا مینا کاری شده می تواند یک وسیله تزئینی بسیار متفاوت برای خانه شما باشد.

میناکاری

خوراکی ها

گز

گز بدون شک اصلی ترین و خوشمزه ترین سوغاتی خوراکی اصفهان است که افراد زیادی در سفر به این شهر و بعد از خرید بلیط هواپیما شرکت ماهان آن را برای دوستان خود سوغات می برند. گز خوشمزه به خصوص برای توریست های خارجی جالب و خوشمزه به نظر می آید. جالب است بدانید این خوراکی خوشمزه ریشه گیاهی دارد و از درخت گز یا بته به دست می آید. در شهر اصفهان می توانید انواع مختلفی از گزها مانند گز آردی،گز لقمه ای، گز انگشت پیچ و گز سکه ای را امتحان کرده و آن ها را برای سوغاتی تهیه کنید.

برشتوک

برشتوک از دیگر سوغاتی های خوشمزه اصفهان و یکی از شیرینی های محلی و سنتی اصفهان به شمار می رود.این شیرینی را با مواد اولیه ای مانند آرد گندم، ،پودر قند، شکر و هل تهیه کرده و شکل های بسیار زیبا به آن می دهند. بعد از سفر به اصفهان بعد از خرید بلیط هواپیما شرکت ماهان یا هر شرکت هواپیمایی دیگر حتما این شیرینی خوشمزه را امتحان کنید. مطمئن باشید طعم آن شما را راغب می کند چند بسته برای خود و یا صمیمی ترین دوستانتان بخرید.

پولکی

پولکی را می توان بعد از گز معروف ترین خوراکی سوغات اصفهان است که افراد زیادی طعم آن را بسیار دوست دارند. این خوراکی شیرین  به شکل لایه های بسیار نازک از شیره اضافی و باقیمانده در فرایند تهیه نبات تهیه شده و بسیاری از افراد بخصوص اصفهانی ها ترجیح می دهند چایی خود را به جای قند با این خوراکی شیرین بنوشند. بعد از خرید بلیط هواپیما شرکت ماهان به مقصد شیراز و سفر به این شهر زیبا حتما چند بسته ای از آن برای روزهای آینده خود یا سوغاتی دوستانتان تهیه کنید.

پولکی

نبات

 بعد از گز و پولکی نبات نیز از معروفترین و خوشمزه ترین سوغاتی های خوراکی اصفهان برای تمام گردشگران داخلی و خارجی است.برای تهیه نبات ابتدا مقدار زیادی شکر را در آب جوش تا مرحله اشباع حل می کنند ، بعد از آن  یک نخ را در آن آویزان کرده تا در حین سرد شدن بلورهایی روی آن به وجود می آید.نبات به دو شکل چوبی و شاخه نبات در بازار وجود داشته و می توانید بعد از خرید بلیط هواپیما شرکت ماهان به مقصد اصفهان آن را تهیه کنید.

date_range سه شنبه 20 فروردین 1398 remove_red_eye 637 بازدید favorite_border 0 chat 0
ثبت نظر
chat 0