{{ctrl.notification}}

از کجا برای سگم بلیط هواپیما بخرم؟

سفرنتورک ، فروشنده رسمی بلیط هواپیما با پید اختصاصی می باشد. برای خرید بلیط هواپیما با کلیک بر روی لینک زیر به صفحه اصلی بروید و با انتخاب نوع مسیر (داخلی/خارجی) ، مبدا و مقصد و تاریخ سفر خود ، جستجو نمائید وفهرستی از کل پرواز ها را مشاهده کنید.  

 

 

امروزه داشتن حیوان خانگی از جمله سگ های کوچک و بزرگ یکی از رایج ترین مسائل بین خانواده ها و جوانان شده است. این حیوانات آنقدر با اعضای خانواده صمیمی و عزیز می شوند که افراد زیادی ترجیح می دهند هنگام سفر رفتن سگ یا حیوان خانگی خود را با خود به همراه ببرند. اگر شما نیز قصد رفتن به سفر و خرید بلیط هواپیما برای سگ یا حیوان خانگی دیگر دارید، با ما همراه شوید تا نکات بسیار مهم راجع به این مساله را با شما به اشتراک بگذاریم.

از کجا برای سگم بلیط هواپیما بخرم؟

نکات مهم هنگام خرید بلیط هواپیما برای سگ

حیوان برای مسافران دیگر دردسر ساز نباشد

یکی از مهم ترین مواردی که قبل از خرید بلیط هواپیما برای سگ یا هر حیوان خانگی دیگر باید به آن توجه کنید که حیوان برای مسافران دیگر مزاحمت و دردسری ایجاد نکند. همراه بردن حیوانات پر سروصدا و پر تحرک که باعث ایجاد مزاحمت می شود ممنوع است.

همراه داشتن مدارک مهم مربوط به حیوان

بعد از آن که اقدام به خرید بلیط هواپیما برای سگ خود کردید، مدارک مهمی را همراه داشته و کاغذهایی را باید پر کنید. این موارد شامل شناسنامه یا گذرنامه حیوان، مدارک واکسیناسیون حیوان، اصل برگه پرداخت کرایه بار، اصل گواهی نامه بین المللی دامپزشکی دولت مقصدی که قصد سفر به آن را دارید، تائید کتبی قرنطینه دامپزشکی در فرودگاه های مبدا و مقصد. علاوه بر همراه داشتن مدارک فوق باید فرم مخصوص سه برگی درخواست جابجایی حیوان زنده را نیز پر کنید.

همراه بردن سگ در پایانه مسافربری

بعد از آنکه اقدام به خرید بلیط هواپیما برای سگ خود کردید به این مساله توجه داشته باشید که به علت عدم کنترل حیوانات هنگام ورود به گیت و مسائل ایمنی در موارد خاصی ورود حیوانات خانگی و سگ به ورود کابین مسافربری ممنوع خواهد شد. در این شرایط هنگام ورود به هواپیما حیوان خانگی از شما گرفته شده و در فرودگاه مقصد به شما تحویل داده می شود.

همراه بردن سگ در پایانه مسافربری

جابجایی حیوان خانگی در قسمت باربری

از دیگر مواردی که قبل از خرید بلیط هواپیما برای سگ یا حیوان خانگی دیگر باید به آن توجه کنید، آن است که در شرایطی خاص حیوان در قسمت باربری جابجا می شود. در این شرایط حیوان خانگی در بخش باربری فرودگاه مبدا پذیرش می شود. بعد از رسیدن به مقصد حیوان در همان بخش با ارائه بارنامه به شما تحویل داده می شود.

به قوانین ایرلاین های مبدا و مقصد توجه کنید

قبل از آنکه اقدام به خرید بلیط هواپیما برای سگ یا حیوان خانگی دیگر کنید، به این مساله توجه کنید که قانون جابجایی حیوان در ایرلاین های مختلف و کشورهای مختلف متفاوت است. برای مثال ایرلاین های کشورهای عربی تنها اجازه ورود پرندگان را به داخل کابین داده و از ورود حیوانات خانگی دیگر خودداری می کنند.

بعضی از ایرلاین ها اجازه ورود هیچ حیوانی را به کابین مسافربری نمی دهند و شما حیوان خود را تنها باید به بخش باربری تحویل دهید. از طرف دیگر قبل از خرید بلیط هواپیما برای سگ یا هر حیوان خانگی دیگر خود به این مساله توجه کنید که هر دو کشور مبدا و مقصد باید با قوانین جابجایی حیوان موافق هستند. در صورتی که به این مساله توجه نکنید، جابجایی حیوان می تواند غیرقانونی تلقی شده و برایتان دردسر ساز شود.

قوانین خاص جابجایی حیوان با هواپیما

  1. علاوه بر موارد ذکر شده در بالا، جابجایی حیوانات خانگی بعد از خرید بلیط هواپیما برای سگ قوانین ویژه ای دارد. برای مثال معمولا حیواناتی که وزن قفس آن ها کم تر از 5 کیلوگرم باشد، می توانید تحت شرایط دیگر آن را در کابین مسافر همراه خود داشته باشید.
  2. اما برای قفس های سنگین تر حتما باید حیوان و قفس در بخش باربری قرار بگیرد. از طرف دیگر در صورتی که قفس بیش از 16 کیلوگرم وزن داشته باشد باید برای حمل قفس در باربری پول اضافه پرداخت کنید. البته قانون اضافه بار شامل حال کسانی که نابینا یا ناشنوا هستند اعمال نمی شود.
  3. همچنین قبل از خرید بلیط هواپیما برای سگ یا حیوان خانگی دیگر این مساله را بدانید که حیواناتی که داخل قفس هستند نباید قلاده نیز داشته باشند. حتما بعد از خرید بلیط هواپیما برای سگ و یا حیوان دیگر خانگی خود به ایرلاین مورد نظرتان اطلاع دهید تا هماهنگی های لازم را انجام دهند.

قوانین خاص جابجایی حیوان با هواپیما

هزینه جابجایی مسافر با هواپیما چقدر است

قبل از آنکه اقدام به خرید بلیط هواپیما برای سگ و حیوان های خانگی خود کنید حتما می خواهید قبل از اقدام هزینه ای که باید پرداخت کنید را بدانید. اگر قصد جابجایی پرندگان را دارید، وزن پرنده با قفس را در 4 ضرب می کنند تا اضافه بار آن اندازه گیری شود. برای سگ و دیگر حیوانات خانگی دیگر وزن آن ها همراه با قفس در 2 ضرب می شود تا مقدار اضافه بار برای آن ها تعیین شود. در صورتی که قصد خرید بلیط هواپیما برای سگ خود در پروازهای بین المللی را دارید بهتر است بدانید که با توجه به شرکت های هواپیمایی مختلف و قوانین ایرلاین های مبدا و مقصد هزینه ای بین 75 تا 170 دلار باید پرداخت کنید.

خرید بلیط برای سگ های تازه متولد شده

از دیگر قوانین مهم هنگام خرید بلیط هواپیما برای سگ که باید بدانید آن است که خرید بلیط برای حیواناتی که تازه نوزاد به دنیا آورده اند متفاوت است. در صورتی که سگ یا حیوان خانگی شما به تازگی وضع حمل کرده است باید صبر کنید تا حدود 10 تا 12 هفته از تولد آن ها بگذرد. در صورتی که حیوان خدمات دامپزشکی یا قرنطینه نیز داشته باشد هزینه های اضافی را نیز خودتان باید پرداخت کنید.

همچنین در صورتی که قصد خرید بلیط هواپیما برای سگ والد و توله هایش را دارید به این نکته توجه کنید که مادر و حداکثر 3 توله اش می توانند در بخش باربری تحویل گرفته شوند. البته در صورتی که وزن هر کدام از توله ها کم تر از 2 کیلوگرم بوده و همگی در یک قفس جا بگیرند. در صورتی که وزن توله ها بیشتر باشد باید در قفس جداگانه قرار بگیرند

date_range شنبه 31 فروردین 1398 remove_red_eye 1487 بازدید favorite_border 0 chat 0
ثبت نظر
chat 0