{{ctrl.notification}}

افراد مشهوری که به طبیعت کمک کرده اند

سفرنتورک ، سامانه مجاز فروش اینترنتی بلیط هواپیما و اتوبوس می باشد. برای خرید بلیط هواپیما با کلیک بر روی لینک زیر به صفحه اصلی بروید و با انتخاب نوع مسیر (داخلی/خارجی) ، مبدا ، مقصد و تاریخ سفر ، جستجو نمائید وفهرستی از کل پرواز ها را مشاهده کنید.  

 

حتما شما همه ی چهره های زیر را به خوبی می شناسید و با آثار آن ها آشنایی دارید، اما چقدر درباره ی فعالیت های زیست محیطی آنها میدانید؟ از اقدامات خیر خواهانه و حامی طبیعت آنها گرفته تا سبک زندگی دوستدار طبیعت­ شان. این افراد  آرزو دارند دنیا را مکانی بهتر برای زندگی کنند و از شهرت خود برای این منظور بهره برده اند. در ادامه هفت مورد از معروف ترین افرادی که به طبیعت کمک کرده اند را به شما معرفی خواهیم کرد.

سخاوتمند دوستدار طبیعت: جک جانسون

سخاوتمند دوستدار طبیعت: جک جانسون

خواننده­ ی معروف جک جانسون یکی از حامیان سخاوتمند اقیانوس به شمار می رود به طوری که سود دو تور آخر خود را صد در صد برای حفاظت از طبیعت اعطا کرده است. قبل از آن نیز در سال 2008 سود تور خود را صرف تشکیل بنیاد خیریه ی Johnson Ohana کرده بود که به اشاعه ی تغییرات مثبت و پایدار در حوزه ی محیط زیست، هنر و آموزش می پردازد.

جالب است بدانید پنجمین آلبوم این خواننده ی دوستدار طبیعت به نام "برای دریا" در استدیویی با انرژی خورشیدی تولید و ضبط شده است. او به اقیانوس و دریا عشق می ورزد.

یک طبیعت دوست تمام عیار: لئوناردو دیکاپریو

یک طبیعت دوست تمام عیار: لئوناردو دیکاپریو

یکی دیگر از معروف ترین افرادی که به طبیعت کمک کرده اند، لئوناردو دیکاپریو بازیگر معروف دوستدار طبیعت است که شاید بتوان ادعا کرد در میان ستارگان طبیعت دوست از همه فعال تر بوده است.

او از سال 1998 در میان هنرمندان کمپین هایی را با عناوین مختلف برای حمایت از محیط زیست به راه انداخته است از جمله کمپین هایی برای سلامت اقیانوس، جنگل های بارانی، قطب جنوب و دسترسی به آب پاک.  او همچنین فعالانه از گونه های در حال انقراض حمایت می کند و در همین راستا در سال 2014 او را پیام آور صلح سازمان ملل نام گذاری کردند. گفته می شود که او در نیویورک سیتی آپارتمانی دارد که از جمله­ی سبز ترین خانه های روی کره­ی زمین است.

حامی حمل و نقل سبز: پنولوپه کروز

حامی حمل و نقل سبز: پنولوپه کروز

نفر سوم از لیست معروف ترین افرادی که به طبیعت کمک کرده اند، پنولوپه کروز است. این بازیگر اسپانیایی آمریکایی از اتومبیل های هیبرید برای رفت و آمد خود استفاده می کند و سایر ستارگان را نیز تشویق می کند که همین کار را انجام دهند. او که حامی سر سخت زمین سبز است، کمپینی به نام فرش قرمز-ماشین های سبز راه انداخته است و از همه ی ستارگان دعوت کرده است که با اتومبیل های دوستدار طبیعت هیبرید یا اتومبیل های الکتریکی یا سایر وسایل نقلیه ی سبز برای شرکت در همایش اسکار بیایند.

نکته ی جالب توجه در مورد پنولوپه کروز این است که او و همسرش جاویر باردم، هر دو عاشق حیوانات هستند و خانه ی خود را پناهگاهی برای سگ ها و گربه های آسیب دیده ساخته اند.

حامی استفاده از انرژی های طبیعی: کیت بلانچت

حامی استفاده از انرژی های طبیعی: کیت بلانچت

این بازیگر معروف برنده ی اسکار که یکی از مدیران شرکت تاتر سیدنی است، به علت تلاش برای استفاده از انرژی های طبیعی در لیست معروف ترین افرادی که به طبیعت کمک کرده اند، قرار میگیرد. او به همراه همسرش اندرو آپتون، در پروژه ای برای بهینه سازی مصرف انرژی در آمفی تاتر سیدنی، علاوه بر تعبیه ی سیستم جمع آوری آب باران، تعداد 1900 پانل خورشیدی را در آمفی تاتر سیدنی نصب کرده اند که حدود 70 درصد از برق مورد نیاز این آمفی تاتر را تامین می کند.

شیک پوش ترین دوستدار طبیعت: پیرس برازنان

شیک پوش ترین دوستدار طبیعت: پیرس برازنان

شاید بیشتر ما پیرس برازنان را با نام جیمز باند بشناسیم. او نیز در لیست معروف ترین افرادی که به طبیعت کمک کرده اند قرار می گیرد.  او یکی از فعالان جدی در امر حفاظت از محیط زیست است. برازنان بخش مهمی از زندگی خود را وقف محیط زیست کرده و عضو چندین گروه حمایت از محیط زیست است. او و همسرش به خاطر تلاش هایی که برای آگاه سازی و اطلاع رسانی عموم در خصوص شکار غیر قانونی وال ها و حفاظت از تالاب ها انجام داده اند، مورد تقدیر قرار گرفته اند.

پیرس برازنان می گوید مفتخر است که به خاطر جنگل ها و اقیانوس ها می جنگد. او در برخ ی مستند های معروف همچون مستند "اقیانوس ها" با صدای خود گویندگی کرده است.

دوستدار محصولات طبیعی برای کودکان: جسیکا آلبا

دوستدار محصولات طبیعی برای کودکان: جسیکا آلبا

جسیکا آلبا بعد از تولد فرزندش با احساس نیاز برای فراهم آوردن محصولات طبیعی و دوست دار طبیعت برای کودکان، شرکت Honest را بنیانگذاری کرد. او و شریکش کریستوفر گاویگان انواع محصولات طبیعی را برای کودکان و خانواده ها به فروش می رسانند، از جمله پوشاک نوزاد، پودر بچه ی ارگانیک، صابون حمام و شوینده های مخصوص کودکان. او اطلاعات مفیدی را در مورد لزوم بکارگیری مواد طبیعی برای کودکان در اختیار خانواده ها قرار می دهد.

حامی آب: مت دیمون

حامی آب: مت دیمون

در ادامه لیست معروف ترین افرادی که به طبیعت کمک کرده اند به مت دیون میرسیم. مت دیمون یکی از فعالان حوزه ی آب است و توجه ویژه ای به آن دارد. او Water.org را برای کمک به جوامع در حال توسعه برای دسترسی به آب سالم و تصفیه شده بنیانگذاری کرده است. سازمان او به دنبال راه های جدید و پایدار برای تامین آب سالم است.

این ستاره ی هالیوودی در عین حال در برخی مستند های معروف همچون "سفر به سیاره ی زمین" مجری گری کرده است.

date_range شنبه 12 مرداد 1398 remove_red_eye 525 بازدید favorite_border 0 chat 0
ثبت نظر
chat 0