{{ctrl.notification}}

این چند مورد را بعد از سفر و خرید بلیط هواپیما ایران ایر حتما رعایت کنید

سفرنتورک ، فروشنده رسمی بلیط هواپیما ایران ایر با پید اختصاصی می باشد. برای بلیط هواپیما ایران ایر با کلیک بر روی لینک زیر به صفحه اصلی بروید و با انتخاب نوع مسیر (داخلی/خارجی) ، مبدا و مقصد و تاریخ سفر خود ، جستجو نمائید وفهرستی از کل پرواز ها را مشاهده کنید.  چنانچه میخواهید صرفا پرواز های ایران ایر را ملاحظه نمائید میتوانید از فیلترهای پیش بینی شده در صفحه استفاده کنید. 

 

سفرهای هوایی یکی از بهترین راه های مسافرت است که می تواند در زمان بسیار کوتاهی شما را به مقصد مورد نظرتان برساند. انتخاب شرکت هواپیمایی مناسب و با کیفیت یکی از مهم ترین نکاتی است مکه قبل از سفر باید به آن توجه کنید. خرید بلیط هواپیما ایران ایر اینترنتی و سفر با این شرکت مسافربری بدون شک می تواند خاطره ای دلچسب و به یاد ماندنی برای شما به ارمغان آورد.

سفرهای هوایی یکی از بهترین راه های مسافرت است که می تواند در زمان بسیار کوتاهی شما را به مقصد مورد نظرتان برساند. انتخاب شرکت هواپیمایی مناسب و با کیفیت یکی از مهم ترین نکاتی است مکه قبل از سفر باید به آن توجه کنید. خرید بلیط هواپیما شرکت ایران ایر و سفر با این شرکت مسافربری بدون شک می تواند خاطره ای دلچسب و به یاد ماندنی برای شما به ارمغان آورد. اما قبل از خرید بلیط هواپیما ایران ایر یا هر شرکت هواپیمایی دیگر بهتر است با اصطلاحات و کلمات رایج در سفرهای هوایی آشنا شده تا بتوانید سفری مناسب و مطمئن داشته باشید. با ما همراه شوید تا با این اصطلاحات پرکاربرد آشنا شویم.

این چند مورد را بعد از سفر و خرید بلیط هواپیما ایران ایر حتما رعایت کنید

کلاس های پرواز

یکی از مهم ترین نکات قبل از پیگیری رزرو بلیط هواپیما ایران ایر یا هر شرکت مسافربری دیگر آشنا شدن با کلاس های پروازی مختلف است. حتما بارها بلیط فرست کلاس یا بلیط های اقتصادی را شنیده اید. اما اطلاعات دقیقی راجع به آن ها ندارید. در واقع نوع صندلی ها و تعداد آن ها، سرویس هایی که در طول سفر به مسافران ارائه می شود، فضای اختصاصی هر مسافر و غیره کلاس پرواز را مشخص می کند. در حالت کلی پروازها در سه کلاس درجه یک، اقتصادی و تجاری انجام می شوند. بلیط فرست کلاس بهترین نوع بلیط بوده و به طبع قیمت گرانتری داشته و بلیط اقتصادی همانطور که از اسمش هم پیداست، ارزانترین نوع بلیط است.


بلیط فرست کلاس

قبل از خرید بلیط هواپیما ایران ایر داخلی یا حتی خارجی بهتر است با پروازهای فرست کلاس و خدماتی که در طول سفر به شما ارائه می شود آشنا شوید. امکانات بخش فرست کلاس در ایرلاین های مختلف و کشورهای مختلف متفاوت است. اما در حالت کلی صندلی ها در این حالت بسیار راحت و قابل تغییر به حالت تخت خواب بوده و فضای خصوصی مسافران بیشتر است. منوی غذایی مسافران متنوع تر بوده و پذیرایی های در طول سفر نیز بیشتر و با کیفیت تر است. با خرید بلیط فرست کلاس به عنوان اولین مسافران وارد هواپیما شده و می توانید در طول سفر از سالن های استراحت نیز استفاده کنید.

بلیط های تجاری

هنگامی که قصد رزرو صندلی ایران ایر را دارید بهتر است بدانید، بلیط های تجاری از دیگر انواع بلیط هواپیما است که امکانات قابل قبول  مناسب اما کم تری نسبت به پرواز فرست کلاس دارد. در واقع پیگیری رزرو بلیط هواپیمایی ایران ایر از این دست ، مناسب افرادی است که در حال گذراندن سفر تجاری خود هستند و نیاز دارند در طول سفر از آرامش و آسایش بیشتری برخوردار باشند.

بلیط های اقتصادی

اگر به دنبال یک سفر هوایی با قیمت مناسب و امکانات قابل قبول هستید حتما از خرید بلیط هواپیما ایران ایر و از نوع اقتصادی آن استفاده کنید. این نوع بلیط رایج ترین و متداول ترین نوع از سفرهای هوایی است که اکثر سفرهای توریستی از طریق آن انجام می گیرد. امکانات و خدمات ارائه شده در طول سفر در حد متوسط و قابل قبول بوده و صندلی ها پشت سر هم قرار گرفته اند، به طوری که فضای اختصاصی زیادی در اختیار مسافران قرار ندارد. خرید بلیط هواپیما و مسافرت با ناوگان ایران ایر از نوع اقتصادی ، می تواند بهترین و مناسب ترین انتخاب برای سفرهای هوایی مختلف به مقصد شهرهای داخلی و خارجی باشد. 

این چند مورد را بعد از سفر و خرید بلیط هواپیما ایران ایر حتما رعایت کنید

صندلی های مورد استفاده در هواپیما

علاوه بر نوع بلیط، قبل از خرید واستعلام بلیط هواپیما ایران ایر یا هر شرکت مسافربری دیگر بهتر است با نوع صندلی های به کار رفته در هواپیما و محل قرار گیری آن ها آشنا شوید.

صندلی های خروجی اضطراری

صندلی هایی که در ردیف نزدیک به درهای خروج اضطراری قرار گرفته اند را صندلی های ردیف خروج می نامند. در صورت بروز هرگونه مشکل و نیاز به تخلیه مسافران باید افراد بتوانند در کوتاه ترین زمان ممکن از هواپیما خارج شوند. لذا این صندلی ها را هنگام خرید بلیط به افراد جوان و سالم می دهند. قرار گرفتن افراد سالمند و ناتوان در این صندلی ها می تواند خروج اضطراری مسافران را با مشکل و کندی مواجه کند. لذا قبل از خرید بلیط هواپیما ایران ایر یا شرکت های مسافربری دیگر به این نوع از صندلی ها توجه ویژه نشان دهید.

صندلی های کنار راهرو

از دیگر نکاتی که قبل از خرید بلیط هواپیما ایران ایر باید به آن توجه داشته باشید، صندلی های کنار راهرو و محل قرار گیری آن ها است. با خرید بلیط این صندلی ممکن است رفت و آمد مکرر مسافران و مهمانداران و سر و صدای داخلی هواپیما شما را اذیت کند. اما در صورتی که روی این صندلی بنشینید می توانید راحت تر از دیگران از جای خود بلند شوید بدون آنکه مزاحمتی برای افراد دیگر ایجاد کنید.

این چند مورد را بعد از سفر و خرید بلیط هواپیما ایران ایر حتما رعایت کنید

صندلی های کنار پنجره

قبل از خرید بلیط هواپیما ایران ایر شاید دوست داشته باشید برای خود و یا فرزندتان صندلی های کنار پنجره را رزرو کنید. تقریبا تمام افراد دوست دارند هنگام سفر با هواپیما از پنجره محیط بیرون را دیده و از تماشای آن لذت ببرند. برای انتخاب بهتر این نوع از صندلی ها بهتر است بدانید، صندلی های هواپیما همیشه از از سمت چپ به راست با حروف انگلیسی مشخص شده و با توجه به نوع هواپیما و تعداد صندلی ها، تعداد حروف متغیر است.

صندلی های استاندارد

از دیگر اصطلاحاتی که بهتر است قبل از خرید بلیط هواپیما ایران ایر بدانید، آشنایی با صندلی های استاندارد است. این صندلی ها شامل تمام صندلی های عادی مورد استفاده در هواپیما می شود که هیچ گونه محدودیتی ندارند. برای مثال صندلی های ردیف خروجی اضطراری که برای افراد مسن و ناتوان مناسب نیستند جز این گروه از صندلی ها قرار نمی گیرد.

بدون شک بعد از انتخاب مقاصد پروازی ایران ایر و انتخاب هم سفران خوب، انتخاب وسیله و شرکت مسافربری که با آن به سفر می روید تاثیر بسیاری بر کیفیت سفر شما دارد. شما خرید بلیط هواپیما ایران ایر و سفر با این شرکت مسافربری هوایی می توانید از یک پرواز ایمن و با کیفیت لذت برده و یک خاطره دلچسب برای خود و اعضای خانواده تان بسازید. امیداواریم که اگر قصد خرید بلیط هواپیما ایران ایر چارتر یا هر نوع دیگری را داشتید ، این مقاله برای شما مفید بوده باشد.

 

ثبت نظر
chat 0