{{ctrl.notification}}

بلندترین درختان دنیا را بشناسیم

بلندترین درختان دنیا را بشناسیم

سفرنتورک ، سامانه مجاز فروش اینترنتی بلیط هواپیما و اتوبوس می باشد. برای خرید بلیط هواپیما با کلیک بر روی لینک زیر به صفحه اصلی بروید و با انتخاب نوع مسیر (داخلی/خارجی) ، مبدا ، مقصد و تاریخ سفر ، جستجو نمائید وفهرستی از کل پرواز ها را مشاهده کنید.  

 

در این نوشتار به تعدادی از بلند قامت ترین درختان دنیا میپردازیم. نکته قابل توجه این است که بسیاری از درختان معروف و بلند جهان در این لیست جا نگرفته اند و تنها به مشهورترین آنها اکتفا کرده ایم. این مقاله با عنوان " بلیط هواپیما و حمایت از درختکاری" و "وب سایت بلیط هواپیما و حمایت از درختکاری" برای موتورهای جستجو علامت گذاری شده است.

بلندترین درختان دنیا را بشناسیم

آیا تا به حال دقت کرده¬اید چیزهای بلند تا چه اندازه می¬توانند توجه شما را به سمت خود جلب نمایند و شما را تشویق کنند عظمت و بزرگی¬شان را از نزدیک ببینید؟ کوه¬های بلند، ساختمان-های بلند، درختان بلند همه و همه دست در دست هم می¬دهند تا شما بتوانید نظاره¬گر عظمت و زیبایی این جهان هستی باشید. هر چند که گاهی اوقات امکان دسترسی به مکان¬های زیبا و جذاب را ندارید ولی می¬توانید با اندکی جست و جو در سایت¬های مختلف به صورت مجازی به مکان¬های زیبا و جذاب سفر کنید و به تماشای زیباهای آن بنشینید. ما در این نوشتار سعی می-کنیم با نوشتن مطالبی در مورد درختان بلند در کنار شما بلندترین درختان دنیا را بشناسیم و در گوششان زمزمه کنیم که: خوش به حالتان که دستانتان به آسمان نزدیکتر است. پس اگر می¬خواهید در این سفر جذاب همراه و همسفر ما باشید تا پایان این نوشته ما را همراهی کنید.

درخت هایپریون 

درخت هایپریون با ارتفاعی حدود 92/115 متر واقع در پارک ملی ردوود کالیفرنیا بلندترین درخت دنیاست که توانسته جایگاه نخست بلندترین درختان دنیا را به خود اختصاص دهد. درخت هایپریون آنچنان بلند است که فردی که پایین آن ایستاده است نمی¬تواند راس آن را ببیند. این درخت از انواع درختان سرخ چوب است و در راسته سکویاها جای می¬گیرد. محل زندگی هایپریون محل زندگی بسیاری از درختان غول پیکر دیگر نظیر ایکاروس، هلیوس و دائدالوس نیز می¬باشد.

درخت هایپریون

درخت سنتوریون

درخت سنتوریون با ارتفاعی حدود 82/ 99 متر از دیگر درختان بلند دنیاست که از انواع درختان اکالیپتوس محسوب می¬شود. درختی که توانسته است جایگاه دوم را در بین درختان بلند جهان به خود اختصاص دهد. این درخت در دره آرو تاسمانی قد برافراشته است.

شایان ذکر است که این مقاله با نام های "بلیط هواپیما و حمایت از درختکاری" و "خرید بلیط هواپیما و حمایت از درختکاری" برای موتورهای جست و جو تگ گذاری شده است.

درخت سنتوریون

درخت دورنر فیر

درخت دورنر فیر با ارتفاعی حدود  7/99 متر و با قدمتی 500 ساله سومین درخت بلند دنیا است. این درخت از تیره درختان صنوبر می¬باشد و در شرق ایالت اورگان یافت می¬شود. این درخت همچنان در حال رشد است و با درخت سنتوریون از نظر ارتفاع دارای رقابت تنگاتنگی است.

درخت ریونز تاور

درخت ریونز تاور با ارتفاعی حدود 7/96 متر واقع در پارک پرایری کریک کالیفرنیا و از راسته کاج¬های نوئلی از دیگر درختان بلند جهان است که توانسته است در فهرست درختان بلند دنیا در جایگاه چهارم قرار بگیرد.

درخت سکویای عظیم الجثه

درخت سکویای عظیم الجثه با ارتفاعی حدود 7/95 متر که به درخت ژنرال شرمن معروف است و در پارک ملی سکویای کالیفرنیا قرار دارد، جحمی برابر با 4878 متر مربع دارد و از درختان بلند دنیا به شمار می رود.

درخت شورئای زرد 

درخت شورئای زرد با ارتفاعی حدود 1/94 متر واقع در منطقه حفاظت شده جزیره دانوم ولی ِجزیره برونئو درختی بلند قامت است که در فهرست بلند قامت¬ترین درختان جهان جایگاه ششم را به خود اختصاص داده است. از این درخت به عنوان بلندترین درخت استوایی مالزی نیز یاد می شود. درخت شورئای زرد یکی از گونه های شگفت انگیز شورئا فاگوتیانا محسوب می¬شود.

یادآور میشویم که سفرنتورک که در شبکه های اجتماعی با هشتگ ها و اسامی "وبسایت بلیط هواپیما و حمایت از درختکاری" و یا "خرید بلیط هواپیما و حمایت از درختکاری" جست و جو میشود ، تصمیم گرفته است تا بخشی از در آمد حاصل از فروش هر بلیط هواپیما را به کاشت نهال و درخت در ایران اختصاص دهد. شرکت در این کمپین کاملا رایگان بوده و تنها با خرید بلیط هواپیما (بدون پرداخت مبلغ اضافی) ، صورت میپذیرد.

درخت شوالیه سفید

درخت شوالیه سفید با ارتفاعی حدود 91 متر واقع در جزیره تاسمانی می باشد. جزیره ای که بسیاری از درختان بلند و مرتفع را در خود جای داده است. جنگل اورکریچ این جزیره نزدیک به 300 سال است محل زندگی شوالیه¬های سفید می¬باشد. شوالیه¬های سفید از راسته درختان اکالیپتوس به حساب می آیند. 

درخت شوالیه سفید

درخت نیمینا لوگوراله مینا

درخت نیمینا لوگوراله مینا با ارتفاعی حدود 7/90 متر از دیگر درختان بلند دنیا است که در راسته درختان اکالیپتوس قرار می¬گیرد. این درخت برگ¬های سبز آبی دارد. این درخت در محلی زندگی می¬کند که عمل جنگل زدایی در آن منطقه صورت گرفته است. در جزیره تاسمانی جهت حفظ درختان بلند قامت، درختانی که بیش از 85 متر ارتفاع دارند، قوانینی تصویب شده است که طبق آن هیچ مجوزی جهت قطع درختان بلند قامت صادر نخواهد شد.

درخت نیمینا لوگوراله مینا

درخت زبان گنجشک آلپی

درخت زبان گنجشک آلپی با ارتفاعی حدود 9/87 متر واقع در دره فلورنتین از دیگر درختان بلند قامت است که در راسته درختان اکالیپتوس قرار می¬گیرد. این درخت نیز بیشتر در جزیره تاسمانی یافت میشود. درخت زبان گنجشک آلپی در فهرست بلندترین درختان دنیا در رده نهم قرار گرفته است.

درخت کینگ استرینگی

درخت کینگ استرینگی با ارتفاعی حدود 86 متر درختی زیبا، تنومند و بلند قامت است که در ایالت تاسمانی واقع شده است. این درخت نیز در راسته انواع درختان اکالیپتوس قرار گرفته، رنگی قهوه¬ای و پوسته¬ای ضخیم و رشته رشته¬ای دارد. 

درخت هفت خواهر

درخت هفت خواهر با ارتفاعی حدود 68 فوت بزرگترین درخت بلوط جنوبی است که در کشور لوئیزیانا زندگی می کند. چند سال پیش تصور بر این بود که چند درخت در کنار هم قرار گرفته و رشد کرده¬اند . اما پس از انجام آزمایش هایی مشخص شد که درخت هفت خواهر فقط یک درخت است و محیط دایره 467 اینچی دارد. درخت هفت خواهر در سال 1967 به عنوان یک درخت خاص و منحصر به فرد ثبت شد. نام این درخت توسط خانمی که هفت خواهر بوده اند انتخاب شده است

 

 

 

 

 

date_range دوشنبه 31 تیر 1398 remove_red_eye 1139 بازدید favorite_border 0 chat 0
ثبت نظر
chat 0