{{ctrl.notification}}

درختکاری ، بهترین راه مبارزه با افزایش co2 و گازهای گلخانه ای

درختکاری ، بهترین راه مبارزه با افزایش co2 و گازهای گلخانه ای

سفرنتورک ، سامانه مجاز فروش بلیط هواپیما و اتوبوس میباشد. برای خرید هواپیما با کلیک بر روی لینک زیر به صفحه اصلی بروید و با انتخاب نوع مسیر (داخلی / خارجی) ، مبدا ، مقصد و تاریخ سفر ، جستجو نمائید و فهرستی از کل پرواز ها را مشاهده کنید.

درختکاری ، بهترین راه مبارزه با افزایش co2  و گازهای گلخانه ای

در این مقاله به راهکارهای مبارزه با افزایش گازهای گلخانه ای میپردازیم و به این خوایم پرداخت که چرا ازدیاد گاز co2 در این سال ها ، موجب نگرانی دوست داران محیط زیست شده است. همچنین کمپین های سفرنتورک با عناوین بلیط هواپیما درختکاری و خرید بلیط هواپیما درختکاری  و درنهایت خرید آنلاین بلیط هواپیما درختکاری را به شکل کوتاه مرور میکنیم.

گاز co2  یا همان گاز دی اکسید کربن یکی از گاز های گلخانه ای موجود در محیط زیست می باشد که به روش های گوناگونی مانند: سوخته شدن زغال و مواد آلی در کنار اکسیژن- تخمیر مایعات و تنفس موجودات زنده تولید می شود. گاز دی اکسید کربن بی رنگ و بی بو می باشد و در طولانی مدت می تواند موجب خفگی انسان شود. همان طور که گفتیم این گاز از گاز های گلخانه ای می باشد. گاز های گلخانه ای موجود در محیط زیست گاز هایی هستند که به طور طبیعی در محیط زیست و جو زمین وجود دارند و موجب اثر گلخانه ای می شوند اما امروزه با فعالیت های بشر میزان غلظت این گاز ها در جو زمین و محیط زیست در حال افزایش می باشد. 

شایان ذکر است که این مقاله با نام های بلیط هواپیما درختکاری ، خرید بلیط هواپیما درختکاری و خرید آنلاین بلیط هواپیما درختکاری برای موتورهای جست و جو تگ گذاری شده است.

گاز دی اکسید کربن که از سوختن کامل اکسیژن ناشی می شود امروزه غلظتش در حال افزایش است. این گاز از هوا سنگین تر است و در سطح پایین تری از هوا قرار می گیرد. هنگامی که پرتوهای نور خورشید به طول موج کوتاه به سطح زمین می تابند از گاز های گلخانه ای مانند دی اکسید کربن عبور می کنند و در طی اثر گلخانه ای طول موج آن ها افزایش یافته و از پرتو فرابنفش به پرتو فروسرخ تبدیل می شوند و این پرتو ها دیگر نمی توانند ار جو زمین و محیط زیست خارج شوند. اگر چه پرتو های فروسرخ آنچنان مضر نیستند اما موجب گرم شدن بسیار زیاد کره ی زمین و در پی آن آسیب رساندن به محیط زیست می شوند.

چگونه می توانیم تولید co2  موجود در محیط زیست را کنترل کنیم؟

چگونه می توانیم تولید co2  موجود در محیط زیست را کنترل کنیم؟

اگر چه امروزه با تولید سوخت های فسیلی در محیط زیست و همچنین فعالیت هایی که بشر در این راستا انجام می دهد شاهد آن هستیم که تولید گاز دی اکسید کربن در حال افزایش می باشد که می توان گفت اگر غلظت این گاز از یک حد خاصی عبور کند موجب خطراتی می شود اما با تمام این تفاسیر می توان تولید بیش از حد گاز دی اکسید کربن را تا حدودی کنترل کرد. گیاهان و درختان برای فتوسنتز خود به گاز دی اکسید کربن نیاز دارند. آن ها این گاز را دریافت می کنند و اکسیژن را تولید می کنند.

یادآور میشویم که این مقاله با نام های بلیط هواپیما درختکاری ، خرید بلیط هواپیما درختکاری و خرید آنلاین بلیط هواپیما درختکاری برای موتورهای جست و جو تگ گذاری شده است.

بنابراین با افزایش روند درختکاری می توانیم تولید بیش از اندازه این گاز را کنترل کنیم و در مسیر کمک به طبیعت حرکت کنیم. اهمیت این موضوع از آن جهت می باشد که وجود غلظت زیاد این گاز در سطح زمین علاوه بر آن که موجب گرمای محیط زیست و بر هم زدن دمای متعادل کره زمین می شود اثراتی مخرب را نیز بر سلامتی انسان دارد. در جامعه امروزی که بشر با استفاده از اتومبیل ها و دیگر فعالیت ها مانند فعالیت های کارخانه ای موجب افزایش غلظت گاز دی اکسید کربن موجود در جو زمین می شود با توجه به مطالب گفته شده می توانیم نتیجه گیری کنیم برای کمک به طبیعت و محیط زیست می توانیم با افزایش درختکاری در سطح زمین موجب شویم تا وجود گیاهان و درختان غلظت این گاز را کنترل کنند و از خطرات ناشی از آن که برای سلامتی انسان و محیط زیست وجود دارد جلوگیری شود.  

date_range دوشنبه 24 تیر 1398 remove_red_eye 557 بازدید favorite_border 0 chat 1
ثبت نظر
chat 1
neda rezaei :

ممنون از مطالب خوبتون