{{ctrl.notification}}

سیاستمداران و ورزشکارانی که به طبیعت کمک کرده اند

سفرنتورک ، سامانه مجاز فروش اینترنتی بلیط هواپیما و اتوبوس می باشد. برای خرید بلیط هواپیما با کلیک بر روی لینک زیر به صفحه اصلی بروید و با انتخاب نوع مسیر (داخلی/خارجی) ، مبدا ، مقصد و تاریخ سفر ، جستجو نمائید وفهرستی از کل پرواز ها را مشاهده کنید.  

 

شاید حمایت از طبیعت و محیط زیست از جانب سیاستمدارن و ورزشکاران برجسته، از نظر برخی افراد نوعی ژست سیاسی یا تظاهر به نظر بیاید اما در واقع بسیاری از سیاستمداران و ورزشکاران برجسته ی دنیا توانسته اند صادقانه و بدون توجه به حواشی، به جمع حامیان محیط زیست بپیوندند و خدمات شایان ذکری را در این زمینه انجام دهند. در ادامه به برخی از معروف ترین سیاستمداران و ورزشکارانی که به طبیعت کمک کرده اند و خدمات ارزشمند این افراد اشاره خواهیم کرد ، این مقاله با عنوان  "وبسایت بلیط هواپیما و کمک به طبیعت" برای موتورهای جستجو علامت گذاری شده است.

سیاستمداران و ورزشکارانی که به طبیعت کمک کرده اند

آنجلا مرکل

حتما نام آنجلا مرکل، صدر اعظم  آلمان و وزیر سابق سازمان محیط زیست و رئیس فعلی G8، برای شما آشناست.  او یکی از حامیان معروف برای فعالیت های ضد تغییرات آب و هوایی است و یکی از نیروهای محرکه ی جنبش اخیر انرژی سبز به شمار می رود. هدف جنبش انرژی سبز این است که تا سال 2020 در سطح اتحادیه ی اروپا بیست درصد مصرف انرژی مربوط به منابع تجدید پذیر باشد و 20 درصد از متصاعد شدن کربن کاسته شود.

آنجلا مرکل

مرکل از تمام قدرت خود استفاده کرد تا جورج دبلیو بوش را بر آن دارد که برنامه ای برای 2050 تعیین کند تا طی آن 50 درصد از تصاعد گازهای گلخانه ای در ایالات متحده کاسته شود. آنجلا مرکل در خانه ی خود از لامپ های کم مصرف فلورسنت استفاده می کند. 

لازم به ذکر است  افزایش گازهای گلخانه ای ، پدیده ای است که گریبانگیر تمام کشورها شده است و ایران هم از آن مستثنا نیست. در این راستا  وب سایت سفرنتورک اقدام به جمع آوری و نشر مقالات جذاب و مفیدی برای علاقه مندان این حوزه  کرده است و این مقاله با نام  وبسایت بلیط هواپیما و کمک به طبیعت  تگ گذاری شده است.

ال گور

وقتی صحبت از فعالیت های محیط زیستی در میان باشد، ال گور نامی آشنا برای حامیان محیط زیست است. او برای اولین بار در کنگره موضوع زباله های سمی و گرم شدن جهانی را پیگیری کرد. ال گور در سال 2007 با اعطای یک و نیم میلیون دلار به این حوزه، برنده ی جایزه ی نوبل صلح شد.

ال گور

او یکی از سرمایه گذاران مجموعه ای از کنسرت ها بود که سود عاید از آنها صرف امور حفاظتی می شد. او یک گروه غیر انتفاعی برای حفاظت از محیط زیست و تغییرات آب و هوایی تشکیل داده است.

دیوید کامرون

دیوید کامرون رهبر حزب محافظه کار بریتانیا، یکی دیگر از افرادی است که در لیست معروف ترین سیاستمداران و ورزشکارانی که به طبیعت کمک کرده اند قرار می گیرد. او اهداف سالانه ای را برای محدود کردن تصاعد کربن، تمرکز زدایی در حورزه ی انرژی، و تعیین مالیات برای کسانی که پروازهای مکرر دارند (برای محدود کردن پرواز) در نظر گرفته است.

دیوید کامرون

جالب است بدانید که او برای رفتن به مجلس عوام از دوچرخه استفاده می کند و در حیاط خانه اش هویج ارگانیک پرورش می دهد.

در ادامه ی لیست سیاستمداران و ورزشکارانی که به طبیعت کمک کرده اند به برخی از ستارگان دنیای ورزش اشاره می کنیم که فعالیت های سبز دارند.   

تامی ون وایس

این رکورد دار جهانی شنای ماراتون در کمپین های محیط زیست شرکت کرده و در دفاع از محیط زیست سخنرانی های عمومی برگزار می کند. او در سال 2000 بیش از سه ماه را صرف شنای فری استایل در طول رودخانه ی مورای در استرالیا کرد تا به تامین بودجه ی لازم برای فعالیت های پاک سازی محیط زیست کمک نماید.

 

 

کلی لتر

کلی لاتر، قهرمان موج سواری که هشت بار موفق به کسب مقام قهرمانی جهان شده است. او معتقد است سلامت اقیانوس ها یک رویا نیست و می توان به آن دست یافت. او در حمایت از اقیانوس ها و صخره های مرجانی، با برگزاری یک مجموعه مسابقات موج سواری به تامین بودجه ی لازم برای حفاظت از صخره های مرجانی کمک کرده است.

ایان تروپ

ایان تروپ قهرمان شنای باز نشسته که پنج طلای المپیک را در سابقه ی ورزشی خود دارد. او همیشه یکی از حامیان محیط زیست بوده است و اخیرا مجری گری و تهیه کنندگی دو مجموعه ی تلوزیونی را در رابطه با محیط زیست در استرالیا به عهده گرفته است.

El Hijo Del Santo

ال هیجو دل سانتو یک کشتی گیر معروف مکزیکی است که فعالیت های زیست محیطی گسترده ای دارد. او در انواع کمپین های حمایتی محیط زیست شرکت می کند. از میان فعالیت های حمایتی او می توان به تلاش برای حفاظت از نواحی ساحلی، پاکسازی رودخانه ی آلوده شده ی تیجوانا، و حمایت از حفاظت نهنگ سفید اشاره کرد.

سارا رنر

سارا رنر، اسکی کار کلاس جهانی، به خوبی می داند که روند گرم شدن جهانی چقدر اهمیت دارد. او در کمپین هایی که در همین رابطه شکل گرفته اند شرکت می کند.

سارا رنر

تیم دوچرخه سواری Kodak Gollery

این تیم دوچرخه سواری برای نشان دادن خطرات تجزیه ی محیطی، در جاده های آلوده دوچرخه سواری می کنند و از انرژی های طبیعی و تجدید پذیر حمایت می کنند. این تیم، اولین تیم ورزشی بدون کربن در ایالات متحده به شمار می رود.

تیم دوچرخه سواری Kodak Gollery

لیست سیاستمداران و ورزشکارانی که به طبیعت کمک کرده اند به همین جا ختم نمی شود. بسیاری از سیاستمداران و ورزشکاران در سراسر جهان در فعالیت های حافظتی محیط زیست مشارکت می کنند و به اهمیت اطلاع رسانی و آگاه سازی عمومی واقف هستند.

date_range یکشنبه 13 مرداد 1398 remove_red_eye 368 بازدید favorite_border 0 chat 0
ثبت نظر
chat 0