{{ctrl.notification}}

عجیب ترین درختان دنیا

سفرنتورک ، سامانه مجاز فروش اینترنتی بلیط هواپیما و اتوبوس می باشد. برای خرید بلیط هواپیما با کلیک بر روی لینک زیر به صفحه اصلی بروید و با انتخاب نوع مسیر (داخلی/خارجی) ، مبدا ، مقصد و تاریخ سفر ، جستجو نمائید وفهرستی از کل پرواز ها را مشاهده کنید.  

 

همه ی چیزهای عجیب به خاطر ویژگیهای خاص و منحصر به فردی که دارند، همیشه در ذهن ها می مانند و تداعی گر قدرت و عظمت خدا میشوند. ما در این نوشتار قصد داریم با معرفی عجیب ترین درختان دنیا ،  شما را با خود همراه کنیم تا با هم نظاره گر قدرت خدا و زیبایی و عظمت این جهان باشکوه باشیم. این مقاله با عنوان "طرح درختکاری و آژانس هواپیما" و "طرح دختکاری و خرید بلیط" برای موتورهای جستجو علامت گذاری شده است.

عجیب ترین درختان دنیا

درخت بلوط فرشته

درخت بلوط فرشته یکی از عجیب­ترین درختان دنیاست که در جزیره جونز واقع در ایالت کارولینای جنوبی قد برافراشته است. شاخه­های بلند این درخت که محیط اطراف را تا 5 کیلومتر مربع از سایه­های خود منتفع می­کند، اندازه محیط تنه این درخت که 8 متر است، طول شاخه­های آن که تا 30 متر کشیده شده است و عمر 1500 ساله آن، از جمله ویژگی­هایی می­باشد که این درخت را خاص و بی­­نظیر کرده است. درخت بلوط فرشته ارگانیسم زنده­ای است که توانسته است از بلاهای طبیعی همچون زلزله،­ سیل و طوفان جان سالم به در برد.

درخت بلوط فرشته

درخت بوجوم

از دیگر درختان عجیب دنیا درخت بوجوم است که بومی باخا شبه جزیره کالیفرنیا می­باشد. این درخت ظاهری عجیب دارد و اگر زاویه دید افراد عوض شود آن را به شکل­های متفاوتی خواهند دید. این درخت از یک زوایه مانند یک هویج قلمی سر و ته و از زوایه دیگر مانند یک چنگال و از نزدیک مانند یک کاکتوس می­باشد. گل­های درخت بوجوم زرد کرمی با رایحه عسل می­باشد. ارتفاع این درخت به 20 متر هم می­رسد و شاخه­های آن در یک راستا رشد می­کنند.

درخت بوجوم

درخت خون اژدها

درخت خون اژدها واقع در کشور یمن که به درخت اژدهای سوکوترا نیز معروف است، یکی دیگر از عجیب­ترین درختان دنیاست که ظاهری شبیه به چتر و یا یک قارچ بزرگ دارد. این درخت به دلیل این که مایع سرخ رنگی از خود ترشح می­کند، به درخت خون اژدها نیز شهرت دارد. مایع سرخ رنگی که بومیان آن منطقه از آن برای درمان اسهال، زخم­های سطحی، تب اسهال خونی، زخم معده و خونریزی و نیز تولید خمیر دندان، رژ لب، چسب، رنگ و ... استفاده می­کنند. درخت خون اژدها همیشه سبز است و شاخه­ها و تنه آن هنگام رشد قطورتر می­شوند.

درخت خون اژدها

درخت کاپوک

درخت کاپوک واقع در مکزیک، کاراییب، آمریکای مرکزی و شمال آمریکای جنوبی درختی است که شاخه­های آن پر از تیغ­های ساده و بلند می­باشد. ویژگی­ ای که آن را به یک درخت خاص و عجیب تبدیل کرده است. البته هر اندازه که سن درخت افزایش می­یابد، تیغ­هایش کم پشت شده و می­ریزد. از گل­های درخت کاپوک الیافی به دست می­آید که از آن برای پر کردن اسباب بازی­های پف دار، متکا و بالش استفاده می­کنند.

شایان ذکر است که این مقاله با نام های "طرح درختکاری و آژانس هواپیما" و "طرح دختکاری و خرید بلیط" برای موتورهای جست و جو تگ گذاری شده است.

درخت کاپوک

درخت بائوباب قوری

 درخت بائوباب قوری 8 گونه مختلف دارد که همگی آنها خاص و بی­نظیر هستند. درختی که بومی آفریقاست اما در آسیا و شبه جزیره عربستان نیز یافت می­شود. 8 گونه این درخت ظاهری متفاوت همچون بطری و قوری دارند و مانند یک مخزن آب طبیعی زنده می­توانند تا 120 هزار لیتر آب را در خود ذخیره نمایند و بنابراین از خشکسالی­ها جان سالم به در برند.

درخت بائوباب قوری

درخت سرو ابرکوه

درخت سرو ابرکوه واقع در ایران شهر یزد کهن سال­ترین موجود زنده دنیاست که 4000 سال عمر دارد. ارتفاع تنه آن بیش از 11 متر و خود درخت حدود 28 متر ارتفاع دارد. شاخه­های درخت سرو ابرکوه از ارتفاع 18 متری شروع به رویش کرده­اند. این درخت همیشه سبز است و در فرهنگ و هنر ایرانیان جایگاه ویژه­ای دارد.

درخت سرو ابرکوه

درخت اوکالیپتوس رنگین کمان 

درخت اوکالیپتوس رنگین کمان واقع در مناطقی از اندونزی تا فیلیپین نوعی درخت همیشه سبز است که تنه و شاخه­های آن نوارهای رنگی زرد، نارنجی، سبز، بنفش، صورتی و قرمز دارد. این درخت سطح پوسته بسیار نرمی دارد که هنگام رشد، برخی از لایه­های آن جدا می­شود. با افزایش سن این درخت رنگ سبز روشن به رنگ سبز تیره مایل به بنفش یا آبی و سپس به رنگ صورتی و نارنجی تغییر می­یابد. این تغییرات چون در قسمت­های متفاوتی از درخت اتفاق می­افتد، نوارهای رنگی را به وجود می­آورد که کنار هم قرار می­گیرند و این درخت را به یکی از زیباترین و در عین حال عجیب­ترین درختان دنیا تبدیل می­کنند.

درخت اوکالیپتوس رنگین کمان

درخت دست شیطان

درخت دست شیطان واقع در مکزیک از دیگر درختان عجیب دنیاست که گل­های قرمز پنج پر دارد. در گذشته سرخ پوستان این درخت و گل­های آن را مقدس می­دانستند و ارزش زیادی برای آن قائل بودند. امروزه محققان به خواص درمانی عجیب و بی­نظیر گل­های این درخت پی برده و آن­ها را جهت تهیه دارو در مزارع مختلفی پرورش می­دهند.

درخت دست شیطان

درخت انگور برزیلی

درخت انگور برزیلی درختی بلند قامت با شاخه­های پهن است که تمشک­های بادمجانی که در واقع میوه این درخت هستند بر روی ساقه و شاخه­های آن روییده­اند. طوری که اگر از دور به این درخت نگاه کنید، در ابتدا تصور می­کنید موجودات ریز و کوچکی به آن چسبیده­اند. از میوه­های درخت انگور برزیلی برای تهیه انواع دسرها، نوشیدنی­ها و شیرینی­ها استفاده می­کنند.

درخت انگور برزیلی

date_range دوشنبه 31 تیر 1398 remove_red_eye 428 بازدید favorite_border 0 chat 0
ثبت نظر
chat 0