{{ctrl.notification}}

قدیمی ترین درختان ایران و دنیا

سفرنتورک ، سامانه مجاز فروش اینترنتی بلیط هواپیما و اتوبوس می باشد. برای خرید بلیط هواپیما با کلیک بر روی لینک زیر به صفحه اصلی بروید و با انتخاب نوع مسیر (داخلی/خارجی) ، مبدا ، مقصد و تاریخ سفر ، جستجو نمائید وفهرستی از کل پرواز ها را مشاهده کنید.  

 

در این نوشتار به شکل کوتاه و مختصر به تعدادی از درختان قدیمی و معروف ایران و دنیا پرداخته ایم. نکته حائز اهمیت این است که تعداد درختانی از این دست بسیار زیاد است و در این مقاله تنها برخی از معروف ترین این درختان به شکل کوتاه معرفی میشوند. این مقاله با عنوان "فروش بلیط هواپیما و حمایت از درختکاری" و "خرید آنلاین بلیط هواپیما و حمایت از درختکاری" برای موتورهای جستجو علامت گذاری شده است.

جاذبه گردشگری ما را به سرزمین قدیمی ترین درختان ایران و دنیا می کشاند. کوله بار سفر را در سایبان وسیع و زیبای قدیمی ترین درختان ایران و دنیا، می گسترانیم. درخت موجودی است زنده و با زنده بودن، دوام ما را مهر تأیید می زند. زیباست و با زیبایی های حیرت انگیز خود، دور نما و چشم اندازی اعجاب آور را رقم می زند. نشانگر آبادانی است و با جذب گازهای مخرب سمی، موجبات  سلامتی جسم را فراهم می سازد. بنابراین اکسیژنی که با سخاوت تمام به شما ارزانی می گردد، استنشاق کنید و طراوتی جانبخش، به روح خود بیافزایید. در این میان قدیمی ترین درختان ایران و دنیا، سهمی به سزا ایفاء می کنند. در شناخت بیشتر از قدیمی ترین درختان ایران و دنیا، با ما همراه باشید. 

از قدیمی ترین درختان ایران و دنیا، سرو ابرکوه (Sarv – e – Abar Kooh)

از میان قدیمی ترین درختان ایران و دنیا، درختی با قدمتی بسیار در ابرکوه، از شهرستانهای استان یزد را بر می گزینیم. سرونازی کهن سال که بنا بر افسانه ای قدیمی، کاشت آن به یافث پسر نوح نسبت داده می شود. سرو قدیمی ابرکوه یزد که یکی از قدیمی ترین درختان ایران و دنیا محسوب می شود، در بلندای 28 متری قرار دارد. همچنین بدانید که سرو یزدی با سنی بالاتر از 4000 سال، شاهد مقاومتها، ایثار و تمدنهای بسیار بوده و پیری کهن محسوب می گردد. این پیر درخت ایران زمین، مستحکم، سرسبز و زیبا به مانند اعجازی در سرزمین یزد سربرافراشته است. در قدیمی ترین درختان ایران و دنیا، به نوعی این سرو دوست داشتنی را،  مقدس نیز می دانند. از این رو درخت در تکاپوی تقدس خود، هر روزه نخ های رنگی را که مردم برای روا شدن حاجات بر آن می بندند، با نظری بزرگوارانه تحمل می کند. 

سرو ابر کوه

درختان ارس و چنار از قدیمی ترین درختان ایران و دنیا

از قدیمی ترین درختان ایران و دنیا، نگاه شما ناخودآگاه در خاک وطن به درختان ارس می چرخد. از درختان ارس که به سرو کوهی معروفند به ترتیب می توان از ارس شهرستانک در استان البرز، در استان خراسان شمالی به ارس سرای و ارس ابرسیج در سمنان اشاره کرد. این قدیمی ترین درختان ایران و دنیا، نزدیک به 3000 سال قدمت دارند. درختان ارس دارای شرایط تطبیق با آب و هوای سرد و مناطق مرتفع و کوهستانی می باشند. بنابراین جزء کند رشد ترین درختان محسوب می شوند. نظیر ارس روستای شهرستانک در استان البرز، که دارای 17 متر بلندا و از اعتبار تاریخی، علمی و طبیعی نیز برخوردار است.

در مرحله بعدی به چنار کهنسال شهر خامنه در استان آذربایجان شرقی، اشاره خواهیم داشت. چنار با سن 1700 ساله خود، از قدیمی ترین درختان ایران و دنیا می باشد. این درخت بزرگ با برگ های وسیع تا ارتفاعی برابر 30 متر، یا بیشتر قد می کشد.

درختان ارس و چنار از قدیمی ترین درختان ایران و دنیا

متوسلاه (Methuselah) از قدیمی ترین درختان ایران و دنیا

متوسلاه یکی از قدیمی ترین درختان ایران و دنیا است که دارای عمری طولانی، به قدمتی4849 سال است. در گذشته گفته می شد که هر چه درختان از قامت بلندتری برخوردار باشند، قدیمی ترند. ولی با وجود قدیمی ترین درختان ایران و دنیا و خصوصاً متوسلاه درخت کاج زبرمیوه می دانید که درختان کوتاهتر که دارای پیچ خوردگی بیشتری هستند، قدیمی تر نیز می باشند. دکتر ادموند شولن در ارتفاع 3000 متری در کوه های سپید رنگ کالیفرنیا، موفق به کشف و سپس نامگذاری درخت Methuselah، از قدیمی ترین درختان ایران و دنیا شد.

شایان ذکر است که این مقاله با نام های "خرید آنلاین بلیط هواپیما و حمایت از درختکاری" و "فروش بلیط هواپیما و حمایت از درختکاری" برای موتورهای جست و جو تگ گذاری شده است.

متوسلاه (Methuselah) از قدیمی ترین درختان ایران و دنیا

سرخدار لیانگر نیو (liangernyw Yew) از قدیمی ترین درختان ایران و دنیا

سرخدار اعجاب انگیز و زیبایی که در ولز شمالی کشور انگلستان، در حیاط کلیسای دی جین (Digain) مربوط به دهکده لیانگر نیو سکنی گزیده است. قدمت این درخت از قدیمی ترین درختان ایران و دنیا، را بین 4000 تا 5000 سال تعیین نموده اند. در چشم اندازی زیبا، شما شاخه های نوی درخت را می بینید که در تلفیقی با تنه اصلی، جزئی از آن به نظر می رسند.

سرخدار لیانگر نیو (liangernyw Yew) از قدیمی ترین درختان ایران و دنیا

آلرس (Alerce) از قدیمی ترین درختان ایران و دنیا

درخت بلند قامت آلرس، در سال 1993 در جنگلی درون کوه آند در جنوب مرکزی شیلی کشف شد. سن درخت را به 3640 سال تخمین می زنند. با توجه به اینکه سروهای پاتاگونیایی نظیر  آلرس، می توانند تا ارتفاع 7/45 نیز قد بکشند ولی آلرس در هر سال فقط یک میلی متر رشد می کنند. بنابراین رشد درخت تا سالیان دراز، ادامه خواهد یافت. چوبهای قرمز رنگ درخت، شفاف و غیر قابل رسوخ است.

آلرس (Alerce) از قدیمی ترین درختان ایران و دنیا
 

 

date_range دوشنبه 31 تیر 1398 remove_red_eye 1090 بازدید favorite_border 0 chat 0
ثبت نظر
chat 0