{{ctrl.notification}}

مشهورترین درختان دنیا

سفرنتورک ، سامانه مجاز فروش اینترنتی بلیط هواپیما و اتوبوس می باشد. برای خرید بلیط هواپیما با کلیک بر روی لینک زیر به صفحه اصلی بروید و با انتخاب نوع مسیر (داخلی/خارجی) ، مبدا ، مقصد و تاریخ سفر ، جستجو نمائید وفهرستی از کل پرواز ها را مشاهده کنید.  

 

در این مقاله به شکل خلاصه تعدادی از درختان مشهور و معروف دنیا را برایتان فهرست کرده ایم. این مقاله با عنوان  سایت فروش بلیط و حامی محیط زیست برای موتورهای جستجو علامت گذاری شده است.

مشهورترین درختان دنیا

در هنگام سفر وقتی با چیز شگفت انگیز و منحصر به فردی مواجه می­شوید، نمی­توانید به راحتی از کنار آن عبور کنید. می­ایستید، تماشایش می­کنید، عکس می­اندازید تا آن را به هر کسی که می­شناسید نشان دهید تا او هم از شگفتی آن به وجد آید. فرقی نمی­کند آن چیز چه باشد: کوه، چشمه، مجسمه، آبشار، درخت و خلاصه هر چیزی که تصورش را بکنید. اینگونه است که آن چیز به مرور زمان به شهرت می­رسد و مشهور می­شود. ما در این نوشتار قصد داریم شما را با مشهورترین درختان دنیا آشنا ­کنیم، درختانی که قبلاً دیگران را به وجد آورده و به شهرت رسیده­اند. امید است شما هم از دیدن شگفتی­های آنها البته از دور و به شکل مجازی به وجد آیید.

درخت آربول دل توله

درخت آربول دل توله یکی از مشهورترین درختان دنیاست که در شهر سانتا ماریای ایالت مکزیکو اواچاکا قد برافراشته است. این درخت از بالا شکلی شبیه به q دارد، بافت تنه آن به شدت سنگین است و درخشان­ترین درخت جهان به شمار می­رود. بزرگی این درخت آنچنان چشمگیر است که در ابتدا تصور می­شد چندین درخت در کنار هم قرار گرفته­اند، اما با آزمایش­هایی که در چند سال گذشته انجام گرفت نشان داد که آربول دل توله تنها یک درخت با عمری حدود 1200 تا 3000 سال است.

درخت آربول دل توله

درخت سرخ چوب

درخت سرخ چوب واقع در لگت ایالت کالیفرنیا از دیگر درختان مشهور دنیاست که از جاذبه­های توریستی جدید این منطقه نیز به شمار می­رود. در دهه 1930 سوراخی به اندازه 6 فوت در تنه آن ایجاد کردند تا عبور و مرور وسایل نقلیه از داخل آن به راحتی صورت بگیرد.

درخت سرخ چوب

درخت زندان بواب

درخت زندان بواب واقع در جنوب دربی استرالیا درختی توخالی است که در سال 1890 زمانی که به عنوان قفسی برای زندانیان بومی استرالیا در نظر گرفته شد توانست به شهرت برسد. امروزه از این درخت با حصاری که اطراف آن کشیده­اند به شدت محافظت می­شود.

درخت بونسای هیروشیما

درخت بونسای هیروشیما از مشهورترین درختان دنیا قدمتی 390 ساله دارد که در باغ ملی گیاه شناسی آمریکا نگهداری می­شود. این درخت 70 سال پیش زمان بمباران هیروشیما با آن که فاصله کمی از محل انفجار اتمی داشت، توانست جان سالم به در برد. علت شهرت این درخت نیز همین مسئله است. در سال 1976 این درخت به موسسه واشنگتن اهدا شد.

درخت بونسای هیروشیما

درخت سرو تنها

درخت سرو تنها واقع در نزدیکی مونتری از دیگر درختان مشهور جهان است که در امتداد جاده دیدنی 17 مایل قرار گرفته است. جاده­ای که اقیانوس آرام و ساحل پیبل به زیبایی و عظمت آن افزوده­اند.

درخت سرو خدا

سرو خدا در واقع جنگلی واقع در کوه­های شمالی لبنان است که حدود 400 درخت سرو را در خود جای داده است. درختانی که از آنها به عنوان آخرین بازماندگان درختان سرو قرمز یاد می­شود. در این جنگل یکی از مشهورترین درختان دنیا قد برافراشته است. در کتاب مقدس 70 مرتبه از این جنگل­ها نام برده شده است.

درخت سرو خدا

درخت تیماما ماریمانو

درخت تیماما ماریمانو درختی است 200 ساله که شاخه­های آن به بیش از پنج جریب رسیده است. مردم محلی اعتقاد دارند هر زوجی که بچه دار نمی­شوند اگر زیر سایه آن عبادت کنند به یک سال نرسیده بچه دار می­شوند. در سال 1989 نام این درخت به عنوان بزرگترین درخت جهان در کتاب رکوردهای گینس ثبت شده است.

درخت تجیکوی پیر

درخت تجیکوی پیر با ارتفاعی حدود 5 متر واقع در استان دالارنا کشور سوئد است که از قدیمی­ترین و مشهورترین درختان دنیا به شما می­رود. این درخت توسط استاد دانشگاه یومیا لیف کولمن کشف و نام گذاری شد.

درخت تجیکوی پیر

درخت زندگی

درخت زندگی واقع در کشور بحرین درخت کهور و کهنسالی است که در بیابان قد برافراشته است. این درخت حدود 400 تا 500 سال عمر دارد، ریشه­های بلند آن احتمالاً به آب­های زیر زمینی راه یافته و از آن تغذیه می­کنند. این درخت تنها موجودی زنده­ای است که در دل بیابان خشک دارای حیات است. بومیان این منطقه بر این باورند که در گذشته در این محل باغ ادن وجود داشته است.

درخت زندگی

درخت بلوط بزرگ

درخت بلوط بزرگ واقع در قلب جنگل شروود انگلستان است که از شهرت جهانی برخوردار می­باشد. ساکنان این منطقه معتقد هستند که این درخت پناهگاه رابین هود و گروه او بوده است. تخمین زده می­شود که این درخت 800 تا 1000 سال عمر خواهد کرد.

شایان ذکر است که این مقاله با عنوان سایت فروش بلیط و حامی محیط زیست برای موتورهای جست و جو تگ گذاری شده است.

درخت بلوط بزرگ

درخت جایا سری ماها بودا

درخت جایا سری ماها بودا در انورادهاپورای سریلانکا واقع شده است. مردم محلی معتقدند که درخت جایا سری ماها بودا شاخه جنوبی از درخت تاریخی بودهی واقع در بوده گیا بوده که بودا به واسطه آن به روشنگری رسیده است. این درخت 288 سال قبل از میلاد مسیح به وسیله انسان کاشته شده است و از این لحاظ قدیمی­ترین درخت کاشته شده توسط انسان محسوب می­شود. در شبودیسم این درخت یکی از مقدس­ترین آثار به شمار می­رود.

درخت جایا سری ماها بودا

ممکن است این مقالات را هم بپسندید

بلندترین درختان دنیا را بشناسیم

عجیب ترین درختان دنیا

قدیمی ترین درختان ایران و دنیا

date_range دوشنبه 31 تیر 1398 remove_red_eye 355 بازدید favorite_border 0 chat 1
ثبت نظر
chat 1
شایان احمدی :

در ایران هم، چنین درختانی وجود دارند مثلا سرو 1500 ساله طبس. مردم طبس، طبق یک رسم قدیمی شب‌های جمعه در داخل درخت سرو 1500 ساله در این شهرستان برای شفای بیماران‌شان چراغی می‌افروزند و به آن پارچه بسته و مراد خود را طلب می‌کنند.