{{ctrl.notification}}

مقایسه مسافرت هوایی و زمینی از تهران به مشهد

مقایسه مسافرت هوایی و زمینی از تهران به مشهد

سفرنتورک ، فروشنده رسمی بلیط هواپیما با پید اختصاصی می باشد. برای خرید بلیط هواپیما تهران مشهد با کلیک بر روی لینک زیر به صفحه اصلی بروید و با انتخاب نوع مسیر (داخلی/خارجی) ، مبدا و مقصد و تاریخ سفر خود ، جستجو نمائید وفهرستی از کل پرواز ها را مشاهده کنید.  

 

برای رفتن به سفر راه های مختلفی پیش روی همه ما وجود دارد. می توانیم از ماشین شخصی استفاده کنیم، از قطار یا اتوبوس به سفر برویم یا اقدام به خرید بلیط هواپیما برای مثال خرید اینترنتی بلیط هواپیما تهران به مشهد کنیم. هر کدام از روش های بالا مزایا و معایب خاص خود را دارد که هر کسی با توجه به شرایط خود آن را انتخاب می کند. اگر شما نیز قصد سفر و خرید اینترنتی  بلیط هواپیما تهران مشهد و سفر به این شهر را دارید با ما همراه شوید تا مزایا و معایب هرکدام از روش های بالا را با شما به اشتراک بگذاریم.

مقایسه مسافرت هوایی و زمینی از تهران به مشهد

ویژگی های سفر زمینی و هوایی

زمان سفر

یکی از مهم ترین مواردی که قبل از خرید اینترنتی بلیط هواپیما تهران به مشهد و انتخاب وسیله سفر خود باید توجه کنید، تعداد روزهایی است که زمان دارید. بدون شک همه شما می دانید یکی از مهم ترین مزایای سفر با هواپیما آن است که شما در زمان بسیار کوتاهی به مقصد خود می رسید. برای مثال بعد از خرید اینترنتی بلیط هواپیما تهران به مشهد تنها بعد از حدود یک ساعت می توانید به مقصد خود برسید. اما در مورد سفر زمینی این زمان بسیار زیبا است. به طوری که اگر شما بخواهید با ماشین شخصی خود از مشهد به تهران بروید، بیش از نیمی از روز را در ماشین خواهید بود.

آسایش سفر

آسایش و راحتی سفر از دیگر موارد مهم در لیست اختلاف های سفر زمینی و هوایی است. بدون شک سفر با هواپیما و خرید اینترنتی بلیط هواپیما تهران به مشهد راحت ترین نوع سفر است که می توانید امتحان کنید. سفر با ماشین در زمان طولانی برای افرادی که دارای ناراحتی های پا و مفاصل هستند بسیار سخت و حتی مضر است. اما سفر با هواپیما برای این افراد بسیار مناسب بوده و راحت است. البته نکته قابل توجه آن که در صورتی که به دنبال خرید اینترنتی بلیط هواپیما تهران به مشهد نباشید و وخودرو شخصی وسیله سفرتان باشد، شاید زمان سفر شما بیش از حد طولانی شود.

اما شما می توانید در هر زمان که بخواهید و در هر جایی که دوست داشته باشید ماشین خود را متوقف کرده و استراحت کنید. ممکن است بخواهید در شهرهای بین راه توقف کرده سوغاتی و یا خوراکی های خاصی بگیرید. گزینه دیگر سفر با اتوبوس است که می تواند برای شما بسیار خسته کننده و کسل کننده باشد. اما ویژگی مثبت این نوع سفر هم آن است که شما نیازی به رانندگی در شب ندارید و اگر سفر شبانه را انتخاب کنید می توانید در زمان حرکت ماشین شما استراحت کنید. در صورتی هم که قصد سفر با قطار را دارید هم می توانید از تخت خواب های کوپه های قطار استفاده کرده و شب را به راحتی استراحت کنید.

آسایش سفر

ایمنی

مساله مهم دیگر در ویژگی های وسایل سفر و تفاوت هایشان، ایمنی سفر و وسیله نقلیه است. لازم به ذکر است که در هر جابجایی امکان به وجود آمدن خطا وجود دارد. شما حتی اگر پیاده از مسیری حرکت کنید ممکن است پایتان پیچ خورده و آسیب ببینید. از طرف دیگر در همه موارد بالا رعایت احتیاط نکات ایمنی قبل از سفر می تواند تا حد زیادی خطرهای احتمالی را کاهش دهد. اما قبل از آنکه اقدام به خرید اینترنتی بلیط هواپیما تهران به مشهد یا هر بلیط دیگری کنید بهتر است بدانید که مطمئن ترین وسیله سفر قطار است.

سوانح قطار کم ترین سوانح موجود در میان وسایل سفر است. از طرفی وسیله شخصی نیز امکان تصادفات جاده ای زیادی دارد که البته اگر با سرعت مطمئن رانندگی کنید و به نکات ایمنی توجه داشته باشید، میزان خطر را تا حد زیادی حدود 80 درصد کاهش خواهید داد. سفر با هواپیما و خرید اینترنتی بلیط هواپیما تهران به مشهد یا هر مبدا و مقصد دیگر شاید برایتان کمی ترسناک باشد اما هواپیما در صورتی که نقص فنی نداشته باشد ایمنی بسیار زیادی برای سفر دارد.

هزینه

  1. بدون شک مساله مهم دیگر در میان تفاوت های سفر با وسایل مختلف هزینه ای است که برای خرید بلیط یا سوخت پرداخت می کنید. اگر قصد خرید اینترنتی بلیط هواپیما تهران به مشهد و سفر به این شهر را دارید بهتر است بدانید که سفر با هواپیما پر هزینه ترین نوع سفر است. البته می توانید از بلیط های لحظه آخری برای خرید اینترنتی بلیط هواپیما تهران به مشهد استفاده کنید.
  2. این بلیط ها گاها تا نصف قیمت نیز کاهش پیدا کرده و از نظر اقتصادی کاملا به صرفه است. بعد از هواپیما سفر با قطار بیشترین هزینه بلیط را دارد. البته نوع واگنی که انتخاب می کنید، قیمت های متفاوتی دارد. بعد از دو مورد دیگر سفر با خودرو شخصی و پولی که برای سوخت پرداخت می کنید، یا سفر با اتوبوس هزینه کم تری نسبت به دو مورد دیگر داشته و تقریبا یکسان باشند.

هزینه

وعده های غذایی

  • مساله دیگری که قبل از خرید اینترنتی بلیط هواپیما تهران به مشهد و انتخاب وسیله سفر خود باید به آن توجه کنید، وعده های غذایی و میان وعده هایی است که در طول سفر مصرف خواهید کرد. در صورتی که شما قصد سفر با هواپیما و خرید اینترنتی بلیط هواپیما تهران به مشهد را داشته باشید، میان وعده ای که در هواپیما به شما داده می شود برای شما کافی بوده و نیاز به خرید خوراکی دیگری ندارید. اما در صورتی که زمینی سفر می کنید چون شما زمان زیادی را در جاده هستید نیاز به خوردن خوراکی و حداقل یک وعده غذایی دارید.
  • در صورتی که در جاده بودید و گرسنه تان شد سعی کنید تا حد امکان از رستوران های بین راهی که شناختی از آن ها ندارید چیزی نگیرید تا لذت سفرتان با مسمومیت خراب نشود. در صورتی هم که با قطار سفر می کنید می توانید از غذاهایی که به شما داده می شود خورده و یا با خودتان ساندویچ سرد و تنقلات ببرید تا هروقت که گرسنه شدید از آن ها به راحتی بخورید. ترشی  و میوه از بهترین خوراکی هایی است که در سفر می توانید همراه داشته باشید
date_range شنبه 31 فروردین 1398 remove_red_eye 575 بازدید favorite_border 0 chat 0
ثبت نظر
chat 0