{{ctrl.notification}}

موقع خرید بلیط هواپیما ایران ایر این چند نکته طلایی را به خاطر بسپارید

موقع خرید بلیط هواپیما ایران ایر این چند نکته طلایی را به خاطر بسپارید

سفرنتورک ، فروشنده رسمی بلیط هواپیما ایران ایر با پید اختصاصی می باشد. برای بلیط هواپیما ایران ایر با کلیک بر روی لینک زیر به صفحه اصلی بروید و با انتخاب نوع مسیر (داخلی/خارجی) ، مبدا و مقصد و تاریخ سفر خود ، جستجو نمائید وفهرستی از کل پرواز ها را مشاهده کنید.  چنانچه میخواهید صرفا پرواز های ایران ایر را ملاحظه نمائید میتوانید از فیلترهای پیش بینی شده در صفحه استفاده کنید. 

 

 
 

سفرهای هوایی یکی از بهترین و با کیفیت ترین انواع سفر است که در زمان کوتاهی می تواند شما را به مقصد مورد نظرتان برساند. خرید بلیط هواپیما ایران ایر اینترنتی می تواند یکی از بهترین انتخاب های ممکن برای شما باشد که امنیت و لذت سفر را به شما هدیه می شود. در این بخش قصد داریم هنگام مهمی برای خرید بلیط هواپیما ایران ایر در اختیار شما قرار دهیم. شما نیز اگر قصد سفر با هواپیما و این شرکت هواپیمایی را دارید با ما همراه باشید.

موقع خرید بلیط هواپیما ایران ایر این چند نکته طلایی را به خاطر بسپارید

نکات مهم در خرید بلیط هواپیما ایران ایر:

در ادامه مقاله با هم دیگر ، نکات مهم در خرید بلیط هواپیما ایران ایر را مرور میکنیم. پس اگر قصد سفر از طریق هواپیما را دارید ، و میخواهید انواع مختلف بلیط های این شرکت هواپیمایی را تهیه کنید به شما پیشنهاد میکنیم که با ما در خواندن این مقاله همراه باشید.

بلیط چارتر چیست؟

بدون شک بارها و در زمان خرید بلیط هواپیما شرکت ایران ایر  واژه بلیط چارتر به گوشتان خورده است. اما واقعا بلیط چارتر چیست و چه ویژگی هایی دارد. چارتر در لغت به معنی دربست کرایه دادن است. در گردشگری به هر چیزی که تعداد فراوانی از آن موجود بوده و بتوان آن را اجاره داد یا فروخت قابلیت چارتر شدن دارد. برای مثال صندلی های هواپیما قابلیت چارتر شدن را دارند. پس اگر تصمیم گرفته اید که خرید بلیط هواپیما ایران ایر چارتر را انجام دهید 


پرواز چارتر چیست؟

از دیگر نکاتی که در پیگیری رزرو بلیط هواپیما ایران ایر باید بدانید آن است که منظور از پرواز چارتر چیست؟ زمانی که یک شرکت هواپیمایی کلیه صندلی های یک هواپیما را در اختیار بگیرد، پرواز به صورت چارتر و برای آن شرکت انجام می گیرد. البته پروازهای چارتر فقط  مخصوص شرکت های مسافربری نیست. بسیاری از ارگان ها، نهادها و سازمان ها مانند سازمان های ورزشی می توانند پرواز به مقصد شهر یا کشور خاصی یا مقاصد پروازی ایران ایر را برای خود چارتر کنند. پروازهای چارتر با توجه به میزان و تعداد مسافران از مبدا به مقصد شکل می گیرد.

بسیاری از شرکت های مسافربری پروازهایی به مقاصد پرطرفدار مانند مشهد را به صورت چارتر برگزار می کنند. بنابراین اگر هنگام خرید بلیط هواپیما ایران ایر داخلی یا خارجی متوجه شدید پرواز چارتر است معنی آن را بدانید. هنگام خرید و پیگیری رزرو بلیط هواپیمایی ایران ایر به صورت چارتر بدانید برای بلیط های چارتر برای نوزادان زیر 2 سال ارزانتر از بلیط بزرگسالان است. از آن جا که شرکت چارتر کننده پرواز می خواهد با حداکثر مسافر و حداقل صندلی های خالی پروازهای خود را انجام دهد، در زمان های نزدیک به سفر بلیط های خود را با قیمتی پایین تر و به عنوان بلیط های لحظه آخری به فروش می رساند.

موقع خرید بلیط هواپیما ایران ایر این چند نکته طلایی را به خاطر بسپارید

پرواز سیستمی چیست؟

از دیگر نکاتی که قبل از خرید و پیگیری رزرو بلیط هواپیمایی ایران ایر باید بدانید، معنی پرواز سیستمی است. پرواز سیستمی تفاوت های مهمی با پرواز چارتر دارد. اول آن که شرکت های هواپیمایی در طول هفته، ماه یا سال در مسیرهای پروازی خود مسافران را جابجا می کنند. پروازهای سیستمی طبق برنامه ریزی خاص و به صورت سالانه انجام می شود و شما از مدت ها قبل می تواند برنامه پروازهای سیستمی، مبدا و مقصد، شرکت هواپیمایی و زمان پرواز را ببینید.

شما می توانید از ماه ها قبل پیگیری رزرو بلیط هواپیمایی ایران ایر را به شکل سیستمی ، به مقصد شهرهای مختلف جهان تهیه کنید و در صورتی که برنامه تان تغییر پیدا کرد زمان بلیط را با پرواز دیگری تغییر دهید. قبل از رزرو صندلی ایران ایر به صورت سیستمی به این نکته توجه کنید که قیمت بلیط بر اساس شرایط سنی برای کودکان، نوزادان و بزرگسالان متفاوت است. نکته دیگر در مورد خرید و پیگیری رزرو بلیط هواپیمایی ایران ایر به صورت سیستمی آن است که بلیط در زمان های مختلف، قیمت های متفاوتی دارد. به این صورت که هر چه به زمان پرواز نزدیک تر می شوید قیمت بلیط بیشتر خواهد شد. بنابراین اگر قصد خرید و استعلام بلیط هواپیما ایران ایر سیستمی را دارید سعی کنید زودتر آن را تهیه کنید.

بلیط خود را در منزل و به راحتی تهیه کنید

از دیگر نکات قابل ذکر در خرید بلیط هواپیما ایران ایر آن است که می توانید بعد از اطلاع از زمان، مبدا و مقصد پرواز، می توانید به سایت سفرنتورک مراجعه کرده، پرواز خود را انتخاب کرده، وضعیت صندلی ها را ببیند. سپس می توانید با انتخاب صندلی مورد نظرتان و پرداخت آنلاین هزینه بلیط  آن را تهیه کنید. 

خرید بلیط را به دقیقه های پایانی موکول نکنید

شاید شما نیز از جمله افرادی باشید، که دوست دارید تمام سفرهای خود را با پروازهای لحظه آخری و با پرداخت هزینه کم تری انجام دهید. اما بسیاری از پروازهای چارتر به خصوص پرواز در مسیرهای پر تردد در ساعت های اولیه پر می شود. بنابراین در صورتی که پرواز مهمی دارید، به امید خرید بلیط هواپیما لحظه آخر ،  پیگیری رزرو بلیط هواپیمایی ایران ایر را به دقیقه 90 موکول نکنید چون ممکن است نتوانید بلیط را تهیه کرده و از سفر خود جا بمانید.

تفاوت پروازهای چند مقصده و مستقیم را بدانید

پرواز به بسیاری از کشورهای اروپایی و آمریکایی می تواند به دو صورت مستقیم و یا چند مقصده انجام شود. در صورتی که زمان شما محدود است، یا هزینه پیگیری رزرو بلیط هواپیمایی ایران ایر برای شما مشکلی ندارد یا آسایش و کیفیت سفر برایتان مهم است از پروازهای مستقیم استفاده کنید. پروازهای چند مقصده ممکن است در دو کشور یا تعداد بیشتری چند بار فرود آمده تا نهایتا به کشور مقصد برسد. بدون شک در سفرهای چند مقصده بیشتر اذیت خواهید شد اما هزینه ای که پرداخت می کنید کم تر است.

اطلاعات شخصی را با دقت بسیار وارد کنید

هنگام خرید بلیط هواپیما ایران ایر  و سفر با ناوگان ایران ایر یا هر شرکت مسافربری دیگری به خصوص در سفرهای خارجی، هنگام پیگیری رزرو بلیط هواپیمایی ایران ایر ، اطلاعات شخصی مانند تاریخ تولد به میلادی، شماره گذرنامه و غیره را با دقت کافی وارد کنید. در صورتی که بلیط شما از نوع چارتر باشد شما بعد از خرید بلیط نمی توانید اطلاعات ثبت شده را تغییر دهید و در صورت بروز هر گونه مساله و مشکلی بلیط شما سوخت خواهد شد. در مورد بلیط های سیستمی شما می توانید بعد از ثبت اطلاعات آن ها را تغییر دهید، اما باید هزینه اضافی پرداخت کنید.

بدون شک کیفیت پرواز، برخورد پرسنل و کیفیت پذیرایی از موارد مهم در انتخاب شرکت هواپیمایی برای سفر است. خرید و پیگیری رزرو بلیط هواپیمایی ایران ایر می تواند یک سفر ایمن را در بالاترین سطح کیفیت و آرامش برای شما رقم بزند.  

ثبت نظر
chat 0