{{ctrl.notification}}

نکاتی که باید قبل از سفر و خرید بلیط هواپیما ایران ایر بدانیم

نکاتی که باید قبل از سفر و خرید بلیط هواپیما ایران ایر بدانیم

سفرنتورک ، فروشنده رسمی بلیط هواپیما ایران ایر با پید اختصاصی می باشد. برای بلیط هواپیما ایران ایر با کلیک بر روی لینک زیر به صفحه اصلی بروید و با انتخاب نوع مسیر (داخلی/خارجی) ، مبدا و مقصد و تاریخ سفر خود ، جستجو نمائید وفهرستی از کل پرواز ها را مشاهده کنید.  چنانچه میخواهید صرفا پرواز های ایران ایر را ملاحظه نمائید میتوانید از فیلترهای پیش بینی شده در صفحه استفاده کنید. 

 

خرید بلیط هواپیما ایران ایر چارتر به مقاصد شهرهای مختلف داخلی و خارجی می تواند یکی از بهترین انتخاب های شما برای تعطیلات نوروز و تعطیلات دیگر باشد. سفر ممکن است تنها یک هفته طول بکشد اما اثرات مثبت آن در روحیه خود را می توانید تا هفته ها و ماه ها ببینید. بنابراین حتما برای روزهای تعطیل خود برنامه ریزی کرده و چند روزی فارغ از مشکلاتی که دارید در کنار خانواده یا دوستانتان به تفریح بگذرانید. در این بخش قصد داریم شما را با جاذبه های گردشگری یزد آشنا کنیم تا بعد از خرید بلیط هواپیما ایران ایر چارتر به مقصد این شهر زیبا بتوانید از زمان خود به بهترین شکل استفاده کنید.

جاذبه های توریستی استان یزد

اگر خرید بلیط هواپیما ایران ایر به مقصد یزد را انجام داده اید ، ما فهرستی از مکان های جذاب و دیدنی این استان را برایتان جمع آوری کرده ایم .

میدان امیر چخماق

میدان امیر چخماق یکی از معروف ترین جاذبه های توریستی یزد است که بهتر است بعد از خرید بلیط هواپیما ایران ایر چارتر به مقصد این شهر زیبا آن را ببینید. در این میدان می توانید مجموعه ای از بناهای تاریخی و باستانی را ببینید. این میدان یکی از قدیمی ترین آثار تاریخی یزد است که قدمت آن به قرن نهم هجری و سلسله تیموریان بر می گردد. یکی از معروف ترین آثار قرار گرفته در این میدان تکیه ای با مناره های زیبا و معماری متفاوت است که بدون شک دیدن آن ها خارج از لطف نیست.

خانه لاری ها

خانه لاری ها یکی دیگر از جاذبه های توریستی شهر یزد است مه بعد از خرید بلیط هواپیما ایران ایر چارتر به مقصد یزد بازدید از آن را نباید فراموش کنید. در زمان قدیم بیش از  سال پیش لاری ها برای مقاصد مختلفی از جمله تجارت به یزد مهاجرت کرده و خانه هایی با سبک های متفاوت طراحی و ساختند. یکی از معروف ترین این ساختمان های خانه لاری ها است که معماری بسیار زیبا، اتاق های بزرگ و متعدد با آینه کاری های بسیار منحصر به فرد دارد. این نوع خانه ها در گذشته مخصوص به ثروتمندان شهر بوده است.

باغ دولت آباد

بعد از خرید بلیط هواپیما ایران ایر چارتر به مقصد یزد خالی از لطف نیست که سری نیز به باغ بسیار زیبای دولت آباد بزنید. جالب است بدانید این باغ جز 9 باغ ایرانی است که در فهرست جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. این باغ یکی از قدیمی ترین باغ های ایران و جهان است که بیش از 270 سال از عمر آن می گذرد. منحصر به فرد بودن این باغ تنها در قدمت آن خلاصه نشده بلکه بلندترین بادگیرهای جهان در عمارت زیبای این باغ قرار گرفته است. زمانی که وارد این باغ رویایی می شوید خود را در بهشتی زمینی تصور کرده و حس کاملا متفاوتی خواهید داشت.

آتشکده

یکی دیگر از جاذبه های گردشگری در شهر یزد که بعد از خرید بلیط هواپیما ایران ایر چارتر به مقصد یزد حتما باید از آن بازدید کنید، آتشکده است. این آتشکده یکی از مکان های تاریخی در شهر یزد است که در سال 1313 خورشیدی با کمک های مالی زرتشتیان یزد و پارسیان هندوستان بنا شده است. ساختار این آتشکده به به سبک آتشکده های دوران هخامنشیان بوده و دارای یک حیاط بزرگ و یک عمارت زیبا در وسط آن است.

زندان اسکندر

بعد از خرید بلیط هواپیما ایران ایر چارتر به مقصد یزد حتما بازدید از زندان اسکندر یا مدرسه ضیائیه را در برنامه سفر خود قرار دهید. احداث این مدرسه در سال 631 قمری به وسیله مولانا ضیاء الدین حسین رزی آغاز شده و در سال 705 به وسیله پسرانش به اتمام رسید. این مدرسه دارای یک گنبد خشتی بسیار زیبا با نقاشی آبرنگ و تزئینات گچبری است که شاهکاری به جا مانده از معماری دوران مغول است. این مدرسه دارای یک محراب بزرگ و رواق هایی در اطراف مدرسه است که بازدید از آن می تواند شما را با سال ها قبل ببرد.

برج خاموشان

یکی دیگر از جاذبه های توریستی شهر یزد که حتما بعد از خرید بلیط هواپیما ایران ایر چارتر به مقصد این شهر بازدید از آن را در برنامه سفر خود قرار دهید، برج خاموشان است. این بنای قدیمی زمانی مکانی برای عبادت زرتشتیان بوده که بر بالای یک کوه رسوبی به نام کوه دخمه قرار گرفته است. جالب است بدانید در گذشته زرتشتیان اجساد مردگان خود را در این مکان و بر بلندای کوه قرار داده تا توسط پرندگان خورده شود.

برج خاموشان

بقعه دوازده امام

بقعه دوازده امام از دیگر جاذبه های توریستی یزد است که بعد از بعد از خرید بلیط هواپیما ایران ایر چارتر به مقصد این شهر زیبا می توانید ببینید. بنا به اسناد تاریخی این مکان قدیمی ترین اثر تاریخی در یزد است که قدمت آن به دوران سلجوقیان باز می گردد. این بقعه در سال 1313 شمسی به ثبت آثار ملی ایران رسید. این بنا با داشتن کتیبه ای کوفی رنگ و معماری اسلامی یکی از مهم ترین آثار هنر اسلامی است.

عمارت بوستان ناجی

بعد از خرید بلیط هواپیما از شرکت ایران ایر از نوع چارتر به مقصد یزد، حتما بازدید از عمارت زیبای بوستان نارنجی را در برنامه های خود قرار دهید. این عمارت زیبا دارای 2 اتاق و قسمت های مختلف بسیار زیبا و یک تالار با بادگیر است که در ابتدا ملک شخصی فردی به نام ناجی بوده است. این باغ در دوران قاجار به شهرداری اهدا شده و بازسازی شد.

عمارت بوستان ناجی

بازار و حمام خان

بازار و حمام خان از دیگر جاذبه های توریستی یزد است که بعد از خرید بلیط هواپیما ایران ایر چارتر به مقصد این شهر حتما باید از آن بازدید کنید. این مجموعه در دوران ناصرالدین شاه ساخته شده و دارای حسینیه، آب انبار، حمام و بازار است. بازار خان طولانی ترین و عریض ترین بازار شهر یزد است که از خشت و گل ساخته شده است.

سفر به شهر یزد با هواپیمایی ایران ایر

هواپیمایی ایران ایر یکی از معتبرترین و قدیمی ترین شرکت های هواپیمایی ایران است که سفر با آن می تواند یکی از لذت بخش ترین سفرهای زندگی شما را رقم بزند. خدمات بسیار مناسب، کیفیت بالا و پرسنلی مجرب بدون شک از جمله مواردی است که سفر شما را به بهترین شکل آغاز می کند.

ثبت نظر
chat 0