{{ctrl.notification}}

نگاهی به جنگل های مهم و معروف ایران

سفرنتورک ، سامانه مجاز فروش بلیط هواپیما و اتوبوس میباشد. برای خرید هواپیما با کلیک بر روی لینک زیر به صفحه اصلی بروید و با انتخاب نوع مسیر (داخلی / خارجی) ، مبدا ، مقصد و تاریخ سفر ، جستجو نمائید و فهرستی از کل پرواز ها را مشاهده کنید.

در بین منابع طبیعی همواره جنگل از منظر گردشگری،تفریحی و حتی  اقتصادی  درجایگاه ویژه ای قرار دارد.  جنگل های ایران به لحاظ تنوع در نوع پوشش گیاهی از زیباترین و متنوع ترین جنگل های خاورمیانه می باشند. این جنگل ها همواره مورد توجه گردشگران و علاقمندان به محیط زیست می باشند. وسعت کل جنگل های کشور ایران در حدود شش میلیون هکتار است که عمده تمرکز این جنگل ها در سواحل شمالی کشورمی باشد. در ادامه به معرفی جنگل های مهم و معروف ایران می پردازیم  .این مقاله با نام های بلیط هواپیما و کمک به کاشت درخت و فروش بلیط هواپیما و کمک به کاشت برای موتورهای جست و جو علامت گذاری شده است.

جنگل دالخانی رامسر از جنگل های مهم و معروف ایران 

جنگل دالخانی در جنوب شرق رامسر یکی از جنگل های مهم و معروف ایران  است که به دالان بهشت معروف می باشد. وجود مه غلیظ و طبیعت بکر و دست نخورده جنگل دالخانی باعث شده که این جنگل از جذاب ترین جنگل های ایران باشد. این جنگل با وجود فاصله کم از دریا ارتفاعی در حدود 800 متر بالاتر از سطح دریا دارد و تنوع گیاهی و جانوری آن خاص و ویژه می باشد.  این جنگل سحرآمیز با اقلیم نیمه کوهستانی با وسعت 600 هزار متر مربع  همواره از جذابیت های طبیعی ایران به شمار می رود.  درختان سر به فلک کشیده جنگل دالخانی مانند دالانی بهشتی با پوشش متراکم خود  در کنار مه که در جنگل وجود دارد فضایی کاملا رویایی را برای بینندگان و گردشگران در این جنگل رقم می زند.

جنگل دالخانی رامسر از جنگل های مهم و معروف ایران

جنگل ابر در شاهرود

استان سمنان در منطقه ای بیابانی واقع شده است اما در دل طبیعت این استان بیابانی جنگلی زیبا به قدمت 40 میلیون سال وجود دارد که چون نگینی سبز در این استان می درخشد. جنگل ابر از جنگل های با رویشگاه هیرکانی خزر است که  دارای منظره ای شگفت انگیز   و  بی نظیر از  غرق شدن درختان در دریایی از ابر  می باشد  که چشم ها  را مسحور می کند .  این جنگل با وسعت بیش از 13 هزار هکتار دارای تنوع گیاهی و جانوری زیادی می باشد و یکی از جنگل های مهم و معروف ایران  و زیستگاه های گیاهی و جانوری کشور است.

شایان ذکر است که این مقاله با نام های خرید بلیط هواپیما و کمک به کاشت درخت  و بلیط هوایپما و کمک به کاشت درخت برای موتورهای جست و جو تگ گذاری شده است.

جنگل ابر در شاهرود

جنگل فندق لو در اردبیل

جنگل فندقلو ارتفاع 1500 متری از سطح دریا در استان اردبیل از دیگر جنگل های مهم و معروف ایران می باشد. این جنگل نام خود را از پوشش گیاهی غالب خود که همانا  درخت فندق می باشد گرفته است. از دیگردرختان این جنگل رویایی می توان به درختان میوه مانند تمشک ، سیب وحشی، گوجه سبز، ازگیل، به، و توت فرنگی اشاره کرد. جنگل فندق لو با وسعتی در حدود 4 هزار هکتار دارای دشت های گل بابونه و چشمه های آب گرم فراوانی می باشد که مورد توجه گردشگران و علاقمندان به طبیعت می باشد. وجود درختان درهم تنیده و در کنار دشت های  پر از گل و دشت های سبز و وسیع  در جنگل فندق لو چشم هر بیننده ای را به حیرت وا می دارد. 

جنگل فندق لو در اردبیل

جنگل النگدره گرگان

جنگل النگدره گرگان با وسعت بیش از 185 هکتار در سال 2004 به عنوان میراث ملی ثبت شده و یکی دیگر از جنگل های مهم و معروف ایران می باشد.  این جنگل با داشتن درختان سربه فلک کشیده افرا و توسکا از چشم اندازی فوق العاده در کشور ایران  در تمام فصول دارد اما فصل پاییز این جنگل از جذابیت ویژه و در عین حال رمانتیکی  برخوردار است که روح و جان را طراوت می بخشد. دمای جنگل النگدره همواره در حدود 10 درجه خنک تر از شهرهای اطراف می باشد از این رو در فصل تابستان پذیرای گردشگران زیادی از شهرهای اطراف می باشد. وجود امکانات رفاهی در محل اسکان های مخصوص در جنگل النگدره سبب شده تا مسافرت به این خطه سرسبز همواره برای گردشگران خاطره آمیز توام با آرامش باشد. 

جنگل النگدره گرگان

جنگل راش سواد کوه

جنگل راش به دلیل اینکه محل رشد درخت راش به عنوان گونه درختی کمیاب است،  از جنگل های مهم و معروف ایران می باشد. این جنگل با طبیعت زیبای درختان سر به فلک کشیده و وجود ابشاری خروشان از زیباترین جلوه های طبیعت می باشد. وجود هزاررنگ پاییز در درختان بکر و دست نخورده این جنگل همواره مورد توجه گردشگران و علاقمندان به طبیعت می باشد. جنگل راش با  داشتن درختان بلند قامت خود در تمام فول زیبایی خیره کننده ای را  دارد. درختانی که ارزش بالای اقتصادی  آن‌ها  سبب شده که به این جنگل لقب معدن طلای سبز داده شود. 

یادآور میشویم که این مقاله با نام های خرید بلیط هواپیما و کمک به کاشت درخت و فروش بلیط هواپیما و کمک به کاشت درخت برای موتورهای جست و جو تگ گذاری شده است.

جنگل راش سواد کوه

جنگل های حرا از جنگل های مهم و معروف ایران

جنگل حرا از دیگر جنگل های مهم و معروف ایران، در سواحل استان هرمزگان و بین این استان وجزیره قشم قرار دارد.  این جنگل  قدمتی در حدود  حدود ۳۰ تا ۴۰ میلیون دارد و مساحتی در حدود 8 هزار هکتار است. این جنگل به عنوان یکی از عجایب هفتگانه جزیره قشم شناخته می شود. کمیاب بودن این جنگل ها باعث شده تحت حفاظت قرار گیرند و از جنگل های مهم کشور به شمار روند. در زمان مد دریا، این جنگل به زیر آب می روند و در حالت جزر از آب خارج می شوند. این جنگل زیستگاه خاص گیاهان و جانوران گرمسیری می باشد. 

جنگل های حرا از جنگل های مهم و معروف ایران

date_range شنبه 29 تیر 1398 remove_red_eye 332 بازدید favorite_border 0 chat 1
ثبت نظر
chat 1
بهنود :

من جنگل راش رو رفتم. واقعا جذاب و دیدنیه. از اون جنگل هاست که واسه رسیدن به جاهای باحالش نیاز به پیاده روی نیست. مثلا جنگل ابر ، تقریبا یک ساعت پیاده روی داره تا برسین به جاهای باحالش. بقیه جنگل ها رو من نرفتم ، اگه دوستان کسی رفته ، نظر بده ببینیم کدومش باحال تره ، بریم.