{{ctrl.notification}}

هنرمندان حامی درختکاری و طبیعت در ایران

هنرمندان حامی درختکاری و طبیعت در ایران

سفرنتورک ، سامانه مجاز فروش اینترنتی بلیط هواپیما و اتوبوس می باشد. برای خرید بلیط هواپیما با کلیک بر روی لینک زیر به صفحه اصلی بروید و با انتخاب نوع مسیر (داخلی/خارجی) ، مبدا ، مقصد و تاریخ سفر ، جستجو نمائید وفهرستی از کل پرواز ها را مشاهده کنید.  

امروزه بیشتر کشورهای دنیا روزی تحت عنوان روز درختکاری دارند که این روز را به کاشتن درخت ها و  برگذاری همایش هایی جهت حمایت از طبیعت می پردازند. البته این روز در کشورهای گوناگون متناسب با شرایط اقلیمی و فرهنگیشان متفاوت است.

در ایران روز درختکاری در 15 اسفند هر سال برگزار می گردد. مردم در این روز با کاشت نهال و زباله زدایی حمایت خود را از طبیعت اعلام می کنند. اما آنچه محیط زیست ما نیاز دارد حرکتی بیش از مراسم های نمادین می باشد که تنها با فراگیر شدن موضوع حمایت از طبیعت در بین مردم امکان پذیر است. این مقاله به عنوان فروش بلیط هواپیما و کمک به طبیعت و خرید بلیط هواپیما و کمک به طبیعت برای موتورهای جستجو علامت گذاری شده است.

هنرمندان حامی درختکاری و طبیعت در ایران

اهمیت حمایت هنرمندان از درختکاری و طبیعت

شاید کمتر کسی را بتوان در جامعه یافت که علاقمند به یک هنرمند خاص نباشد و کار های او را به طور ویژه دنبال نکند. این علاقمندی تنها به عرصه ی هنر محدود نمی شود. مردم عموما سعی می کنند سلایق خود را به هنرمند مورد علاقه ی خود نزدیک کنند به همین دلیل است که بسیاری از چیزهای مد شده در جامعه ابتدا در بین هنرمندان شیوء پیدا می کند مانند مدل خاصی از لباس یا موی سر. اما این بدان معنا نیست که مردم سعی در تقلید کورکورانه از سلبریتی ها داشته باشند بلکه طبیعی است که به طور نا خودآگاه به آن موضوع خاص توجه ویژه کنند. حال اگر سلبریتی ها در حرکت مثبت اجتماعی مانند حمایت از طبیعت و یا حمایت از کودکان سرطانی مشارکت چشمگیری داشته باشند قطعا می توانند باعث هرچه فراگیرتر شدن این جنبش ها شوند. در ادامه به برخی از این هنرمندان خواهیم پرداخت.

هنرمند حامی طبیعت : رامبد جوان

رامبد جوان بارها در مصاحبه های ضمن ابراز علاقه ی خود به محیط زیست بیان کرد آسیب هایی که به این محیط وارد می شود او را بسیار ناراحت و غمگین میکنند و خواستار تشکیل تشکل مردم نهاد هنرمندان حامی محیط زیست شده بود. وی علاوه بر همکاری با گروه های حامی محیط زیست ، بارها در برنامه های خود نظیر خندوانه بر اهمیت حفظ طبیعت تاکید داشته است. او همچنین از جمله مخالفان جدی شکار حیوانات می باشد و تلاش های بسیاری جهت افزایش جزای نقدی شکارچیان و کمک به محیطبانان کرده است.

هنرمند حامی طبیعت : رامبد جوان

هنرمند حامی طبیعت : میترا حجار

میترا حجار بازیگر سینما و تلویزیون بارها بر عدم دخالت انسان بر اکوسیستم زمین تاکید داشته است و اشاره کرده که بسیاری از برنامه های توسعه  غیر استاندارد هستند، گرچه به ظاهر باعث رشد یک منطقه می شوند اما آسیبی که بر محیط زیست وارد می کنند به مراتب بیشتر از فایده ی آنان می باشد و خواستار توجه بیشتر هنرمندان به این موضوع می باشد به خصوص سلبریتی های حوزه ی هنر که ارتباط بیشتری با مردم دارند.

هنرمند حامی درختکاری :رضا کیانیان

 رضا کیانیان متولد سال ۱۳۳۰ در تهران، بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، نویسنده، عکاس و طراح، فارغ‌التحصیل رشته تئاتر از دانشكده هنرهای زيبا دانشگاه تهران می باشد. او از جمله فعالان محیط زیست می باشد و در همایش های گوناگونی در همین رابطه شرکت کرده است. وی همچنین سفیر محیط زیست جشنواره فیلم سبز نیز شده است. رضا کیانیان نحوه شروع فعالیت های محیط زیستی خود را اینگونه شرح می دهد: سالیان سال است که دغدغه محیط زیست دارم و همیشه از شهر فرار می‌کنم و به طبیعت پناه می‌برم. در این گشت و گذارها صحنه‌های تخریب محیط زیست مرا به خود آورد و به طور جدی کار را برای حمایت از یوزپلنگ ایرانی آغاز کردم. بعد از آن برای دغدغه آب فعالیت کردم و بچه‌های ارومیه از من کمک خواستند تا صدای ارومیه را به سازمان ملل و همچنین بانک جهانی و تبعات و آثار تحریم بر روی محیط زیست ارومیه برسانم. من به دنبال آن بودم تا یک میلیون امضا جمع کنم اما تعداد آنها به یک میلیون و هفتصد هزار امضا رسید.

شایان ذکر است که این مقاله با نام های  فروش بلیط هواپیما و کمک به طبیعت و خرید بلیط هواپیما و کمک به طبیعت برای موتورهای جست و جو تگ گذاری شده است.

هنرمند حامی درختکاری :رضا کیانیان

هنرمندان دیگری نیز هستند که بار ها حمایت خود را به شیوه های مالی و غیر مالی از تشکل های محیط زیستی اعلام کردند و عنوان سفیر را در رابطه با مسائل اجتماعی گوناگون دریافت کردند. اما قطعا نمیتوان  این اشخاص را با نمونه های هالیوودی خود مقایسه کرد، برای نمونه آنان هرگز نمیتوانند مانند ستاره های هالیوودی در جهت حمایت از طبیعت هزینه کنند. با این حال نقش هنرمندان در متمرکز کردن افکار عمومی بر این مهم غیر قابل انکار است.

سخن پایانی

در این متن سعی کردیم نقش هنرمندان را در حمایت از درختکاری و طبیعت بیان کنیم و چند نمونه از این هنرمندان را مطرح کنیم. اگرچه سلبریتی ها می توانند باعث افزایش توجه افکار عمومی بر یک موضوع خاص شوند اما آنچه مسلم است این است که هر انسانی با اندکی تفکر، مطالعه و تحقیق می تواند به ضرورت حمایت از محیط زیست پی ببرد و هیچکس نباید نقش خود را در این جنبش جهانی و حفظ طبیعت کوچک شمارد.

date_range سه شنبه 08 مرداد 1398 remove_red_eye 677 بازدید favorite_border 0 chat 0
ثبت نظر
chat 0