{{ctrl.notification}}

چرا مسافران حرفه ای بلیط هواپیما ماهان می خرند؟

چرا مسافران حرفه ای بلیط هواپیما ماهان می خرند؟

سفرنتورک ، فروشنده رسمی بلیط هواپیمایی ماهان با پید اختصاصی می باشد. برای خرید بلیط هواپیمایی ماهان با کلیک بر روی لینک زیر به صفحه اصلی بروید و با انتخاب نوع مسیر (داخلی/خارجی) ، مبدا و مقصد و تاریخ سفر خود ، جستجو نمائید وفهرستی از کل پرواز ها را مشاهده کنید.  چنانچه میخواهید صرفا پرواز های ماهان ایر را ملاحظه نمائید میتوانید از فیلترهای پیش بینی شده در صفحه استفاده کنید. 

 

سفرهای هوایی بدون شک می تواند یکی از بهترین و با کیفیت ترین انواع سفر باشد که در زمان صرفه جویی کرده و می توانید از حداکثر زمان سفر خود استفاده کنید. شرکت های مسافربری مختلف خدمات مختلفی در حین پرواز به مسافران خود را ارائه می دهند تا سفری راحت تر و آرام تر داشته باشید. می توانید با خرید بلیط هواپیما هواپیمایی ماهان از بهترین کیفیت و بالاترین سطح آرامش و ایمنی بهره برده و خاطره ای خوشایند برای خود بسازید. 

خرید بلیط هواپیما ماهان خارجی

در صورتی که شما برای اولین بار است که اقدام به خرید بلیط هواپیما ماهان خارجی و یا هر شرکت مسافربری دیگر می کنید و اولین بار است که قرار است با هواپیما سفر کنید، و حتی قبل از استعلام بلیط هواپیما ماهان ،  بهتر است این نکات را در مورد پرواز و هواپیما بدانید. البته همه این ها در شرایطی است که نخواهید کنسلی بلیط هواپیما ماهان خریداری شده را انجام دهید .

از بالش های بادی برای خواب راحت استفاده کنید

بعد از خرید بلیط هواپیما ماهان خارجی و رزرو صنلی ماهان و هنگام سفر، ممکن است پرواز شما کمی طولانی باشد و یا از جمله افرادی باشید که دوست دارید در بین مسیرهای جابجایی خود استراحت کنید. ممکن است صندلی های هواپیما در پروازهای اقتصادی چندان برای خوابیدن و استراحت مناسب نباشند. به همین خاطر می توانید بالش های بادی کوچک همراه خود داشته باشید تا در صورت نیاز از آن ها استفاده کنید. همچنین این بالش ها باعث می شوند هنگام تکان های هواپیما گردن شما تکان کم تری خورده و درد نگیرد. 

صبح پرواز کنید

اگر شما برای پرواز و سفر خود عجله دارید، بهتر است تا حد ممکن برای خرید بلیط هواپیما ماهان خارجی و یا شرکت های مسافربری دیگر برای پروازهای صبح اقدام کنید. پروازهای صبح معمولا با کم ترین تاخیر انجام می شود. از طرفی در صورتی که از پرواز و هواپیما می ترسید جالب است بدانید پروازهای صبح تا کنون کم خطرترین و کم حادثه ترین پروازهای جهانی بوده است.

امن ترین جای هواپیما را بدانید

اگر از افرادی هستید که تا کنون بخاطر ترس از پرواز سفر هوایی نداشته اید، بعد از خرید بلیط هواپیمایی ماهان پرواز خارجی  ، صندلی های عقب هواپیما و نزدیک به دم آن را انتخاب کنید. امن ترین جای هواپیما دم آن است که در صورت سقوط یا برخورد با مانع، ضربه وارد شده به دم هواپیما شدت کم تری دارد.

علائم هشداری پرواز را بشناسید

بعد از خرید بلیط هواپیما ماهان خارجی و هنگام پرواز بهتر است علائم هشداری که ممکن است در طول سفر بشنوید را بشناسید تا دچار نگرانی و استرس نشوید. پس از پا گذاشتن بر ناوگان ماهان ،  اگر صدای آژیر یا هشدار در هواپیما یک بار شنیده شود، مربوط به خدمه هواپیما است که باید به تلفن داخلی هواپیما پاسخ دهند. هنگام بلند شدن و فرود آمدن هواپیما نیز ممکن است این صدا را دو یا سه بار بشنوید. در بعضی از هواپیماها نیز اگر هواپیما از ارتفاع ده هزار پایی بیشتر شود، صدای هشدار بلند می شود. صدای هشدار تنها در صورتی می تواند بیانگر خطر باشد که بیش از  بار نواخته شود. البته در این صورت سعی کنید آرامش خود را حفظ کرده و به راهنمایی های پرسنل پرواز توجه کنید.

 

خرید بلیط هواپیما ماهان خارجی

با خود خوراکی همراه داشته باشید

بعد از خرید بلیط هواپیما ماهان خارجی و  قبل از پرواز، در صورتی که سفر شما بیش از چند ساعت طول می کشد،همراه خود خوراکی هایی مانند آجیل یا ساندویچ سرد ببرید. در این صورت اگر غذای هواپیما را دوست نداشتید یا حین پرواز احساس گرسنگی کردید می توانید از خوراکی های خود بخورید. شما بعد از  خرید بلیط هواپیما ماهان می توانید با خط هوایی و نمایندگی های آن تماس گرفته و در مورد کیفیت، قیمت و نحوه سرو غذا سوال های خود را بپرسید.

به خشکی بینی، چشم و لب هایتان توجه کنید

بعد از خرید بلیط هواپیما ماهان خارجی و در حین سفر هوایی ممکن است ارتفاع و یا خشکی هوای آن کمی شما را اذیت کند. در صورتی که احساس کردید چشم هایتان خشک شده است حتما از قطره های مخصوص استفاده کنید. اگر هنگام نفس کشیدن احساس خشکی در بینی خود داشتید و اذیت شدید، از ژل یا اسپری مخصوص مجاری بینی استفاده کنید. ژل و اسپری مجاری بینی شما را مرطوب نگه داشته و به شما کمک می کند راحت تر نفس بکشید. همچنین در صورتی که حس کردید لب و یا پوست دست و صورتتان خشک شده است از پماد و کرم های نرم کننده استفاده کنید. البته همه این ها در صورتی است که بدون هیچ دردسری پس از خرید بلیط ،  پیگیری رزرو بلیط هواپیما ماهان را به درستی انجام داده باشید.

جلوگیری از کیپ شدن گوش ها

 در صورتی که برای اولین بار است که اقدام به خرید بلیط هواپیما ماهان خارجی و یا شرکت مسافربری دیگر می کنید و اولین بار است با هواپیما سفر می کنید، ممکن است کیپ شدن گوش هایتان حین پرواز شما را اذیت کند. برای جلوگیری از این مساله می توانید هنگام بلند شدن هواپیما از زمین و همینطور در زمان فرود آن آدامس بجوید و یا دهانتان را باز بگذارید. این کار تا حد بسیار زیادی از فشار درونی به گوش ها کاسته و از کیپ شدن آن ها جلوگیری می کند.

به شما پیشنهاد میکنیم که اصلا قبل از اینکه پیگیری رزرو بلیط هواپیمایی ماهان خود را انجام داده و سفر را شروع کنید ، یک بسته آدامس را در کیف جیبی خود قرار دهید تا موقع پرواز به شما کمک کند.

گوشی خود را در حالت هواپیما قرار دهید

بعد از خرید بلیط هواپیما ماهان خارجی و در آغاز سفر هوایی از شما خواسته می شود گوشی خود را خاموش و یا در حالت پرواز قرار دهید. حتما به این مساله توجه کنید البته می توانید به جای خاموش کردن گوشی آن را در حالت هواپیما قرار دهید. در این وضعیت سرویس مخابراتی، وای فای و بلوتوث دستگاه خاموش شده اما می توانید از دیگر امکانات گوشی خود استفاده کنید.

مواردی را که می توانید همراه داشته باشید

از دیگر نکاتی که ممکن است بعد از خرید بلیط هواپیما از شرکت ماهان برای پروازهای خارجی برایتان پیش بیاید آن است که چه وسایلی را می توانید با خود به داخل کابین هواپیما ببرید. کیف دستی زنانه، دوربین عکاسی، کتاب و مجله، چتر، صندلی بیمار، غذای کودک، پالتو، چتر یا عصا و لوازم کوچک و مورد نیاز از جمله لوازمی هستند که محدودیتی بابت همراه بردن آن ها در هواپیما ندارید.

آرامش خود را حفظ کنید

در صورتی که اولین سفر هوایی خود را با خرید بلیط هواپیما ماهان داخلی یا هر شرکت دیگری تجربه می کنید، سعی کنید آرامش خود را حین پرواز حفظ کنید. اگر ترس از پرواز دارید چند نفس عمیق بکشید و خود را با وسیله ای مانند کتاب یا گوشی سرگرم کنید. در صورتی که استرس و ترس از پرواز شما بسیار زیاد است می توانید قبل از پرواز یک قرص آرام بخش بخورید.

فرمائید .

خرید بلیط هواپیما ماهان خارجی چگونه انجام میشود

 • صفحه باز شده حاوی فرمی است که از طریق آن می توانید خرید بلیط هواپیما ماهان خارجی خود را از طریق آن آغاز نمایید .
 • در ضمن جهت ثبت اطلاعات و سهولت در روند خرید بلیت ، می توانید ، بر روی لینک " ثبت نام " کلیک نموده و مسیر تشریحی زیر را پس از ثبت نام طی نمایید
 •  
 • در صورتیکه از همان فرم صفحه نخست برای خرید بلیط هواپیما ماهان خارجی استفاده می نمایید ، ابتداً بایستی " مبداء " و " مقصد " پرواز خود را انتخاب فرمایید .
 •  
 • اگر سفر شما به صورت رفت و برگشت می باشد گزینه " رفت و برگشت " و در غیر این صورت گزینه " یک طرفه " را انتخاب نمائید
 • تاریخ پرواز مورد نظر خود را نیز مطابق استاندارد نمایش داده شده در فرم، با کلیک بر روی تقویم انتخاب فرمائید
 •  
 • در ردیف بعدی ، می بایستی تعداد مسافران اعم از بزرگسال ، کودک (زیر 12 سال) و نوزاد(زیر 2 سال) را انتخاب نموده و در قسمت کلاس نیز نوع بلیت خود ، اعم از اکونومی یا بیزینس را مشخص نمایید .
 • در نهایت نیز کلیه اطلاعات وارد شده را چک کرده و در صورت تایید صحت ، بر روی عبارت " جستجو​ " کلیک نمائید .
 •  
 • پس از کلیک بر روی دکمه جستجو ، صفحه ای مشابه تصویر زیر به شما نمایش داده می شود که از طریق آن می توانید پرواز مورد نظر خود را انتخاب نمایید. ممکن است در روز انتخابی شما ، چندین پرواز وجود داشته باشد؛ مناسب ترین آنها را انتخاب نموده و قیمت بلیت را تایید فرمایید.
 •  
 • .در این قسمت قیمت بلیت های خرید بلیط هواپیما ماهان خارجی  شده با توجه به تعداد آنها و مالیات نمایش داده شده است.
 • با کلیک بر روی لینک " قوانین تغییر و کنسلی بلیت" می توانید از شرایط تغییر پرواز و کنسلی اطلاع حاصل فرمائید همچنین پس از مطالعه " شرایط و مقررات" ، و اعلام موافقت خود با این شرایط، دکمه"ادامه" را انتخاب نمایید.
 •  
 • در این بخش می بایستی کلیه مشخصات مسافرین را در فیلدهای مربوط به اطلاعات مسافر ،وارد نموده و دکمه "ادامه" را کلیک نمایید. چنانچه تعداد مسافران بیش از یک نفر باشد مشخصات هر کدام از آنها را بصورت مجزا و درردیفهای جدا ، درج نمایید.
 • اگر قبلا جهت خرید بلیط هواپیما ماهان خارجی  ثبت نام کرده باشید ، با وارد نمودن نام کاربری و رمز عبورتان در بخش "ورود به سیستم و بارگذاری اطلاعات" بخش های مربوط به اطلاعات تماس ، به طور اتوماتیک برای شما پر خواهد شد.
 • پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است.
 • فیلدهای مربوط به ویزا و پاسپورت مربوط به پروازهای خارجی می باشد.
 •  
 • در این مرحله با انتخاب گزینه "بله"، می توانید خدمات ارائه شده در پرواز مورد نظر را انتخاب نمایید
 • در غیر اینصورت گزینه "نه" را انتخاب کرده و ادامه دهید.
 • توجه داشته باشید در صورتی که سرویس مورد نظر (به طور مثال ویلچر) در منوی سرویس ویژه موجود نباشد آن سرویس ارائه نمی شود.
 •  
 • جهت انتخاب خدمات ویژه، منوی مربوط به مسافر مورد نظر را باز کرده سپس سرویس مربوطه را انتخاب نمایید.
 • سپس سرویس موردنظر در مسیر انتخاب شده (سبز رنگ) اعمال می شود.
 •  
 • در صورت دو طرفه بودن بلیت ، بر روی مسیر برگشت نیز کلیک کرده و مجددا سرویس مورد نظر را انتخاب نمایید.
 •  
 • لطفا قبل از اقدام به پرداخت مبلغ  خرید بلیط هواپیما ماهان خارجی نمایش داده شده ، اطلاعات پرواز خود را در جدول"خلاصه رزرو" با دقت مشاهده و پس از انتخاب درگاه بانک ، بر روی دکمه "تایید" کلیک نمایید.
 •  
 • صفحه بعدی که برای شما نمایش داده می شود ، درگاه پرداخت الکترونیکی بانک می باشد.
 • در این صفحه شما می بایستی شماره کارت ، رمز اینترنتی ، کد CVV )یا CVV2 ( ، تاریخ ابطال کارت و کاراکترهای موجود در مستطیل پایینی فرم را به دقت درج و سپس بر روی دکمه "پرداخت" کلیک نمایید.
 •  
 • پس از کلیک بر روی دکمه پرداخت ، صفحه تایید پرداخت به شما نمایش داده می شود و به صورت اتوماتیک به صفحه بعد منتقل می شوید.
 •  
 • در این مرحله یک نسخه از  خرید بلیط هواپیما ماهان خارجی نمایش داده شده و نسخه ای دیگر به آدرس ایمیل ثبت شده ارسال می گردد.

خرید بلیط هواپیما ماهان خارجی چیست

 1. یکی از اولین و بهترین شرکت های هواپیمایی ایران، ماهان ایر است که سال 1372 تاسیس شده است. این ایرلاین حدود ربع قرن تجربه دارد و توانسته نام خود را به عنوان یکی از ایرلاینهای ایرانی معتبر که پروازهایی ایمن انجام می دهد معرفی کند. این ایرلاین به بسیاری از شهرهای داخلی و کلانشهرها از جمله، مشهد، اهواز، شیراز، تبریز، اصفهان و غیره پرواز دارد و در بسیاری از مسیرهای اروپایی نیز پروازهایی ارزان قیمت برقرار کرده است؛ پروازهایی که به دلیل قیمت بسیار مناسبی که دارند طرفداران زیادی، هم در میان ایرانی ها و هم در میان اتباع خارجی دارد.
 2. در مورد تاریخچه هواپیمایی ماهان بیشتر بدانید.
 3. راهنمای خرید بلیط هواپیما ماهان خارجی
 4. برای خرید آنلاین بلیط پرواز ماهان، کافیست سه حرف اول نام شهر مبدأ و سه حرف ابتدای نام شهر مقصد را در بخش جستجوی پرواز، وارد نموده و تاریخ رفت و برگشت خود را تعیین نمایید. با مشخص کردن تعداد مسافران و کلاس پروازی و پس از فشردن دکمه جستجوی پرواز، لیست کاملی از پروازهای ماهان برای مسیر مورد نظر شما به نمایش در می آید. می توانید اطمینان داشته باشید که در لیست پروازهای ماهان ، انواع بلیط ارزان ماهان و بلیط لحظه آخری ماهان نیز برای شما نمایش داده می شود . شما این امکان را دارید که به کمک فیلتر های موجود ، لیست پرواز ها را بنا به شرایط و نیاز خود مرتب نموده و به راحتی رزرو بلیط ماهان را در کوتاهترین زمان و بصورت آنلاین انجام دهید و با ایرلاین مورد علاقه خود سفر کنید.
 5. قبل از رزرو آنلاین پرواز ماهان بهتر است با جزئیات این شرکت هواپیمایی بیشتر آشنا شوید :
 • برنامه پروازهای خارجی ماهان
 • پیگیری رزرو بلیط هواپیمایی ماهان

 • روزهای پروازهای خارجی ماهان

 • رزرو صندلی ماهان

 • تلفن هواپیمایی ماهان

 • برنامه پروازهای داخلی ماهان

 • خرید بلیط هواپیما ایران ایر

 • شرکت هواپیمایی ماهان استان تهران، تهران

 1. دریافت آنلاین کارت پرواز و خرید بلیط هواپیما ماهان خارجی
 2. مسافران پروازهای ماهان از دو سال پیش، در برخی فرودگاه های داخلی می توانند کارت پرواز را به صورت آنلاین دریافت کنند. فرودگاه مهراباد، مشهد، بندرعباس، شیراز، اهواز، زاهدان و ساری امکان دریافت کارت پرواز به صورت آنلاین را برای مسافران فراهم کرده اند. از اسفند ماه 96 نیز، مسافران پروازهای بین المللی ماهان نیز قادر به درسافت کارت پرواز اینترنتی از طریق وبسایت و موبایل هستند.
 3. کلاس های پروازی
 4.   بیزنس کلاس
 5. کلاس پروازی بیزنس ماهان صندلی‌هایی بزرگتر از صندلی‌های راحتی عادی در کلاس اکونومی دارد تا مسافران آسوده‌خاطر در مسیرهای پروازی به خصوص مسیرهای طولانی‌تر بین‌المللی سفر کنند. پذیرایی در این کلاس نیز متفاوت است و وعده‌های غذایی در تعداد بیشتر و متنوع‌تر در اختیار مسافران قرار می‌گیرد.
 6.   اکونومی کلاس ها و خرید بلیط هواپیما ماهان خارجی  را با هم مرور میکنیم .کلاس اکونومی هواپیمایی ماهان صندلی های راحتی عادی در اختیار مسافران قرار می دهد و در طول پرواز پذیرایی به صورت رایگان نیز انجام می‌شود.
 7. پرواز به business-class-mahan
 8. پرواز به mahan
 9. پرواز به mahan
 10. بار دستی مجاز
 11. بار دستی مجاز پروازهای ماهان در پروازهای داخلی و بین المللی تفاوتی با هم ندارد. بار مجاز دستی برای همراه داشتن در کابین در کلاس اکونومی 5 کیلوگرم و در کلاس بیزینس 7 کیلوگرم است.
 12. پذیرش بار مجاز در خرید بلیط هواپیما ماهان خارجی  را با هم دیگر مرور میکنیم. .میزان بار مجاز در پروازهای داخلی و خارجی و همچنین بسته به کلاس پروازی متفاوت است. بار مجاز هواپیمایی ماهان در پروازهای داخلی برای کلاس اکونومی 20 کیلوگرم و برای کلاس بیزینس 25 کیلوگرم است. اما بار مجاز ماهان در پروازهای خارجی برای مسافران بیشتر است. میزان بار مجاز مسافر در پروازهای خارجی، برای کلاس اکونومی 30 کیلوگرم و برای کلاس بیزینس 40 کیلوگرم است. ضمنا ابعاد چمدان نیز نباید بیشتر از 158 سانتی متر باشد

خرید بلیط هواپیما ماهان خارجی در سال 2019

 • بلیط هواپیما ماهان : بلیط هواپیما ماهان، برای مشتریان این شرکت در دو کلاس پروازی تجاری و معمولی قابل دسترس است. این بلیط ها به طور کل و نسبت به خدمات ارائه شده در این ایرلاین، از قیمت معقولی برخوردارند از این رو اغلب، به مشتریانی که به دنبال خرید بلیط هواپیما ماهان خارجی مطمئن و مقرون به صرفه هستند تهیه بلیط هواپیما ماهان توصیه می شود.
 • برای تهیه بلیط هواپیما ماهان، علاوه بر آژانس های هواپیمایی مختلف، می توانید به سامانه خرید بلیط هواپیما ماهان خارجی اینترنتی بلیط  نیز مراجعه نمایید.
 • بطور کلی ناوگان هواپیمایی این شرکت 52 فروند هواپیما را شامل می شود که از این تعداد 36 فروند آن فعال می باشند. این مجموعه پروازهای داخلی خود را با پرواز در مسیر تهران – کرمان و پرواز های خارجی اش را با پرواز در مسیر تهران – دمشق آغاز کرد.
 • جالب است بدانید؛ سهامدار اصلی این ایرلاین مؤسسه خیریه مولی الموحدین است. 
 • ناوگان هوایی ماهان
 • ناوگان هوایی شرکت ماهان عبارت است از:
 • 2 فروند بوئینگ 300-747
 • 7 فروند ایرباس اِی340-600
 • 4 فروند ایرباس اِی340-300
 • 14 فروند ایرباس اِی300-600
 • 10 فروند ایرباس اِی310-300
 • 17 فروند هواپیمای BAE146-300
 • کلاس های پروازی شرکت هواپیمایی ماهان
 •  
 • این ایرلاین دارای 2 کلاس پروازی تجاری و معمولی است که بسته به نوع پرواز (داخلی یا خارجی)، در ارائه برخی از خدمات پروازی با هم تفاوت دارند.
 • البته لازم به ذکر است بین بیزینس کلاسهای پروازهای داخلی و خارجی اشتراکات زیادی وجود دارد و این تفاوتها اغلب در مواردی نظیر امکان پخش DVD/MP3 شخصی و برخی دیگر از موارد خاص می باشد که در کلاس تجاری پروازهای خارجی بر خلاف پروازهای داخلی، میسر است.
 • در ادامه، ابتدا به معرفی این دو کلاس پروازی می پردازیم و سپس برخی از این امکانات را بررسی می کنیم.
 • کلاس تجاری
 • بیزینس کلاس ایرلاین ماهان دارای فضایی ایده آل و مناسب جهت استراحت، کار و یا مطالعه می باشد. این محیط با ایجاد فضای کافی و تنظیمات صندلی، راحتی و آرامش را برای شما به ارمغان می آورد و شادابی و نشاطتان را تا رسیدن به مقصد حفظ خواهد کرد.
 • کلاس معمولی
 • این محیط که با 31 صندلی اشغال شده است؛ در قیاس با بسیاری از ایرلاین های دیگر فضای بیشتری را در اختیارتان قرار می دهد تا آرامشی نسبی را تا مقصد تجربه کنید.
 • بیزینس کلاس پروازهای داخلی
 •  
 • پذیرایی: غذاهای ویژه ایرانی و بین المللی، انواع نوشیدنی ها.
 • سرگرمی: مجهز به تلویزیون های 42" در کابین.
 • کلاس معمولی در پروازهای داخلی
 •  
 • پذیرایی: پذیرایی معمول پروازها.
 • سرگرمی: مجهز به تلویزیون های 42" در کابین.
 • بیزینس کلاس پروازهای خارجی
 •  
 • پذیرایی: غذاهای ویژه ایرانی و بین المللی، انواع نوشیدنی ها.
 • سرگرمی: مجهز به تلویزیون های 42" در کابین، امکان استفاده از سیستم پخش DVD و MP3 شخصی هر مسافر در پروازهای بالای سه ساعت.
 • خرید داخل پروازی: امکان خرید بلیط هواپیما ماهان خارجی از برندهای معتبر دنیا در حین پرواز.
 • خدمات آسایش: اهدای هدیه کیف ملزومات بهداشتی، آرایشی و تحریری در پروازهای طولانی، اهدای هدیه به کودکان 2 تا 12 سال، ارائه پتو و بالش بسته بندی و ضدعفونی شده.
 • کلاس معمولی در پروازهای خارجی
 1. برنامه پروازهای خارجی ماهان
 2. پیگیری رزرو بلیط هواپیمایی ماهان
 3. روزهای پروازهای خارجی ماهان
 4. رزرو صندلی ماهان
 5. تلفن هواپیمایی ماهان
 6. برنامه پروازهای داخلی ماهان
 7. خرید بلیط هواپیما ایران ایر
 8. شرکت هواپیمایی ماهان استان تهران، تهران
 •  
 • پذیرایی: پذیرایی معمول پروازها.
 • سرگرمی: مجهز به تلویزیون های 42" در کابین. 
 • پذیرایی در هواپیماهای ماهان
 • یکی از ویژگی های پذیرایی در کلاس های پروازی ماهان این است که شما می توانید غذای خود را از پیش سفارش داده و مهمانداران را از رژیم غذایی خود آگاه کنید. فرایند سفارش غذا به این صورت است که باید 36 ساعت پیش از پرواز و در هنگام رزرو خرید بلیط هواپیما ماهان خارجی از طریق سایت و یا تماس با رزرواسیون ماهان ایر، به انجام این کار اقدام کنید. به خاطر داشته باشید که این سفارش تنها یکبار قابل انجام بوده و اعمال تغییرات بعدی در آن امکان پذیر نیست. رزرو غذاهای خاص تنها در پروازهای خارجی ممکن است. اما منظور از غذا یا رژیم غذایی خاص که امکان رزرو آن در پروازهای ماهان ایر وجود دارد، چیست؟
 • • غذای مخصوص کودکان که در آن استفاده از ماهی، گوشت با استخوان، دانه گیاهان، خشکبار و غذاهای چاشنی دار ممنوع است.
 • • غذای هندی همانطور که از نام آن پیداست، با دستورالعمل و سنت های هندی طبخ شده و در آن به جای گوشت گوساله، گاو و خوک از گوشت بره، ماکیان محلی، ماهی و محصولات لبنی استفاده می شود.
 • • غذاهای دریایی یا ماهی که با توجه به رسوم محلی تهیه می شود.
 • • غذای کم نمک که دارای نمک کم یا فاقد نمک می باشد.
 • • غذای گیاهی که با منابع پروتئینی، آهن، کلسیم، محصولات لبنی، تخم مرغ، پنیرهای گیاهی و شیر کم چرب غنی شده است.
 • • غذاهای کاملا گیاهی که در آن هیچگونه محصولات لبنی، گوشت پرندگان و آبزیان و روغن حیوانی پرچرب وجود ندارد.
 • • غذای گیاهی هندی-آسیایی که از برنج، ادویه کاری و مقداری لبنیات تشکیل شده است.
 • • غذای مخصوص دیابتی ها از کربوهیدارت مرکب، فیبر بالا با چربی و کالری کم تهیه شده و برای افراد انسولینی و غیر انسولینی مناسب است.
 • • غذاهای مخصوص افرادی که به گلوتن حساسیت دارند، فاقد هر نوع گلوتن است.
 • • غذاهای فاقد لاکتوز که در آن از مواد اولیه ای که از شیر ساخته شده اند، مانند لاکتوز، شیر خشک، کشک، پنیر و شیر کم چرب خبری نیست.
 • • غذاهای با کلسترول پایین یعنی باید دور غذاهای کبابی، زرده تخ مرغ، دل یا جگر مرغ و غذاهای دریایی را خط بکشید و به جای آنها از میوه ها و سبزیجات تازه و گوشت و شیرکم چرب استفاده کنید.
 • • خرید بلیط هواپیما ماهان خارجی مزایای دیگری هم دارد . از جمله اینکه ،  غذاهای کم چرب یعنی حذف غذاهایی که چربی حیوانی و به طور طبیعی کلسترول بالایی دارند، مانند میگو و گوشت مرغ و غذاهای کبابی. در مقابل از پنیرهای کم چرب مانند شیر کم چرب و پنیرهای روستایی استفاده می شود. البته گوشت های کم چرب و چربی های غیر اشباع گیاهی در این غذاها همچنان وجود دارند.
 • • غذاهای ملایم و سبک شامل غذاهایی می شود که وجود فلفل سیاه، پودر چیلی، کاکائو و الکل در آنها باعث درد و سوزش در معده می شود.
 • لانج ویژه مسافران ماهان در فرودگاه مهرآباد
 • سالن ویژه مسافرین هواپیمایی که در ترمینال شماره 4 ضلع شرقی فرودگاه مهرآباد واقع شده، اولین سالن اختصاصی شرکت های هوایی ایران است که از امکانات زیر برخوردار است:
 • • امکانات رفاهی پیش از پرواز به صورت رایگان ویژه مسافران بیزینس کلاس و اعضای باشگاه کثیرالسفر
 • • محیط آرام
 • • مجموعه ای متنوع شامل انواع نوشیدنی ها، میان وعده، صبحانه گرم و شیرینی به صورت سلف سرویس
 • • مجهز به اینترنت وای فای
 • • مطبوعات فارسی و انگلیسی
 • • محیط بازی و سرگرمی ویژه کودکان
 • مسیرهای پرواز ماهان
 • ایرلاین ماهان مقاصد پرواز متفاوتی در سراسر دنیا را پوشش می دهد که از میان مقاصد داخلی آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:
 • پروازهای ماهان از تهران به مقاصد: مشهد، کرمان، اهواز، ایرانشهر، بندرعباس، بیرجند، خرم آباد، زابل، زاهدان، ساری، اصفهان، سیرجان، شیراز، قشم، شهرکرد، تبریز، ایلام، سبزوار، شاهرود، طبس، بجنورد، جیرفت، بم، گچساران، کیش، عسلویه، خارک و رفسنجان
 • پروازهای ماهان از کرمان به مقاصد: تهران، مشهد شیراز ،زابل، قشم و مشهد
 • پروازهای ماهان از مشهد به مقاصد: تهران، شهرکرد، ساری، شیراز، اهواز، عسلویه، اصفهان و کیش.
 • پروازهای ماهان از اصفهان به مقاصد: تهران، خارک، عسلویه، قشم و کرمان
 • این شرکت همچنین به مقاصد خارجی زیر نیز پرواز دارد که برخی مسیرها همیشگی و برخی نیز فصلی هستند:
 • مسیرهای همیشگی
 • پروازهای ماهان از تهران به مقاصد: دبی، دوسلدورف، بانکوک، استانبول، آنکارا، اربیل، شانگهای، دهلی، کوالالامپور، بیروت، نجف، کابل، گوانگجو، کویت، میلان، مسکو، ایروان، دمشق، بغداد، پکن، لاهور، باکو ، مونیخ، پاریس و بارسلون
 • مسیرهای فصلی که با خرید بلیط هواپیما ماهان خارجی  میتوانید از آنها استفاده کنید.
 • از تهران به مقاصد: پوکت، بالی، کلمبو، سن پترزبورگ، سوچی، اسپارتا، لارناکا، دنیز، ازمیر، وارنا، آتن، کازابلانکا و مراکش
 • پروازهای ماهان از دبی به مقاصد: تهران، قشم، لار و مشهد.
 • پروازهای ماهان از مشهد به مقاصد: لاهور، نجف، کویت، کابل، مسکو، استانبول، سن پترزبورگ، بغداد و بیروت.
 • پروازهای ماهان از نجف به مقاصد: شیراز، ساری و تبریز
 • برنامه پروازهای داخلی و خارجی ماهان
 • برای دستیابی سریعتر شما همراهان گرامی به اطلاعات لازم در خصوص سفرتان، برنامه پروازهای داخلی و نیز برنامه پروازهای خارجی ماهان را به تفکیک مقصد در جداول معینی بر اساس طول پرواز، نوع هواپیما، روز و ساعت پرواز و شماره آن طبقه بندی کرده ایم. لذا اگر عازم سفر هستید می توانید برای مشاهده کلیه مسیرها و برنامه پروازهای داخلی و خارجی ماهان به این بخش مراجعه نمایید.
 • خدمات بار شرکت هواپیمایی ماهان که خرید بلیط هواپیما ماهان خارجی عرضه میکند :
 • ایرلاین ماهان، فعالیت خود در زمینه حمل بار را نخستین بار در سال 1376 با دو فروند هواپیمای ایلیوشین آغاز کرد و با به خدمت گرفتن اولین ایرباس در ناوگان هوایی خود در سال 1378، پروازهایش را در زمینه حمل و نقل هوایی گسترش داد. این ایرلاین در حال حاضر با در اختیار داشتن ناوگان عملیاتی مطمئن و مدرن و نیز پوشش مناسب مسیرهای هوایی داخلی و بین المللی، عنوان کارآمدترین شرکت هواپیمایی ایران را به خود اختصاص داده است. خدمات این شرکت در بستری مطمئن، ایمن و از لحاظ اقتصادی کاملا مقرون به صرفه در اختیار متقاضیان قرار می گیرد.
 • ماهان همواره تلاش کرده است در جهت اهدافی گام بردارد که در آن رعایت استانداردها، موازین و مقررات ملی و بین المللی در اولویت قرار گیرند؛ از این رو ارتقا و گسترش خدمات حمل و نقل چه از نظر کیفی و چه کمی در خط مشی شرکت قرار دارد و امید است با حفظ سلامت بار و با بهره گیری از پرسنل متخصص و توانمند به این مهم دست یابد. 
 • شرکت های تابعه و همکار هواپیمایی ماهان
 • برخی از شرکت هایی که با ایرلاین ماهان همکاری دارند:
 • *خدمات فرودگاهی سامان
 • این شرکت که در اردیبهشت ماه سال 1384 همزمان با افتتاح فرودگاه امام خمینی(ره) در تهران شروع به فعالیت کرد؛ هم اکنون با در اختیار داشتن 2300 نفر پرسنل به صورت شبانه روزی آماده خدمت رسانی در فرودگاه های بین المللی امام خمینی(ره)، مهرآباد، مشهد، اصفهان، کرمان، بندرعباس و همدان است.
 • لازم به ذکر است دو ایرلاین داخلی ماهان و آسمان از سهامداران اصلی این شرکت می باشند. 
 • *کترینگ آرمان
 • ساختمان این شرکت در ابعاد 8000 متر مربع، در نزدیکی مرکز نمایشگاه های هوایی تهران قرار دارد و با در اختیار داشتن آخرین تجهیزات و تکنولوژی های روز یکی از نام آشناترین کیترینگ های منطقه است.
 • کترینگ آرمان
 • این مرکز در حال حاضر با 600 نفر پرسنل، روزانه آمادگی تهیه 24000 پرس غذا را دارد. 
 • * جهان ترابر ماهان
 • موقع خرید بلیط هواپیما ماهان خارجی  به یاد داشته باشید که این شرکت که در راستای سرعت بخشی در عرصه حمل و نقل تولیدات انبوه و با ارزش در کشور ایجاد شده است؛ همواره در تلاش است با استفاده از تکنولوژی های پیشرفته، جایگاهی ویژه ای در ناوگان هوایی منطقه کسب کند.
 • *حمل و نقل ماهان سفیر
 • *مرکز آموزش بوتیا
 • *ماهان تکنیک
 • * بیمه ماهان

آموزش خرید بلیط هواپیما ماهان خارجی

 1. خرید بلیط هواپیما ماهان خارجی : هواپیمایی ماهان یک خط هواپیمایی خصوصی است که در سال 1371 موفق به کسب مجوز از شرکت هواپیمایی کشوری شد، سهامدار عمده آن موسسه مولی الموحدین است و شروع فعالیت آن به سال 1372 برمیگردد. بلیط هواپیما ماهان از پرفروش ترین بلیط هواپیما ها در کشور می باشد.قیمت قیمت بلیط هواپیما ماهان و خرید بلیط هواپیما ماهان خارجیرا در وب سایت تیک بان تجربه نمایید و لذت خرید آسان و ساده بلیط هواپیما ماهان را از تیک بان بخواهید.
 2. هواپیمایی ماهان باوجود عمر تقریباً کوتاهی که در مقایسه با سایر خطوط هواپیمایی کشور دارد موفق شده اعتماد مشتریان را بهسوی خود جلب نماید و قیمت بلیط هواپیما ماهان همیشه طرفداران خاص خودش را دارد. نخستین پروازهای خطوط هوایی ماهان از طریق دو فروند هواپیمای توپولوف 154 و دو فروند هواپیمای ایلوشین 76 باری انجام میشد و سفرهای داخلی هواپیمایی ماهان محدود به دو شهر کرمان و مشهد بود. هواپیمایی ماهان در سالهای اولیه فعالیت تنها در خطوط هوایی خارجی مشهد به دمشق فعالیت میکرد. سایت تیک بان از ابتدا در زمینه ی فروش بلیط هواپیما ماهان فعال بوده و  بلیط هواپیما ماهان در بخش خرید بلیط هواپیما ماهان خارجی سایت فروش بلیط هواپیما  ممکن می باشد.
 3. قیمت بلیط هواپیما ماهان : شرکت هواپیمایی ماهان در حال حاضر بزرگترین شرکت هواپیمایی کشور است از سال 79 به عضویت انجمن بین المللی حمل و نقل هوایی (یاتا) درآمدهاست. به خاطر کیفیت بالایی که پروازهای این خط هواپیمایی دارد، قیمت بلیط هواپیما ماهان برای بسیاری از مسافران مطلوب است. هواپیمایی ماهان در حال حاضر ۵۴ فروند هواپیمای مسافربری و باری را در اختیار دارد و به ۳۰ مقصد داخلی و ۲۵ مقصد بینالمللی در خاورمیانه، خاور دور و اروپا خدمات پروازی ارائه میکند.
 4. هواپیمایی ماهان در دو کلاس پروازی اکونومی کلاس و بیزینس کلاس به مسافران ارائه خدمت میکند. اکونومی کلاس با 31 صندلی فضای خوبی را در اختیار مسافران قرار میدهد تا احساس راحتی و آرامش را تا انتهای سفر تجربه نمایند. بهاینترتیب در سفرهای طولانی احتمال آسیب جسمی مسافران تا حد بسیار زیادی کاهش مییابد. در بیزینس کلاس هواپیمایی ماهان محیطی ایده آل برای استراحت، کار و یا مطالعه میباشد.
 5. فضای مسافران در این پروازها نسبت به اکونومی کمتر است بااینوجود فضا برای یک مسافرت متوسط و کوتاه بسیار مناسب است و با تنظیم مناسب صندلیها میتوان بهراحتی با این پروازها سفر کرد و با آرامش به مقصد رسید. بلیط لحظه آخری ماهان با توجه به کلاسهای پروازی تغییر است. بلیط های اکونومی گرانترین پروازها و پروازهای بیزینس از قیمت پایینترین برخوردارند. قیمت پروازهای ماهان به نسبت خدماتی که ارائه میدهد متغیر بوده و از قیمت نسبتاً مناسبی برخوردار است. اگر به دنبال قیمت خرید بلیط هواپیما ماهان خارجی در سطح معقول و ارزان هستید استفاده از پروازهای معمولی را به شما توصیه میکنیم.
 6. بلیط هواپیما ماهان
 7. برخی پروازهای پرطرفدار هواپیمایی ماهان از سوی آژانسهای هواپیمایی چارتر میشوند. این بدان معناست که آژانسهای هواپیمایی پروازها را از قبل میخرند و در اختیار مشتریان میگذارند. پروازهای چارتری معمولاً از قیمت مناسبتری برخوردار هستند. قیمت بلیط هواپیما ماهان را میتوانید از سایتهای فروش آنلاین مشاهده کنید و ضمن مقایسه این پروازها با سایر خطوط هوایی قیمت بلیط هواپیما ماهان دلخواه خود را انتخاب نمایید.
 8. نوع پذیرایی خطوط هواپیمایی بسته به کلاس پروازی، زمان پرواز و مدتزمان پرواز متغیر است. معمولاً در کلاس پروازی تجاری و داخلی با انواع نوشیدنیها و غذاهای ویژه ایرانی و بینالملل از شما پذیرایی میکنند. در پروازهای داخلی که دارای کلاس معمولی هستند از شیوههای مرسوم پذیرایی حین سفر استفاده میشود. در پروازهای خارجی کلاس تجاری هم با انواع نوشیدنیها و غذاهای بینالمللی و ایرانی از شما پذیرایی میشود. درنهایت در کلاس معمولی پروازهای خارجی هم پذیرایی مختصر و معمولی صورت میگیرد.
 9. اگر قیمت خرید بلیط هواپیما ماهان خارجی  برای شما بسیار مهم است ما به شما پروازهای معمولی را پیشنهاد میکنیم. چون غذا و نوشیدنی کلاسهای تجاری برای شما خیلی گران درمیآید. بیش از پنج میلیون و چهارصد هزار نفر مسافر در سال ۱۳۹۴ توسط شرکت هواپیمایی ماهان جابجا شدهاند که از این تعداد، نزدیک به دو میلیون و چهارصد هزار نفر در مسیرهای بینالمللی پرواز داشتهاند. در کلیه پروازهای هواپیمایی ماهان (داخلی و خارجی)، قوانین تغییر تاریخ، کنسلی بلیت و حداکثر بار مجاز با توجه به کلاس نرخی متغیر است. مشهد، کرمان، اهواز، ایرانشهر، بندرعباس، بیرجند، خرمآباد، زابل، زاهدان، ساری، سنندج، سیرجان، شیراز، قشم، کرمانشاه، رفسنجان، مشهد اصفهان، کرمان. تهران، ساری، کرمان، اهواز، بندرعباس، اصفهان، زنجان و کیش و تبریز مقصدهای پروازی هواپیمایی ماهان در کشور است.
 10. دبی، دوسلدورف، بانکوک، استانبول، آنکارا، اربیل، شانگهای، دهلی، کوالالامپور، آلماتی، نجف، کابل، گوانجو، کویت، میلان، مسکو، وارنا، سنت پترزبورگ و جده مقاصد پرواز های خارجی خطوط هواپیمایی ماهان است. قیمت خرید بلیط هواپیما ماهان خارجی مانند سایر خطوط هوایی کشور بهصورت شناور تعیین میشود و برای اطلاع از قیمت دقیق باید پیش از پرواز از قیمتها مطلع شوید. شرکت هواپیمایی ماهان از سال 1376 به ارائه خدمات هواپیمایی جهت جابهجایی بار میپردازد. هواپیمایی ماهان در بستری مطمئن، ایمن و ازلحاظ اقتصادی کاملاً مقرونبهصرفه بار شمارا در مسیرهای داخلی و بین الملل جابه جا میکند.
 11. سفر همیشه در دل افراد شور، شوق هیجان و امید ایجاد میکند. همه ما دوست داریم تجربه دیدار از مکانهای جدید و ملاقات با آدمهای تازه را به دست بیاوریم. هواپیمایی ماهان یکی از شرکتهای هواپیمایی خوشنام کشور است که بسیاری از مسافران سفر با ماهان را به سبب کیفیت پرواز و خدمات مناسب پروازی به سایر خطوط هواپیمایی داخلی و حتی خطوط هوایی خارجی گرانقیمت ترجیح میدهند.
 12. خرید بلیط هواپیما ماهان خارجیه نسبت خدمات آن مناسب است. شرکت هواپیمایی ماهان چندین شرکت تابعه دارد که بخشهای مختلف خدمات پروازی این شرکت را پشتیبانی میکنند. خدمات فرودگاهی سامان، کیترینگ آرمان، جهان ترابر ماهان، مل و نقل ماهان سفیر، مرکز آموزش بوتیا و ماهان تکنیک شرکتهای تابعه هواپیمایی ماهان هستند. شما میتوانید قیمت بلیط هواپیما ماهان را به شیوههای مختلف مشخص کنید.
 13. فقط به یاد داشته باشید برای استفاده بهتر از خدمات پروازی ابتدا نیازهای پروازی خود را مشخص کنید و سپس برمبنای نیاز، طول مسافت و با در نظر گرفتن قیمت خطوط هوایی مختلف پرواز دلخواهتان را انتخاب نمایید. در حال حاضر شرکتهای هواپیمایی مختلف در کشور به ارائه خدمات میپردازند این امر به ایجاد فضای رقابتی و ارائه خدمات بهتر میانجامد.

 

date_range یکشنبه 19 اسفند 1397 remove_red_eye 4228 بازدید favorite_border 0 chat 0
ثبت نظر
chat 0