{{ctrl.notification}}

چه درختی را در چه فصلی باید کاشت

چه درختی را در چه فصلی باید کاشت

سفرنتورک ، سامانه مجاز فروش اینترنتی بلیط هواپیما و اتوبوس می باشد. برای خرید بلیط هواپیما با کلیک بر روی لینک زیر به صفحه اصلی بروید و با انتخاب نوع مسیر (داخلی/خارجی) ، مبدا ، مقصد و تاریخ سفر ، جستجو نمائید وفهرستی از کل پرواز ها را مشاهده کنید.  

اگر درختی در زمان و فصل مورد نظر خود کاشت نشود، رشد چندانی نخواهد کرد و به مرور زمان خشک شده و از بین می رود. با کاشت درخت می توانید محل زندگی خود را زیبا کرده و همچنین هوا را پاکیزه نگه دارید. در ادامه قصد داریم انواع درختان مختلف و نحوه کاشت آنها در فصول مختلف سال را توضیح دهیم و بگوییم که چه درختی را در چه فصلی باید کاشت؟ این مقاله با عنوان "سایت فروش بلیط هواپیما که درخت می کارد" برای موتورهای جستجو علامت گذاری شده است.

چه درختی را در چه فصلی باید کاشت

زمان مناسب برای کاشت نهال درخت

 در هر منطقه ای که قرار است نهالی را کاشت کنید، بهترین زمان در فصل پاییز و زمستان است. چون که اکثر درختان در فصل زمستان به خواب می روند و تمامی تغییر و تحول موجودات زنده اعم از درخت نیز در خواب صورت می گیرد. پس بهترین زمان برای کاشت نهال درخت زمانی است که گیاه یا درخت به خواب زمستانی می رود. اگر بخواهیم خیلی ریز تر به این موضوع نگاه کنیم می توانیم بگوییم بهترین زمان برای کاشت به آب و هوا همان منطقه هم وابسته است.

زمان مناسب برای کاشت نهال درخت

کاشت درختان در مناطق معتدل و گرم

در مناطق گرم و معتدل خبری از سرمای سخت و طاقت فرسا نیست و تمام مناطق در آرامش هستند و بهتر است زمانی که فصل پاییز شروع می شود، نهال درخت را بکارید. چون که در مناطق گرم، فصل پاییز و زمستان اختلاف دمایی کمی دارند و می توان به سرعت نهال درخت مورد نظر خود را بکارید که می توان به: درخت پسته، خرما و ... اشاره کرد.

البته غیر از درختان، در فصول گرم مثل تابستان هم می توانید شروع به کاشت گیاهان و نه درختان کنید. گیاهانی نظیر فلفل، کلم، خیار و ... که در واقع درخت نیستند و نوعی صیفی جات محسوب می شوند.

کاشت درختان در مناطق سرد

در مناطق سردسیر که دارای آب و هوای بسیار سرد و همچنین بارش برف زیاد و یخبندان می باشد پس از خواب زمستانی اقدام به کاشت نهال نکنید. سعی کنید فصل پاییز و یخبندان زمستان تمام شده و سپس اقدام به کاشت نهال درختان کنید. مثل درخت سرو، درخت ژینکو و ... .

زمان کاشت درختان از نظر وضعیت آب و هوایی

شاید با خود اندیشیده باشید که برای رشد درختان باید نور و آفتاب زیادی وجود داشته باشد و کاشت نهال را در یک روز آفتابی انتخاب کنید. ولی این ایده درست نیست و نهال شما رشد نخواهد کرد و به سرعت می سوزد. بهترین وضعیت برای کاشت درختان در آب و هوای ابری و یا بعضا نیمه ابری می باشد. حتی بهترین زمان برای کاشت درخت در آب و هوای ابری زمانی است که باران بارش کند و زمین شما رو مرطوب نگه دارد. اگر هوا آفتابی بود و قصد کاشت نهال درخت را کردید حتما یادتان باشد هنگام غروب آب فراوانی به آن بدهید که خاک آن مرطوب بماند.

زمان کاشت درختان از نظر وضعیت آب و هوایی

زمان کاشت درخت در ایران

همانطور که اطلاع دارید روز 15 اسفند ماه در ایران به روز درختکاری معروف است. و بسیاری از افراد مختلف در تمام مناطق ایران در این روز باشکوه شرکت کرده و نهال های درختان خود را بر روی زمین می کارند. در واقع بهترین زمان برای کاشت نهال درخت همین موقع هست که درختان در خواب زمستانی هستند و پس از شروع فصل بهار به سرعت رشد خواهند کرد.

همانطور که میدانید ایران دارای اقلیم و آب و هوای مختلفی است. مثلا در قسمت مرکزی ایران، بهترین زمان برای کاشت نهال درختان در حدود روزهای 15 اسفند می باشد و در کوهستان های سرد مثل زاگرس و یا در مناطق گرم و شرجی مثل حاشیه های دریای خزر و خلیج فارس به مراتب زمان کاشت درخت تغییر خواهد کرد که با توجه به نکاتی که در قسمت های قبل توضیح داده شده است می توانید اقدام به کاشت نهال کنید.

یادآور میشویم که این مقاله با نام های"کدام سایت فروش بلیط درخت می کارد"  و "سایت آژانس هواپیمایی که درخت میکارد" برای موتورهای جست و جو تگ گذاری شده است.

زمان کاشت درخت در ایران

انواع درختان برای کاشت

درختان بسیار زیادی در سراسر جهان وجود دارند و میتوان آنها را به دو دسته کلی تقسیم بندی کرد، درختان مثمری(میوه ای) و تزئینی. درختان مثمری طرفداران زیادتری دارند چونکه باغبان می داند پس از کاشت و مراقبت از آن میوه خواهد داد و بخشی از زحمات باغبان را در آینده جبران خواهد کرد ولی این را نیز باید بدانید که مقاومت این درختان نسبت به حالت غیر مثمری کمتر است و بیشتر درختان مثمری باید در مناطقی عاری از آلودگی باشند تا بتوانند رشد خوبی داشته باشند و معمولا در شهرهای بزرگ صنعتی خوب رشد نمی کنند. حال اگر قصد دارید درختان مثمری با مقاومت بالا پرورش دهید بهتر است به دنبال درختان انگور، نارنج، توت و خرمالو باشید که مقاومت آنها به مراتب بیشتر از دیگر درختان مثمری نظیر گیلاس می باشد. یکی دیگر از ویژگی های مهم در پرورش درختان مثمری این است که سعی کنید به درختان آب کافی بدهید و زمانی که درخت شکوفه زد آبیاری را متوقف کنید تا شکوفه ها به خوبی بزرگ شده و میوه شکل بگیرد.

ممکن است این مقالات را هم بپسندید

آیا در پاییز و زمستان هم می‌توان درخت کاشت

کدام درختان را باید در تابستان کاشت؟

چه نوع درختانی را در بهار بکاریم

 

 

date_range سه شنبه 01 مرداد 1398 remove_red_eye 16187 بازدید favorite_border 0 chat 1
ثبت نظر
chat 1
hamed ghasemi :

من شنیدم که بهترین زمان ممکن برای کاشت نهال زمان خواب آن است. در مناطق گرم و معتدل و نیمه سردسیر، بهترین زمان برای کاشت نهال پاییز است.