{{ctrl.notification}}

چه نوع درختانی را در بهار بکاریم؟

چه نوع درختانی را در بهار بکاریم؟

سفرنتورک ، سامانه مجاز فروش اینترنتی بلیط هواپیما و اتوبوس می باشد. برای خرید بلیط هواپیما با کلیک بر روی لینک زیر به صفحه اصلی بروید و با انتخاب نوع مسیر (داخلی/خارجی) ، مبدا ، مقصد و تاریخ سفر ، جستجو نمائید وفهرستی از کل پرواز ها را مشاهده کنید.  

 

کاشتن درختان ، نهال و گیاهان در منزل یا باغ ، از لذت بخش ترین کارهای ممکن است! دیدن به ثمر نشستن درخت ، لذتی بی پایان را به شما خواهد بخشید. البته اصول کاشت و آبیاری هر درخت یا گیاه مختلف ، بسیار متفاوت است و می بایست قبل از انجام آن ، به درستی روش کاشت ، روش آبیاری و حتی فصل کاشت را دقیق بدانیم. نکته ی مهمی که بسیار حایز اهمیت است فصل و زمان کاشت درخت می باشد. اگر نهال یا درخت در زمان مناسب کاشته نشود ، نمی تواند رشد مطلوب و به اندازه ای داشته باشد. در ادامه ی این مقاله قصد داریم تا شما را با درختان ، نهال ها و گیاهانی که باید در فصل بهار کاشته شوند ، این مقاله با عناوین "آژانس هواپیمایی که درخت می کارد" و "آژانس هواپیمایی که درختکاری میکند" و "آژانس مسافرتی درختکاری" برای موتورهای جستجو علامت گذاری شده است.

چه نوع درختانی را در بهار بکاریم؟

 • خربزه ، میوه ای است که می توان آن را در فصل بهارکاشت. (البته زمان برداشت آن فصل تابستان است).
 • گوجه فرنگی ، از محبوب ترین سبزیجات است که برای کاشت در باغچه ، گلدان یا باغ ، بسیار مناسب است. بهتر است در اواسط فصل بهار آن را بکارید.
 • لوبیا نیز از دسته سبزیجاتی ست که فصل مناسب کاشت آن ، بهار است.
 • چغندر را اگر در اوایل فصل بهار بکارید ، در اواسط فصل تابستان می توانید آن را برداشت کنید.
 • در اواسط فصل بهار ، کاشت خیار انتخاب بسیار خوبی است.
 • هم چنین کاهو از دیگر سبزی هایی است که می توان آن را در فصل بهار کاشت.
 • فلفل دلمه ای و فلفل های کوچک ، با اشغال فضای بسیار کمی از خاک و باغچه ، برای کاشتن در فصل بهار بسیار مناسب هستند.
 • از دیگر گیاهان یا سبزیجاتی که می توان هم در فصل بهار و هم در فصل زمستان کاشت ، می توان به تره فرنگی ، تربچه ، جعفری ، شلغم ، اسفناج ، کلم پیچ و کلم بروکلی نیز اشاره کرد.
 • گل های بگونیا ، شمعدانی و گل های اطلسی ، قابل کاشت در گلدان یا حتی باغچه هستند و بهتر است آن ها را در اواخر فصل بهار بکارید. چرا که این نوع گل ها گرما دوست هستند.

شایان ذکر است که این مقاله با نام های "آژانس هواپیمایی که درخت می کارد" و "آژانس هواپیمایی که درختکاری میکند" و "آژانس مسافرتی درختکاری" برای موتورهای جست و جو تگ گذاری شده است.

آماده کردن خاک برای درختکاری در فصل بهار

بهتر است نکاتی در رابطه با آماده کردن خاک و سر و سامان بخشیدن باغچه را هم بدانیم. هر چند که شما زمان دقیق کاشت درختان را رعایت کنید ، اگر خاک بستر مناسبی برای رشد ریشه ی گیاه و درخت نباشد ، نتیجه ی مطلوبی دیده نخواهد شد.

آماده کردن خاک برای درختکاری در فصل بهار

 • ابتدا وضعیت خاک باغ ، باغچه یا حتی گلدان را بررسی کنید. میزان رطوبت و خشکی خاک باید در شرایطی متعادل باشد. برای امتحان کردن می توانید مقداری از خاک را برداشته و سعی کنید آن را به شکل توپ در بیاورید. اگر خاک به شکل توپ در نیامد به این معناست که خاک بیش از اندازه خشک است. اگر خاک به حالت توپی و شل در آمد و از دست شما خارج شد ، یعنی هنوز خاک بسیار خیس است و اگر توانستید خاک را به درستی و تعادل به شکل توپ در آورید ، یعنی میزان خشکی و رطوبت خاک کاملا متعادل می باشد و زمان مناسب کاشت گیاه است.
 • بهتر است فضای باغچه را از چوب ها و برگ های خشک اضافی ، تمیز کنید. با این کار فضای تمیزی را برای کاشت نهال جدید آماده می کنید.
 • علف های هرز را حذف کنید. بهترین روش آن است که شما با دست علف های هرز را از ریشه در آورید تا مطمئن شوید که دوباره رشد نمی کنند. هدف از حذف علف های هرز این است که مواد معدنی خاک فقط به نهال یا گیاه برسد و توسط علف های هرز مصرف نشود.
 • قبل از کاشت نهال جدید بهتر است درختان قبلی را هرس کنید. هرس کردن باعث رشد بیشتر و بهتر درختان می شود و شکل زیبا و بهتری به آن ها می بخشد. اگر درختتان شکوفه دارد ، بهتر است صبر کنید تا کاملا باز و شکفته شوند و سپس هرس کنید. فراموش نکنید که با زاویه ی90 درجه برش ها را روی شاخه ها اعمال کنید. این روش باعث می شود تا کم ترین آسیب ممکن به درخت وارد شود. از هرس کردن غنچه و شاخه ی جوان و هم چنین شکوفه ها بپرهیزید.
 • برای کاشت درخت یا نهال پس از رعایت نکات ذکر شده ، باید یک گودال ، تقریبا 2 یا 3 برابر اندازه ی ریشه حفر کنید ، خاک را با مواد آلی و معدنی تقویت کنید و سپس درخت را بکارید. توجه داشته باشد که ریشه تماما در زیر خاک قرار بگیرد. خاک باید نرم باشد و خاک سخت اصلا برای رشد گیاه مناسب نیست.
 • برای آبیاری مناسب و کافی ، بهتر است با توجه به نوع نهال یا گیاه ، میزان آب را بدانید. چون هر گیاه به میزان آب خاصی برای رشد نیاز دارد و نمی توان از یک روش خاص برای همه ی گیاهان استفاده کرد. اما بطور معمول بهترین زمان برای آبیاری ، صبح ها قبل از تابش شدید نور خورشید است ، که مقدار کمتری از آب تبخیر می شود و مقدار کافی آن جذب خاک می شود.
date_range سه شنبه 01 مرداد 1398 remove_red_eye 7685 بازدید favorite_border 0 chat 2
ثبت نظر
chat 2
سامان علی پور :

در رابطه با گیاهان آپارتمانی مطلب بگذارید مرسی

سارا حسینی :

خیلی مفید و جالب بود.