{{ctrl.notification}}

چگونه بلیط ماهان خریداری شده را با کم ترین ضرر پس دهیم

چگونه بلیط ماهان خریداری شده را با کم ترین ضرر پس دهیم

سفرنتورک ، فروشنده رسمی بلیط هواپیمایی ماهان با پید اختصاصی می باشد. برای خرید بلیط هواپیمایی ماهان با کلیک بر روی لینک زیر به صفحه اصلی بروید و با انتخاب نوع مسیر (داخلی/خارجی) ، مبدا و مقصد و تاریخ سفر خود ، جستجو نمائید وفهرستی از کل پرواز ها را مشاهده کنید.  چنانچه میخواهید صرفا پرواز های ماهان ایر را ملاحظه نمائید میتوانید از فیلترهای پیش بینی شده در صفحه استفاده کنید. 

 

بدون شک سفر یکی از جذاب ترین و پرخاطره ترین اتفاق هایی است که در طول زندگی هر فردی رخ می دهد. سفرهایی که ما را آداب و رسوم  و فرهنگ های مختلف، آثار باستانی باقی مانده از بیش از صد ها سال پیش، مناظر طبیعی سحرآمیز و بسیار زیبا، طعم های جدید و غذاهای محلی متنوع و ده ها تجربه دیگر آشنا می کند. اما ممکن است بعد از خرید بلیط هواپیما بنا به دلایلی مجبور به کنسلی بلیط هواپیما ماهان و یا هر شرکت مسافربری دیگر شوید. در این شرایط می توانید بلیط خود را پس داده و بخشی از پول را نیز به حساب خود باز گردانید. اما بهترین مساله آن است که قبل از خرید بلیط تمام جوانب امر را بسنجید تا مجبور به کنسلی بلیط هواپیما ماهان و یا شرکت مسافربری دیگر نشوید.

چگونه بلیط ماهان خریداری شده را با کم ترین ضرر پس دهیم

قبل از خرید بلیط به این نکات توجه کنید

برای آنکه مجبور به کنسلی بلیط هواپیما ماهان و یا هر شرکت مسافربری دیگر نشوید، بهتر است قبل از سفر به مسائل مختلفی توجه کنید. برای مثال قبل  آنکه به سفر بروید، مطمئن شوید چند روز می توانید در سفر بمانید. باید بدانید که چند روز زمان کافی دارید و آن را برای زمان رفت و برگشت و روزهایی که در شهر مقصد می خواهید بگذرانید مدیریت کنید. این مساله کمک می کند کم تر مجبور به کنسلی بلیط هواپیما ماهان یا هر شرکت هواپیمایی دیگر شوید.

گاهی اوقات ممکن است بعد از خرید بلیط به یک مقصد پر طرفدار در تعطیلات متوجه شوید هتل مورد نظرتان جای خالی ندارد و به خاطر نداشتن محل اقامت مناسب مجبور به کنسلی بلیط هواپیما ماهان یا هر شرکت هواپیمایی دیگر شوید. بنابراین اگر قصد سفر به شهرهای شلوغ بخصوص در تعطیلات رسمی را دارید، حتما قبل از سفر و بعد از خرید بلیط هتل و محل اقامت چند روزه خود را رزرو کنید. مساله مهم دیگر که ممکن است باعث کنسلی بلیط هواپیما ماهان شود انتخاب زمان نامناسب سفر است.

قبل از خرید بلیط هواپیما ماهان  یا هر وسیله ای دیگری مطمئن شوید زمان مناسبی برای سفر خود انتخاب کرده اید. برای مثال سفر به شهرهای گرم جنوبی در تابستان و یا سفر به شهرهای کوهستانی در روزهای در روز های سرد زمستان نمی تواند گزینه مناسبی برای سفر باشد. ممکن است شما برای بهمن ماه و سفر به آذربایجان غربی یا اردبیل بلیط گرفته باشید و ناگهان در این زمان متوجه شوید کولاک و برف شدیدی در این استان برقرار شده است.

این مساله به احتمال زیاد شما را مجبور به کنسلی بلیط هواپیما ماهان یا هر شرکت مسافربری دیگر می کند. مساله ضروری دیگر که می تواند باعث کنسلی بلیط هواپیما ماهان یا هر شرکت هواپیمایی دیگر شود به همراه نداشتن مدارک شناسایی است. این مساله به خصوص در سفرهای خارجی اهمیت خود را نشان می دهد. حتما بعد از خرید بلیط هواپیما و جمع کردن وسایل سفر مطمئن شوید که مدارک شخصی مانند کارت ملی، پاسپورت و ویزای خود را به همراه دارید. ممکن است شما در دقیقه های پایانی زمان انتظار پرواز به فرودگاه برسید و وقت کافی برای برگشتن به خانه و آوردن مدارک شناسایی خود نداشته باشید.

قبل از خرید بلیط به این نکات توجه کنید

در چه صورت می توانیم بلیط هواپیما را کنسل کنیم؟

قبل از آنکه اقدام به کنسلی بلیط هواپیما ماهان یا هر شرکت هواپیمایی دیگر کنید بهتر است بدانید که کنسل کردن بلیط های چارتر معمولا بسیار سخت و غیر ممکن است و بسیاری از شرکت های چارتر کننده پرواز شرایط کنسلی بلیط هواپیما را بعد از خرید ندارند. در صورت لغو بلیط نیز مبلغی هم بابت کنسلی بلیط هواپیما از شما دریافت می شود که در شرایط مختلف و با توجه به قوانین شرکت چارتر کننده متفاوت است.

گاهی نیمی از هزینه پرداختی به شما بازگرداننده می شود و گاهی تحت هیچ شرایطی بلیط شما را کنسل نمی کنند. همچنین به این نکته توجه داشته باشید که بعد از کنسلی بلیط هواپیما ماهان یا هر شرکت هواپیمایی دیگر، مابقی هزینه که شرکت هواپیمایی به فرد بر می گرداند، تنها به حساب شخص صاحب بلیط واریز می شود و حتی اگر خود فرد نیز شماره حساب دیگری را بیان کند پول به حساب شماره دیگر و شخص دیگری واریز نخواهد شد.

مساله دیگر در کنسلی بلیط هواپیما ماهان و یا هر شرکت هواپیمایی دیگر توجه به نحوه خرید بلیط است. در صورتی بلیط هواپیما را به صورت آنلاین تهیه کرده باشید، می توانید با مراجعه به سایت خرید بلیط وکسر جریمه شما بلیط خود را کنسل کنید. بخشی در سایت های فروش بلیط به کنسلی بلیط هواپیما ماهان یا هر شرکت هواپیمایی دیگر اختصاص داده شده که با مراجعه به آن و ارائه اطلاعات شخصی و بلیط خود می توانید بلیط خود را کنسل کنید.

در چه صورت می توانیم بلیط هواپیما را کنسل کنیم؟

انتخاب جریمه کنسلی بلیط با توجه به زمان باقی مانده به پرواز

همانطور که در بالا نیز ذکر شد در صورتی که اقدام به کنسلی بلیط هواپیما ماهان یا هر شرکت هواپیمایی دیگر کنید باید هزینه ای  بابت جریمه از پول بلیط کم شود. مقدار این هزینه با توجه به نوع سفر رفت و برگشت یا یک طرفه بودن، داخلی یا خارجی بودن، چارتر یا سیستمی بودن و شرکت هواپیمایی متفاوت است. یکی از مهم ترین فاکتور ها در انتخاب میزان جریمه کنسلی بلیط هواپیما ماهان و هر شرکت هواپیمایی دیگر زمان باقی مانده به پرواز است.

بدون شک هر چه زمان بیشتری تا پرواز باقی مانده باشد جریمه کمتری نیز از شخص گرفته می شود. برای مثال اگر از زمان خرید بلیط هواپیما زمان پرواز 3 روز یا بیشتر فاصله باشد، معمولا 30 تا 40 درصد هزینه بلیط به عنوان جریمه کم شده و بقیه پول به حساب شخص برمی گردد. اگر بعد از خرید بلیط هواپیما تا ساعت 12  رز قبل از پرواز اقدام به کنسلی بلیط هواپیما ماهان کنید، 70 تا 60 درصد قیمت بلیط به حساب شما باز گشته و باقی مانده پول به عنوان جریمه از آن کسر می شود. در صورتی هم که فقط 3 ساعت و یا کمتر به زمان پرواز هواپیما زمان باقی مانده باشد حدود 60 تا 70 درصد هزینه بلیط برای جریمه کسر شده و بقیه پول به حساب شخص بازگردانده می شود.

date_range چهارشنبه 14 فروردین 1398 remove_red_eye 569 بازدید favorite_border 0 chat 0
ثبت نظر
chat 0