{{ctrl.notification}}

چگونه بلیط هواپیما ایران ایر خریداری شده را با کم ترین ضرر پس بدهیم

چگونه بلیط هواپیما ایران ایر خریداری شده را با کم ترین ضرر پس بدهیم

سفرنتورک ، فروشنده رسمی بلیط هواپیما ایران ایر با پید اختصاصی می باشد. برای بلیط هواپیما ایران ایر با کلیک بر روی لینک زیر به صفحه اصلی بروید و با انتخاب نوع مسیر (داخلی/خارجی) ، مبدا و مقصد و تاریخ سفر خود ، جستجو نمائید وفهرستی از کل پرواز ها را مشاهده کنید.  چنانچه میخواهید صرفا پرواز های ایران ایر را ملاحظه نمائید میتوانید از فیلترهای پیش بینی شده در صفحه استفاده کنید. 

 

ممکن است بعد از خرید بلیط هواپیما ایران ایر اینترنتی یا هر شرکت مسافربری دیگری برنامه سفرتان تغییر کند یا مسائلی برایتان پیش بیاید که در زمانی که بلیط آن را تهیه کرده اید نتوانید به سفر بروید. در این شرایط قوانین و مقررات خاصی وجود دارد که می توانید بعد از خرید بلیط هواپیما ایران ایر و یا شرکت های دیگر بلیط را کنسل کنید.

ممکن است بعد از خرید بلیط هواپیما ایران ایر یا هر شرکت مسافربری دیگری برنامه سفرتان تغییر کند یا مسائلی برایتان پیش بیاید که در زمانی که بلیط آن را تهیه کرده اید نتوانید به سفر بروید. در این شرایط قوانین و مقررات خاصی وجود دارد که می توانید بعد از خرید بلیط هواپیما شرکت ایران ایر و یا شرکت های دیگر بلیط را کنسل کنید. این مساله ممکن است برای همه شما پیش بیاید، بنابراین با ما همراه باشید تا بدانید در صورت قرار گرفتن در چنین شرایطی مناسب ترین راهکار چیست.

چگونه بلیط هواپیما ایران ایر خریداری شده را با کم ترین ضرر پس بدهیم

نکات مهم قبل از خرید بلیط هواپیما ایران ایر

قبل از خرید بلیط هواپیما ایران ایر داخلی یا حتی خارجی بهتر است نکاتی را بدانید که هنگام پرواز و سفر مساله خاصی برایتان پیش نیاید. نکته مهم هنگام خرید بلیط هواپیما ایران ایر یا هر شرکت مسافربری دیگری آن است که هنگام خرید بلیط و پر کردن اطلاعات شخصی کاملا دقت کنید. هرگونه مشکلی که هنگام پذیرش در فرودگاه برای شما پیش بیاید بر عهده خود شماست و شرکت هواپیمایی مسئولیتی در قبال آن ندارد. در صورتی که بعد از پیگیری رزرو بلیط هواپیما ایران ایر قصد دارید در طول سفر از خدمات پزشکی ویژه یا تخفیف های جانبازی، بهزیستی و یا خانواده شهدا بهره مند شوید باید حضوری دفاتر ایران ایر مراجعه کنید.

بعد از انتخاب مقاصد پروازی ایران ایر سعی کنید حدود یک ساعت قبل از ساعت پرواز در فرودگاه حاضر باشید. بهتر است بدانید تمامی پروازهای ایران ایر از ترمینال 2 فرودگاه بین المللی مهرآباد انجام می شود. سوالی که ممکن است پیش بیاید این است که آیا پس  از خرید بلیط هواپیما ایران ایر چارتر یا انواع دیگر آن میتوانیم انتظار بازگشت وجه را داشته باشیم؟ پاسخ سوالاتی از این دست بدین صورت است که در صورتی که  زمان پرواز بیش از 2 ساعت تاخیر داشته باشد، شما می توانید بلیط خود را پس داده و هزینه پرداخت شده را پس بگیرید. البته در مورد بلیط های چارتری این مسئله صدق نمیکند و معمولا قابل استرداد نیستند. همچنین اگر قصد پیگیری رزرو بلیط هواپیمایی ایران ایر را دارید ، این نکته را نیز بدانید که در صورتی که پرواز بیش از 4 ساعت تاخیر داشته باشد، شما می توانید با مراجعه به دفاتر ایران ایر در همان مسیر یک بلیط دیگر با 30 درصد تخفیف تهیه کنید. 

شرایط کنسل کردن بلیط هواپیما

ممکن است بعد از خرید بلیط هواپیما ایران ایر مساله ای برایتان پیش بیاید که مجبور شوید بلیط خود را کنسل کنید. برای کنسل کردن بلیط شما مجبور به پرداخت جریمه هستید که این جریمه با توجه به شرایط مختلفی از جمله نوع پرواز، کلاس پرواز، ساعات باقی مانده به پرواز و غیره فرق می کند. در صورتی که بلیط شما از نوع چارتر باشد، اگر بعد از خرید بلیط هواپیما ایران ایر بخواهید آن را کنسل کنید باید شرکت چارتر کننده و نمایندگی های آن تماس بگیرید. لغو بلیط های چارتر معمولا عملی بسیار سخت و غیر ممکن است که بسیاری از شرکت های چارتر کننده آن را برای مشتریان خود انجام نمی دهند. مبلغی که هم بابت کنسلی بلیط هواپیما از شما دریافت می کنند طبق شرایط مختلف متفاوت است.

ممکن است در شرایط نیمی از هزینه پرداختی را به شما بازگردانند و ممکن است تحت هیچ شرایطی بلیط شما را کنسل نکنند. مساله دیگر آنکه در صورتی که بعد از خرید بلیط هواپیما قصد داشتید آن را کنسل کنید، هزینه مابقی که شرکت هواپیمایی به شما بر می گرداند، تنها به حساب شخص صاحب بلیط و خریدار آن واریز می شود. 

نکته دوم آنکه در صورتی که باز سایت سفرنتورک به صورت آنلاین اقدام به خرید و استعلام بلیط هواپیما ایران ایر یا هر شرکت مسافربری دیگر کرده باشید، می توانید با مراجعه به سایت سفرنتورک و پرداخت جریمه ای که از شما گرفته می شود بلیط خود را کنسل کنید. با مراجعه به سایت سفرنتورک بخش مشخصی مربوط به لغو و کنسل کردن بلیط است که با مراجعه به آن قسمت و ارائه اطلاعات شخصی و اطلاعات بلیط می توانید بلیط خود را لغو کنید.

چگونه بلیط هواپیما ایران ایر خریداری شده را با کم ترین ضرر پس بدهیم

کنسل کردن بلیط های رفت و برگشت

ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که در صورت خرید بلیط رفت و برگشت نیز می توانید آن را در هر دو سفر یا یکی از سفرها کنسل کنید؟ جواب سوال مثبت است. البته از آنجا که نرخ بلیط های دو طرفه و رفت و برگشت معمولا با تخفیف همراه بوده و قیمت کم تری دارد، در صورت کنسل کردن بلیط جریمه ای بیشتری از شما گرفته می شود. پس موقع سوار شدن بر ناوگان ایران ایراین نکته را نیز در ذهن خود نگه دارید.

جریمه ایران ایر در کنسل کردن بلیط

همانطور که در بالا نیز اشاره شد، نرخ جریمه ای که شرکت های مسافربری برای کنسل کردن بلیط از شما دریافت می کنند با یکدیگر متفاوت است. همچنین این میزان جریمه با توجه به سفر داخلی یا خارجی، نوع بلیط، زمان اعلام کنسلی بلیط و غیره در هر شرکت مسافربری نیز فرق می کند. در شرکت هواپیمایی ایران ایر در صورتی که بعد از رزرو صندلی ایران ایر مجبور شدید بلیط خود را کنسل کنید شامل یکی از شرایط زیر خواهید شد:

  • در صورتی که از زمان خرید بلیط هواپیما ایران ایر تا زمان پرواز 3 روز یا بیشتر زمان باقی مانده باشد، 30 درصد قیمت بلیط به عنوان جریمه کسر شده و مابقی پول آن به حساب شما بازگردانده می شود.
  • در صورتی که بعد از خرید بلیط هواپیما ایران ایر، تا ساعت 12 یک روز قبل از پرواز نیز به شرکت هواپیمایی اطلاع دهید، 70 درصد هزینه بلیط به حساب شما برگشته و 30 درصد آن به عنوان جریمه از شما کم می شود.
  • در صورتی که تنها 3 ساعت و کمتر به زمان پرواز باقی مانده باشد نیز 60 درصد هزینه بلیط به عنوان جریمه از شما کسر شده و مابقی به حساب شما بازگردانده می شود.

شرکت مسافربری ایران ایر در مقابل دیگر شرکت های مسافربری از نرخ های جریمه منطقی و قابل قبولی برخوردار است اما در صورتی که از کنسل کردن بلیط خود مطمئن هستید، هرچه زودتر برای آن اقدام کرده تا جریمه کم تری از شما گرفته شود. به این نکته توجه داشته باشید که انتقال وجه از حساب شرکت مسافربری به حساب شما به وسیله شبکه شتاب بین بانکی انجام شده و واریز آن ممکن است از چند دقیقه تا 72 ساعت طول بکشد. لذا اگر در ساعت های اولیه کنسل کردن بلیط پول به حسابتان برگردانده نشد صبور باشید و تا 72 ساعت صبر کنید. همچنین آنکه سعی کنید قبل از خرید بلیط هواپیما ایران ایر یا هر شرکت مسافربری دیگر از زمان سفر خود اطمینان حاصل کنید تا نیازی به کنسل کردن بلیط نداشته و متحمل ضرر نشوید.   

 

ثبت نظر
chat 0