{{ctrl.notification}}

کدام درختان را باید در تابستان کاشت؟

کدام درختان را باید در تابستان کاشت؟

سفرنتورک ، سامانه مجاز فروش اینترنتی بلیط هواپیما و اتوبوس می باشد. برای خرید بلیط هواپیما با کلیک بر روی لینک زیر به صفحه اصلی بروید و با انتخاب نوع مسیر (داخلی/خارجی) ، مبدا ، مقصد و تاریخ سفر ، جستجو نمائید وفهرستی از کل پرواز ها را مشاهده کنید.  

 

همواره کاشت درختان و رویش گیاهان سبزینه‌ای تازه و با طراوت را به محیط اطراف ما می‌بخشد و تماشای شاخه‌های پربار درختانی که در فصل های گرم سال شکوفه‌های بهاری و میوه‌های تازه را به بار می‌آورند، دیدنی و لذت بخش است. اغلب افراد و باغبانان فصل زمستان را به دلیل خواب درختان و گیاهان برای کاشت مناسب می‌دانند حال آنکه فصل تابستان نیز برای کاشت برخی از درختانی که برای رویش به خاک گرم و نور آفتاب بسیار نیازمندند، مناسب است. پاسخ به این پرسش که کدام درختان را باید در تابستان کاشت، بستگی به دانش کافی در خصوص کاشت و پرورش دارد که در ادامه به شرح کوتاهی از آن می‌پردازیم. این مقاله با عناوین "درکدام سایت با خرید بلیط درخت میتوان کاشت" و "وبسایت فروش بلیط هواپیما که حامی طبیعت است" و "کدام وبسایت فروش بلیط به محیط زیست کمک میکند" برای موتورهای جستجو علامت گذاری شده است.

کدام درختان را باید در تابستان کاشت؟

چه نوع درختانی را می‌توان در فصل تابستان کاشت؟

معمولا گیاهان و درختانی که نسبت به آب و هوای گرم و خشک، جنس و نوع خاک، حساسیتی ندارند و یا در برابر رطوبت و سختی خاک مقاوم هستند را می‌توان در فصل تابستان کاشت. معمولا این نوع درختان را می‌توان در هر نوع خاکی از جمله شنی، لومی و رسی کاشت و شاهد رشد و رویش مطلوب و پربار اینگونه درختان شد. از سوی دیگر توجه به این نکته ضروری است که اینگونه درختان به آفتاب کامل و نور زیاد جهت رویش و پرورش نیازمندند و بنابراین بایستی بذر اینگونه درختان را در مناطق پر نور و آفتابی کاشت

در ادامه به شرح مختصری از ویژگی‌های برخی از درختانی که می‌توان در فصل‌های گرم سال کاشت، اشاره می‌نماییم؛

درخت زیتون تلخ

نهال زیتون تلخ برای کاشت به رطوبت خاک نیازی ندارد و می‌توان آن را در فصل‌های گرم سال نیز کاشت. اگر چه شکوفه‌های درخت زیتون در فصل بهار ظاهر می‌شوند و می‌توان میوه‌های درخت زیتون تلخ را نیز در تابستان برداشت کرد، اما برای کاشت در زمین و خاک خشک نیز از مقاومت قابل توجهی برخوردار است. گفتنی است بذر این درخت را می‌توان در فصل بهار کاشت و در فصل تابستان نیز آن را قلمه زد. میوه‌های آن نیز تا فصل پاییز و زمستان بر شاخه‌ها بر جای باقی می‌مانند

درخت زیتون تلخ

درخت خرمالو

درخت خرمالو از جمله درختان زیبایی است که علاوه بر زیبایی منحصر به فردی که دارد در فصل‌های گرم سال نیز می‌توان از سایه آن نیز بهره برد. قابل ذکر است که هوای گرمسیری و شرجی از جمله بهترین شرایطی است که می‌توان برای پرورش و رویش درخت خرمالو از آن بهره جست. خرمالو نیز میوه‌ای با طبع گرم است که بذر آن در فصل‌های گرم سال کاشته می شود. البته می توان نهال آن را نیز در شرایط آب و هوایی معتدل نیز کاشت. درخت خرمالو در فصل‌های سرد سال، آنچنان به آبیاری بسیار زیاد نیاز ندارد اما در تابستان به دلیل گرمی و خشکی خاک بایستی آن را مرتب آبیاری نمود.

درخت خرمالو

درخت سرو

درختان سرو زینتی که معمولا برای زیباسازی محیط اطراف به کار برده می‌شود، در برابر خشکی از خود مقاومت نشان داده و معمولا به آبیاری کمی نیازمندند. بنابراین بذر این درخت را نیز می‌توان در فصل‌های گرم سال مانند بهار یا تابستان کاشت. آنچه که جهت کاشت نهال درخت سرو اهمیت دارد، نوع خاکی است که بذر در آن می روید. معمولا برای کاشت درخت سرو از خاک شنی، لومی و یا رسی استفاده می‌نمایند. گفتنی است جهت رویش کافی و مطلوب درخت سرو بایستی آن را در مناطق پر نور و آفتابی بکارید. به همین جهت فصل تابستان برای تشخیص بهترین مکان پر نور جهت کاشت بذر بسیار مناسب است

درخت سرو

درخت اقاقیا

درخت اقاقیا نیز به خشکی و در شرایط آب و هوایی گرم بسیار مقاوم بوده و از جمله درختان زیبایی است که می توان شکوفه‌های سفید و صورتی آن را در فصل بهار دیدن کرد. علاوه بر آن درخت اقاقیا دارای سایه های پهنی است که می‌توان لذت خنکای هوای بهاری را در زیر سایه آن چشید.

شایان ذکر است که این مقاله با نام های "درکدام سایت با خرید بلیط درخت میتوان کاشت" و "وبسایت فروش بلیط هواپیما که حامی طبیعت است" و "کدام وبسایت فروش بلیط به محیط زیست کمک میکند" برای موتورهای جست و جو تگ گذاری شده است.

درخت اقاقیا

درخت بلوط

درخت بلوط از جمله درختانی است که برای پرورش و رویش به آفتاب بسیار زیاد نیازمند است. به دلیل مقاومت این درخت در برابر هوای گرم و خشک می‌توان بذر ان را در فصل تابستان نیز کاشت. از سوی دیگر از آنجایی که دارای سایبان بسیار پهن و وسیعی است، می‌توان آن را در فضای سبز و یا چمن نیز کاشت. معمولا در پارک‌ها و فضاهای وسیع شاهد رویش درخت بلوط خواهید بود

درخت بلوط

درخت کاج

درخت کاج از جمله درختان زینتی و زیباست که در برخی مناطق شاهد رویش آن هستید. از آنجایی که درخت کاج به جنس و نوع خاک حساسیتی ندارد، می توان بذر آن را در هر نوع خاکی کاشت. همچنین به دلیل مقاومت این درخت در برابر هوای گرم و خشک می‌توان بذر آن را در فصل تابستان نیز کاشت. میزان آبیاری درخت کاج میانه و متوسط است. از دیگر خصایص این گیاه که می‌توان آن را در فصل تابستان کاشت، نیاز آن به آفتاب کامل است و اگر چنانچه در منطقه‌ای کاشته شود که فاقد نور آفتاب است، درخت کاج نمی‌تواند از رویش مطلوبی برخوردار شود.

درخت کاج

date_range سه شنبه 01 مرداد 1398 remove_red_eye 15035 بازدید favorite_border 0 chat 2
ثبت نظر
chat 2
azar ahmadi :

بسیار جالب و آموزنده بود با تشکر

zahra bagheri :

mamnun az mataleb jalebtun.