{{ctrl.notification}}

کمپین های موفق درختکاری در دنیا

کمپین های موفق درختکاری در دنیا

سفرنتورک ، سامانه مجاز فروش اینترنتی بلیط هواپیما و اتوبوس می باشد. برای خرید بلیط هواپیما با کلیک بر روی لینک زیر به صفحه اصلی بروید و با انتخاب نوع مسیر (داخلی/خارجی) ، مبدا ، مقصد و تاریخ سفر ، جستجو نمائید وفهرستی از کل پرواز ها را مشاهده کنید.  

 

یکی از بهترین اتفاقاتی که در کل دنیا وجود داشته و در واقع نوعی هم عقیده بودن ملت ها به حساب می آید، توجه به محیط زیست و درختکاری است. اینکه تمام جهان در تقویم سالانه خود روزی را به عنوان روز درختکاری تعیین می کنند به این معنا است که همه مردم دنیا نگران حیات زمین و طبیعت هستند. چنین مناسبتی همبستگی مردم را بیشتر خواهد کرد چرا که در چنین روزی همه انسان ها تمام تلاش خود را برای کاشت درخت و فرهنگ سازی در این زمینه خواهند داشت. خوشبختانه در دنیا کمپین های موفقی وجود دارد که در زمینه درختکاری و احیای طبیعت فعالیت می کنند. این مقاله با عناوین "بلیط هواپیما و کمپین درختکاری" و "خرید بلیط هواپیما و کمپین درختکاری" برای موتورهای جستجو علامت گذاری شده است.

کمپین های موفق درختکاری در دنیا

بررسی کمپین های درختکاری در دنیا

هر چند که در دنیا کمپین های زیادی برای حمایت از درختکاری وجود دارد اما در این مقاله ما چند نمونه کمپین موفق را معرفی خواهیم نمود:

کمپین Woodchuck USA : یک کالا بخر، یک درخت بکار

این کمپین از جنگل های آمریکا حمایت کرده و با مسئولان حمایت از طبیعت وارد همکاری شده است. در این شرکت به ازای هر کالایی که به فروش می رسد، یک درخت به جنگل اهدا می شود. لذا هر چه خرید بیشتر باشد قطعا شانس نجات جنگل ها و طبیعت های آمریکا بیشتر خواهد شد که این موفقیت به میزان حمایت مشتریان بستگی دارد.

کمپین Woodchuck USA : یک کالا بخر، یک درخت بکار

کمپین tentree

این کمپین در واقع فعالیت جهانی دارد و بر روی کاشت درخت در کل سیاره زمین تمرکز می کند. تغییر زندگی انسان ها مهمترین شعار این کمپین است. درختان نقش مهمی در حیات بشریت دارند چرا که نبود آن ها باعث کاهش اکسیژن هوا خواهد شد که متعاقبا خطر مرگ را برای مردم به دنبال خواهد داشت. از سوی دیگر درختان در تهیه خوراک انسان و دام، تهیه چوب و... نقش مهمی را ایفا می کنند لذا هدف این کمپین در این است که درختان با زندگی انسان ها عجین شوند به گونه ای که هر فرد خود را نسبت به کاشت درخت و حفاظت از طبیعت مسئول بداند.

2-	کمپین tentree

کمپین WeWOOD

این کمپین از سال 2011 فعالیت های خود را در حفظ طبیعت و درختکاری در کنار شرکای خود شروع نموده و تا کنون توانسته است 420 هزار درخت را در طبیعت کشت کند. هدف این کمپین این است که تعداد درختان را تا سال 2020 به یک میلیون برساند. جالب است بدانید که در این کمپین خلاقیتی به کار گرفته شده است تا مردم همواره به خاطر داشته باشند درختان، مهمترین موجودات زنده کره زمین هستند. زمانی که وارد کمپین می شوید ساعت های چوبی به شما هدیه می شود که با نگاه به آن، به ذهنتان تلنگر خواهد خورد و نسبت به حفظ طبیعت هوشیارتر می شوید.

کمپین WeWOOD

کمپین etnies

شروع فعالیت این کمپین با خرید کفش شروع شد. از سال 2011 این شرکت تصمیم به احیای جنگل های بارانی کاستاریکا نمود و اعلام نمود به ازای فروش هر جفت کفش، یک درخت به این جنگل ها اهدا خواهد شد. سپس این برنامه به برزیل و در ادامه به آفریقا توسعه پیدا کرد. امروزه فعالیت های این کمپین در 5 قاره از دنیا ادامه داشته و اکنون به افتخار اعلام می کند که تعداد درختان کاشت شده در دنیا به یک میلیون رسیده است و تمام این موفقیت را مدیون مشتریانی است که با خرید کفش، از کاشت درخت حمایت کرده اند.

کمپین Baron Fig

شعار این کمپین، تعامل با جهان و دنیای اطرافمان است. خوشبختانه حمایت مردم از این شرکت کمک کرده است تا درختان زیادی به صورت سالانه به دامن طبیعت هدیه شوند و این پیشرفت مدیون مردمی است که از طریق خرید کتاب، از کمپین حمایت می کنند. هر خرید کتاب سهمی در کاشت درخت خواهد داشت. با این کار هم فرهنگ کتابخوانی در دنیا غنی تر شده و هم از این طریق مردم نقش موثری در احیای طبیعت خواهند داشت.

کمپین good seeds apparel : کاشت بذر خوب

این کمپین از روستاها حمایت می کند و با کمک حامیان و دوستان خود نهال ها را به مناطق روستایی ارسال می کند تا در این نواحی نیز طبیعت احیا گردد. با این کار میزان تولید مواد غذایی نیز در روستاها بیشتر شده و همین مسئله بر روی ادامه زندگی روستا نشینی و حفظ جمعیت در این مناطق بسیار تاثیر خواهد گذاشت. شعر ما، کاشت بذر خوب در دنیا است.

کمپین Wave Tribe

کمپین طوفان موج مفتخر است که با همکاری حامیان خود کاشت درخت در جنگل های بارانی برزیل را آغاز نموده و به ازای خرید هر کالا توسط مشتریان،یک درخت را به طبیعت این کشور اهدا می کند. جنگل ها مهمترین منبع ارگانیک در دنیا هستند که نه تنها باعث حفظ طبیعت و جلوگیری از فرسایش آبی و بادی می شود بلکه منبع غذایی برای مردم نیز به حساب می آید. از طرفی حفظ جنگل ها به معنی حفظ اکوسیستم جانوری و گیاهی نیز خواهد بود.

 

جالب است بدانید که وبسایت درختکاری  (http://derakhtkari.com)  و  وبسایت سفرنتورک نیز از مرداد ماه سال 1398 با همکاری یکدیگر اقدام به راه اندازی  کمپین "یک میلیون درخت برای ایران"  نموده اند. هدف این کمپین تولید سالیانه 1 میلیون نهال (از طریق ساخت 31 نهالستان در 31 استان کشور) و ارائه رایگان آنها به ngo  های فعال در زمینه محط زیست و علاقه مندان به کاشت درخت میباشد.  این مقاله با  نام "بلیط هواپیما و کمپین درختکاری" و "خرید بلیط هواپیما و کمپین درختکاری" علامت گزاری شده است.

date_range شنبه 05 مرداد 1398 remove_red_eye 864 بازدید favorite_border 0 chat 1
ثبت نظر
chat 1
مهدی :

این خیلی خوبه که یه شرکت ایرانی هم بالاخره تصمیم گرفت از جنگل های کشورمون محافظت کنه . این جزو معدود حرکت هایی هست که اگه ما از شرکت های غربی کپی کنیم ، واقعا به کشورمون خدمت کردیم. دمتون گرم .