{{ctrl.notification}}

گازهای گلخانه ای چیست و چرا باید جلوی افزایش آن را گرفت؟

گازهای گلخانه ای چیست و چرا باید جلوی افزایش آن را گرفت؟

سفرنتورک ، سامانه مجاز فروش بلیط هواپیما و اتوبوس میباشد. برای خرید هواپیما با کلیک بر روی لینک زیر به صفحه اصلی بروید و با انتخاب نوع مسیر (داخلی / خارجی) ، مبدا ، مقصد و تاریخ سفر ، جستجو نمائید و فهرستی از کل پرواز ها را مشاهده کنید.

در این نوشتار به این میپردازیم که گازهای گلخانه ای چیست و چرا باید جلوی افزایش آن را بگیریم . این مقاله با نام های وبسایت بلیط هواپیما درختکاری ، وبسایت فروش بلیط هواپیما درختکاری برای موتورهای جست و جو علامت گذاری شده است.

 

گازهای گلخانه ای چیست و چرا باید جلوی افزایش آن را گرفت؟

بسیاری از ما نام گازهای گلخانه ای را بار ها شنیده ایم و اگر به ما بگویند معروف ترین گاز گلخانه ای چیست احتمالا پاسخ همه ی ما دی اکسید کربن می باشد. درست است که دی اکسید کربن را با نام گازهای گلخانه ای می شناسیم اما دی اکسید کربن تنها یکی از گازهای گلخانه ای می باشد. گازهای گلخانه ای به این شرح می باشند: دی‌اکسید کربن،دی‌ نیتروژن اکسید (گاز خنده)، متان، بخار آب و ازت.با ما همراه باشید تا بیشتر در رابطه با گازهای گلخانه ای و مبارزه با آن ها با حمایت از درختکاری آشنا شویم.

علت نام گذاری گازهای گلخانه ای این است که این گاز ها در جو زمین فضای گلخانه ها را ایجاد می کنند. در گلخانه هنگامی که نور خورشید از شیشه عبور می کند و وارد محیط گلخانه می شود در مسیر برگشت به دلیل وجود گازهایی که گل ها و یا گیاهان ایجاد میکنند بخشی از نور از شیشه عبور نمی کند و در محیط گلخانه مانده و موجب گرم شدن گلخانه می شود. در جو زمین نیز گازهای گلخانه ای به همین صورت عمل می کنند اما امروزه با فعالیت های بشر که موجب افزایش غلظت گازهای گلخانه ای شده است می توان با حمایت از درختکاری و کمک به کاشت درخت در راستای کاهش غلظت این گاز ها کمک کرد.

همان طور که گفتیم گاز های گلخانه ای اگر در غلظت به اندازه ی خود باشند مضر نیستند و از یخ زدگی زمین جلوگیری می کنند اما اگر غلظت این گاز ها از حد خود عبور کند موجب گرمای بیش از حد کره زمین و همچنین موجب مضرات بیشتر می شود. حال برای این دغدغه چه باید کرد؟

شایان ذکر است که این مقاله با نام های وبسایت بلیط هواپیما درختکاری و یا وبسایت فروش بلیط هواپیما درختکاری برای موتورهای جست و جو تگ گذاری شده است.

مبارزه با گازهای گلخانه ای با حمایت از درختکاری

مبارزه با گازهای گلخانه ای با حمایت از درختکاری

همان طور که گفتیم امروزه با فعالیت هایی که بشر می کند و افزایش بی رویه تعداد اتومبیل ها و هم چنین افزایش تعداد کارخانه به طبع میزان غلظت گازهای گلخانه ای نیز افزایش یافته است که این موضوع خود نگران کننده می باشد. اما راه حل چیست؟ راه حل این است که به جای قطع بی رویه درختان با حمایت از درختکاری و کمک به کاشت درخت بتوانیم این موضوع را کنترل کنیم. همان طور که می دانید گیاهان و درختان تعدادی از گازهای گلخانه ای را دریافت می کنند و سپس اکسیژن تولید می کنند. بنابراین با حمایت از درختکاری می توانیم با افزایش بی رویه غلظت گازهای گلخانه ای مبارزه کنیم.

یادآور میشویم که این مقاله با نام های وبسایت بلیط هواپیما درختکاری ، وبسایت فروش بلیط هواپیما درختکاری برای موتورهای جست و جو تگ گذاری شده است.

حمایت از درختکاری یعنی اینکه هر فرد یک نهال بکارد و به کاشت درختان کمک کند اگر فردی نمی تواند یک نهال یا یک درخت بکارد می تواند با حمایت از کمپین هایی که در مسیر حمایت از درختکاری و حفظ محیط زیست حرکت می کنند با گازهای گلخانه ای و مضراتی که این گازها برای کره زمین و انسان ها دارند مبارزه کند. همچنین برای حمایت از درختکاری می توانیم در زمین هایی که در هر جای کشورمان مستعد کشاورزی و باغداری هستند اقدام به ایجاد باغ یا زمین کشاورزی کنیم البته این کار را باید با رعایت نکات اصولی خودش انجام داد اما در راستای حمایت از درختکاری و مبارزه با گاز های گلخانه ای با این کار می توانیم برای دیگر مردم نیز مفید واقع شویم و از این طریق نیز درآمدزایی کنیم. از دیگر راهکارهای مبارزه با گاز های گلخانه ای و حمایت از درختکاری می تواند این باشد که دولت طرح هایی را در راستای کمک به کاشت درخت اجرا کند.

date_range دوشنبه 24 تیر 1398 remove_red_eye 529 بازدید favorite_border 0 chat 2
ثبت نظر
chat 2
mahdie :

خیلی جالب بود

sadegh hoseinpour :

خیلی ممنون، مطلب جالبی بود.