{{ctrl.notification}}

یک راه ساده کاشت درخت در ایران

یک راه ساده کاشت درخت در ایران

سفرنتورک ، سامانه مجاز فروش بلیط هواپیما و اتوبوس میباشد. برای خرید هواپیما با کلیک بر روی لینک زیر به صفحه اصلی بروید و با انتخاب نوع مسیر (داخلی / خارجی) ، مبدا ، مقصد و تاریخ سفر ، جستجو نمائید و فهرستی از کل پرواز ها را مشاهده کنید.

یک راه ساده کاشت درخت در ایران

کاشت درخت در هر جای دنیا امری پسندیده و زیبا و حیات بخش است. درخت ها نیز مانند ما انسان ها موجوداتی زنده هستند و علاوه بر اینکه کاشت درخت می تواند موجب زیبایی محیط زیست شود فواید بسیار زیادی نیز برای  طبیعت دارد. برای کاشت درخت از روش های متفاوتی میتوان استفاده کرد. برخی ترجیح میدهند نهال آن را بکارند ، برخی دوست دارند با زیر خاک قرار دادن هسته آن ، درخت دلخواهشان را پرورش دهند. بعضی هم فرصتی برای زیر و رو کردن خاک ، آبیاری و مراقبت از درخت ندارند اما به طبیعت اهمیت میدهند. آنها ترجیح میدهند به شکل آنلاین درخت بکارند . در ادامه این مطلب روش های گفته شده را با هم مرور میکنیم.

کاشت درخت در ایران به شکل سنتی

برای کاشت درخت باید اصولی را بدانیم. بعضی از درختان در یک محیط خاص رشد می کنند. کاشت درخت بسته به نوع درختی که قصد داریم نهال آن را بکاریم  در زمان خاصی باید انجام شود. در کشور ما ایران درختان زیادی کاشته شده و کاشته می شوند و این درختان با توجه به نوع درخت باید در مکان و فضای مخصوص به خود و در زمان مناسب کاشته شوند. یک درخت در مناطق گرمسیر قابلیت رشد دارد و یا درختی دیگر در مناطق سردسیر. بنابراین برای کاشت درخت باید نکاتی را بدانیم و شیوه ی اصولی آن را فرا بگیریم.

کاشت درخت در ایران به شکل آنلاین

در زندگی مدرن امروز ، ممکن است دیگر فرصت نکنیم تا به مطالعه درباره نوع درختان و شیوه کاشت هرکدام بپردازیم. این کار نیاز به زمان و مهارت خاصی دارد که حتی با وجود اشتیاق فراوان جهت کمک به طبیعت ، باز هم این امر محقق نمی گردد. در این میان ، برخی شرکت ها و صنایع ، راهکارهای مفیدی را پیش روی ما قرار داده اند که برخی از آنها عبارتند از :

کاشت درخت به صورت آنلاین

برخی از شرکت ها ، این امکان را فراهم کرده اند تا با رجوع به وبسایت آنها ، بتوانیم از خدمات آنلاین شان بهره ببریم. یعنی تنها کاری که نیاز است انجام دهیم ، این است که نوع درخت درخواستی را انتخاب کنیم و پس از پرداخت هزینه منتظر بمانیم تا متخصصانشان نهال مورد نظر ما را در منطقه دلخواه ، بکارند.

کمک به حامیان محیط زیست

یک راه دیگر ، کمک به گروه ها و حامیان محیط زیست است . معمولا با پرداخت مبلغی ، این انجمن ها ، به میزان پولی که اهدا کرده ایم ، درخت میکارند. 

کمک به محیط زیست با خرید بلیط هواپیما

شایان ذکر است که این مقاله با نام کمک به محیط زیست با خرید بلیط هواپیما برای موتورهای جست و جو تگ گذاری شده است.

 

اصولی کلی درباره کاشت درخت در ایران

بهترین زمان که می توان برای کاشت درخت اقدام کرد زمانی است که نهال درخت مورد نظر خواب است. در محیط های گرم و همچنین محیط های معتدل و مناطق گرم بهترین زمان برای کاشت درخت و نهال آن فصل پاییز می باشد. در مناطق بسیار سرد نیز بهترین زمان برای کاشت درخت بعد از یخبندان و بادهای شدید است. بهتر است برای کاشت درخت در روزهایی که ابری است اقدام کنید به دلیل آنکه روزهای ابری با بارش باران همراه است و نهال درخت به خوبی آب خورده می شود. توجه کنید که در روز های بسیار گرم یا روزهای سرد و یخبندان برای کاشت نهال درخت اقدام نکنید چرا که موفقیت آمیز نخواهد بود. اگر در فصل پاییز برای کاشت درخت اقدام می کنید بهتر آن است در روزهای قبل از یخبندان این کار را انجام دهید.

مراحل کلی کاشت درخت 

  1. ابتدا یک گودال برای کاشت درخت و نهال مربوط به آن حفر کنید توجه کنید اندازه ی گودال حفر شده مناسب باشد.
  2. سپس مقداری خاک سطح زمین را با کود حیوانی مخلوط کرده و داخل گودال بریزید باید بدانید که این مقدار نباید خیلی زیاد باشد.
  3. سپس در مرحله ی بعد نهال را به آرامی درون گودال قرار دهید. سپس برای پر کردن گودال دوباره خاک سطح زمین را با کود حیوانی مخلوط کرده و گودال را با آن به طور کامل پر کنید.
  4. هنگامی که مطمئن شدید گودال را به خوبی با خاک پر کرده اید حال به آرامی کمی نهال را تکان دهید تا مخلوط خاک ها به خورد ریشه های نیز برود. در آخر با یک وسیله خاک اطراف نهال که روی گودال را پوشانده فشرده کنید تا نهال در جای خود به خوبی مستقر شود باید توجه کنید نهال باید در مرکز گودال قرار گرفته باشد تا به خوبی رشد کند. بعد از اینکه نهال را کاشتید حال به خوبی آن را آبیاری کنید این کار را بلافاصله انجام دهید. 

روشی که در بالا ذکر کردیم روش کلی برای کاشت درخت می باشد بسته به نوع درختی که برای کاشت آن تصمیم دارید و همچنین منطقه ای که درخت را در آن می کارید باید اصول کاشت خاص و یا آبیاری مخصوص به آن درخت را بدانید. بسته به نوع درخت و نهال و شرایط آب و هوایی منطقه مورد نظر تعداد دفعات و همچنین زمان آبیاری متفاوت می باشد. لازم به ذکر است که روش های آبیاری هر نهال هم ممکن است متفاوت باشد اما بهترین روش برای آبیاری نهال کاشته شده آبیاری به روش قطره ای می باشد. 

امیدواریم که مطلب مفید بوده باشد. چنانچه پیشنهاد یا نظری در رابطه با این نوشتار داشتید ، خوشحال میشویم آن را با ما در میان بگذارید.

date_range سه شنبه 25 تیر 1398 remove_red_eye 1139 بازدید favorite_border 0 chat 1
ثبت نظر
chat 1
زهرا موسوی :

اگر شخصی درختی بکارد یا مزرعه ای را به زیر کشت ببرد و انسان ها، حیوانات یا پرندگان از آن بخورند، این کار صدقه ای از طرف آن شخص شمرده می شود» پیامبر اکرم (ص)