{{ctrl.notification}}

شرایط و قوانین رزرو و خرید بلیط هواپیما

 | safarnetwork
قوانین کلی

قوانین و مقررات سایت سفرنتورک

 

1- وبسایت سفرنتورک تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران، قوانین جرائم اینترنتی و مجموعه‌ قوانین و مقررات تجارت الکترونیکی و قوانین حاکم بر حمل و نقل هوایی مسافران میباشد و طبق آن فعالیت مینماید و خرید شما از این وب سایت به معنی پذیرش این مطلب می باشد.

 

2- وبسایت سفرنتورک اخلاقا متعهد میگردد تا حد توان تمامی تلاش خود را برای حفظ و تامین منافع مشتریان خود بکار گيرد.

 

3- هر گونه سوء استفاده از اطلاعات، عکس‌ها، نقشه‌ها، طرح‌ها، لوگو ، نام و…  از این وب‌سایت سفر نتورك پیگرد قانونی خواهد داشت و ذکر اين مطالب از سایت سفرنتورک تنها با ذکر نام منبع مجاز است.

 

4- اطلاعات شخصی کاربران نزد وب‌سایت سفرنتورک محفوظ میباشد و  سفرنتورک متعهد میگردد تا تمام تلاش خود را برای حفظ حریم شخصی افراد بکار گيرد. البته مراجع ذیصلاح تنها در صورت بروز موارد مصرح در قانون، امکان استفاده از این اطلاعات را خواهند داشت.

 

5- مسئولیت هر گونه ضرر و زیان مالی و معنوی ناشی از ورود اطلاعات اشتباه توسط کاربر در هنگام خرید بلیط هواپیما ، خرید بلیط اتوبوس و یا رزرو هتل، به عهده ایشان می باشد و هیچگونه مسئولیتی از این بابت بر عهده سایت سفرنتورک نمیباشد و کل هزینه های مالی مربوط به اصلاح اطلاعات اشتباهِ وارد شده  (اگر امکان پذیر باشد) بر عهده کاربر میباشد.

 

6- وبسایت سفرنتورک تنها و تنها فروشنده بلیط هواپیما و اتوبوس میباشد و در قبال هر گونه تغییری در شرایط پرواز هواپیما و یا حرکت اتوبوس  از قبیل لغو  ، تاخیر یا تعجیل و ... آن مسئولیتی  بر عهده نخواهد داشت.

 

7- پرواز های چارتری قابل استرداد نمیباشد.  پروازهای سیستمی با رعایت ضوابط و مقررات سازمان هواپیمایی کشوری و ایرلاین ها  و پس از کسر جریمه کنسلی قابل استرداد میباشد و سایت سفرنتورک تابع این قوانین میباشد.

 

8- مسئولیت ناشی از عدم هماهنگی با سفرنتورک جهت استفاده از خدمات خاص نظیر ویلچر، ماسک اکسیژن و .... بر عهده مسافر می باشد. مسافران حداقل باید 24 ساعت قبل از پرواز با پشتیبانی سفرنتورک تماس گرفته و موارد مورد نیاز خود را اعلام نمایند.

 

9- طبق مقررات سازمان هواپيمايي كشوري همراه داشتن مجوز پزشك براي خانم هاي باردار افراد مبتلا به بيماريهاي قلبي ، عروقي ، تنفسي ، صرع، ديابت مليتوس كنترل نشده كه دياليز مي شوند ويا هرگونه بيماري كه منع سفر هوايي باشد هنگام مسافرت هوايي ضروري مي باشد همچنين لازم است اين مسافران داروهاي خود را در طول سفر همراه داشته باشند. هرگونه آسیب ، ضرر و زیان مالی ناشی از عدم رعایت موارد فوق بر عهده کاربر و یا مسافر میباشد و هیچگونه مسئولیتی بر عهده سایت سفرنتورک نمی باشد. لازم به ذکر است که ایرلاین در صورت تشخیص خطرناک بودن سفر برای مسافر – چه برای خودِ مسافر و چه برای دیگر مسافران - مجاز به ممانعت از پرواز ایشان میباشد حتی اگر نامه بلامانع بودن سفر از پزشک داشته باشند. در چنین شرایطی کنسلی بلیط  هواپیما مطابق با قوانین جاری استرداد  بلیط هواپیما صورت خواهد پذیرفت و سفر نتورک در این خصوص هیچگونه مسئولیتی نخواهد داشت.

 

10- در پرواز های خارجی ، سفر نتورک و ایرلاین هیچ مسئولیتی در قبال ممنوع‌الخروجی مسافرین  بر عهده ندارند و  لغو بلیط هواپیما و استرداد مبلغ  بلیط در این صورت مطابق قوانین ایرلاین انجام می‌شود.

 

11- در پرواز های خارجی ، گذرنامه مسافر باید در زمان پرواز، حداقل شش ماه اعتبار داشته باشد و  در غیر اینصورت از خروج وی در فرودگاه ممانعت به عمل خواهد آمد. همچنین مسافران موظف هستند تا قبل از خرید بلیط هواپیما به مقصد کشورهای نیازمند به ویزا (روادید) محدوده ی اعتبار ویزای خود را دقیقا چک نمایند. همچنین مسئولیت کنترل ویزای کشور مقصد و ویزای ترانزیت بر عهده مسافر می باشد. بسیاری از ایرلاین ها مانع سوار شدن افرادی میگردند که بلیط برگشت و یا بیمه مسافرتی تهیه نکرده اند (به ویژه کشورهای حوزه شینگن) لذا مسافر باید خود در این زمینه تلاش های لازم را انجام دهد. 

چنانچه به دلیل هر یک از موارد فوق سفر مسافر لغو گردد هیچ مسئولیتی بر عهده وبسایت سفرنتورک نیست و لغو بليط و استرداد مبلغ بليط در این صورت مطابق قوانین ایرلاین انجام می‌شود. همچنین بنا بر هر دلیلی کشور مقصد مانع از ورود مسافر به خاک خود گردد نیز مسئولیتی برعهده سایت سفرنتورک نخواهد بود.

 

12-  هزینه کنسلی بلیط هواپیما در سفرهای خارجی تابع قوانین بلیط های داخلی نبوده و شرکت های مسافربری بر اساس سیاست های داخلی شرایط کنسلی را تعیین می کنند.

 

13- شرایط حمل مسافر و توشه همراه

شرایط قرارداد طبق پيمان ورشو :

 • يعني پيمان مربوط به يكنواخت نمودن پاره‌اي از مقررات حمل‌ونقل بين‌المللي هوايي كه در تاريخ 12 اكتبر 1929 در ورشو به امضا رسيده يا اصلاحيه پيمان مزبور كه در تاريخ 28 سپتامبر 1955 در لاهه انجام‌گرفته و هرکدام در موردي شمول خواهد يافت.
 • حمل‌ونقلی كه طبق اين شرايط انجام گيرد تابع مقررات و محدودیت‌های مربوط به مسئوليت مقرر در پيمان ورشو خواهد بود. مگر اينكه چنين حمل‌ونقلی همان‌طور كه در پيمان مزبور تعریف‌شده از نوع حمل‌ونقل بین‌المللی نباشد.
 • حمل‌ونقل فوق‌الذكر و انجام ساير خدماتي كه توسط هر حمل‌کننده‌ای انجام مي‌شود تا حدودي كه با مراتب فوق مغايرت نداشته باشد تابع شرايط زير خواهد بود: (1) شرايط مقرر در اين بليت (2) تعرفه‌هاي قابل انطباق (3) شرايط حمل مؤسسه حمل‌کننده و مقررات مربوط به آن، كه جزئي از اين قرارداد محسوب مي‌شود (و در دفاتر مؤسسه حمل‌کننده موجود و در صورت تقاضا در دسترس گذارده مي‌شود) به‌استثنای موارد حمل بين نقطه‌اي در كشورهاي ایالات‌متحده آمريكا يا كانادا و به هر نقطه‌اي خارج از كشورهاي مزبور كه تابع تعرفه‌هاي معتبر جاری، در آن كشورها مي‌باشد.
 • نام حمل‌کننده را مي‌توان به‌اختصار در بليت درج نمود. نام كامل بايستي همراه با نام اختصاري در تعرفه‌ها، شرايط حمل ، مقررات يا برنامه پروازي قيد شود. نشاني حمل‌کننده فرودگاه مبدأ خواهد بود كه در مقابل اولين نام اختصاري حمل‌کننده در بليت درج مي‌شود. نقاط توقف موردتوافق به‌قرار مندرج در اين بليت يا به شرح مندرج در برنامه‌هاي پروازي در مسير حمل مسافر مي‌باشد. حملي كه به‌موجب اين شرايط به‌وسیله چندين حمل‌کننده متوالي صورت گيرد يك پرواز تلقي خواهد شد.
 • هنگامی‌که يك مؤسسه حمل‌ونقل هوايي به‌منظور حمل روي خطوط پروازي مؤسسه حمل‌ونقل هوايي ديگري مبادرت به صدور بليت يا رسيد توزين توشه بنمايد اين عمل را صرفاً از جنبه نمايندگي انجام می‌دهد.
 • هرگونه رد مسئوليت يا محدوديت در مسئوليت كه به حمل‌کننده تعلق گيرد شامل حال كارگزاران و كاركنان و نمايندگان حمل‌کننده و شامل هر شخصي كه هواپيماي وي از طرف حمل‌کننده براي حمل مورداستفاده شده و نيز شامل كارگزاران كاركنان نمايندگان شخص اخير خواهد بود.
 • توشه حمل شده به‌موجب اين شرايط به ارائه‌دهنده رسيد توشه تحويل مي‌شود. چنانچه به توشه خسارتي واردشده باشد ، شكايت كتبي بايد فوراً پس از كشف خسارت و منتهي ظرف 7 روز پس از دريافت آن و در صورت تأخیر شكايت كتبي بايد ظرف 21 روز از تاريخ تحويل توشه به حمل‌کننده تسليم گردد. در مورد حمل‌ونقل غير بين‌المللي به تعرفه‌ها يا شرايط حمل رجوع شود .
 • اين بليت به مدت یک سال از تاريخ صدور اعتبار دارد. مگر اينكه ترتيب ديگري در اين بليت ، در تعرفه‌هاي حمل‌کننده ، در شرايط حمل يا در مقررات مربوطه پیش‌بینی‌شده باشد. كرايه حمل طبق اين شرايط تا قبل از آغاز حمل قابل‌تغییر است. حمل‌کننده مي‌تواند درصورتی‌که كرايه مقرر پرداخت‌نشده باشد از حمل خودداري نمايد.
 • حمل‌کننده تعهد مي‌نمايد حداكثر كوشش خود را در حمل مسافر و توشه وي در حدود امكان به عمل آورد. اوقات مندرج در برنامه‌هاي پرواز يا هر جاي ديگر، تضمين نمي‌شود و جزئي از اين قرارداد بشمار نمي‌رود. حمل‌کننده مي‌تواند بدون اخطار در تبديل و تعويض حمل‌کنندگان يا هواپيما اقدام ، و در صورت لزوم نقاط توقف مندرج در اين بليت را تغيير دهد يا حذف نمايد. برنامه‌هاي پرواز بدون اطلاع قبلي قابل‌تغییر مي‌باشد. حمل‌کننده هیچ‌گونه مسئوليتي در برقرار سازی ارتباط به عهده نمي‌گيرد.
 • مسافر موظف به رعايت مقررات دولتي مربوط به مسافرت بوده و بايد كليه اسناد خروج و ورود ، و ساير مدارك لازم را ارائه نمايد و در رأس ساعتي كه از طرف حمل‌کننده مقرر گرديده و چنانچه وقتي تعيين نشده باشد با رعايت دقت كافي براي انجام تشريفات پرواز در فرودگاه حضور يابد.
 • هيچ كارگزار ، مستخدم يا نماينده حمل‌کننده اجازه تغيير ، اصلاح يا صرف‌نظر كردن از هیچ‌یک از مفاد اين قرارداد را ندارد.

 

14- حق بازرسی

به دلایل امنیتی و ایمنی، امکان اسکن و بازرسی و X-RAY جامه‌دان شما وجود دارد . در صورت عدم حضور شما جامه‌دان شما در غیاب شما و به‌منظور اطمینان از عدم وجود موارد مذکور ممنوعه، بازرسی می‌گردد، زیرا این‌گونه وسایل را تحویل نداده‌اید. در صورت عدم رضایت و توافق شما جهت انجام چنین موضوعی، از حمل شما و جامه‌دان شما اجتناب می‌نماید. در مواقعی که بازرسی، اسکن و یاX-RAY باعث آسیب و خسارت به شما و یا جامه‌دان شما شود، مسئولیتی متوجه ما نیست مگر مواردی که قصور و غفلت از جانب شرکت هواپیمایی انجام‌گرفته باشد .

15- قوانین حاکم بر خرید اینترنتی بلیط اتوبوس

پس از خرید بلیط اتوبوس هیچگونه تغییری در زمان حرکت نوع اتوبوس صندلی و ....امکان پذیر نخواهد بود برای انجام هرگونه تغییر بلیط قبلی استرداد و بلیط جدید صادر می شود.

حداقل ۳۰ دقیقه پیش از حرکت به غرفه شرکت مسافربری مستقر در پایانه مبداء مراجعه کنید و شماره بلیط خریداری شده از سامانه را به متصدی مربوطه ارائه کنید و بلیط کاغذی خود را دریافت نمایید.

استرداد اینترنتی بلیط اتوبوس تا 12 ساعت قبل از حرکت و با ارائه شماره کامل خرید انجام می‌گردد. استرداد در پایانه مبدأ نیز با رعایت ضوابط امکان‌پذیر است مشروط بر اینکه بلیط، قبلاً در سایت استرداد نشده باشد.

 

 

خريد بلیط هواپیما و خرید بلیط اتوبوس از وبسایت سفرنتورک به معنی پذیرش تمامی موارد فوق توسط خریدار ، کاربر و مسافر می باشد. همچنین وب سایت سفرنتورک نیز اخلاقا متعهد میگردد تا حد توان تمامی تلاش خود را برای حفظ و تامین منافع مشتریان خود بکار گيرد.